Forum Starając się - ogólne Jakie badania przy problemie z zajściem w ciążę
Odpowiedz

Jakie badania przy problemie z zajściem w ciążę

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gg88 Autorytet

Wysłany: 23 stycznia 2017, 10:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do Was prośbę, mój gin uważa że nie ma co robić jeszcze badań bo to dopiero 4 cs ale mam prośbę co polecicie zrobić dla własnego spokoju?? na razie robiłam tylko morfologie która wyszła książkowo, tokso i cytomegalie też ujemne (robiłam 11.11.2016)

Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2%
  • theagnes87 Autorytet

Wysłany: 23 stycznia 2017, 10:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym zbadałą progesteron i prolaktyne

iv09hdgejbmeoi5c.png

w57vskjoejp0xr0f.png

• Dariaa Autorytet

Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plus drożność jajowodów

2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

phv3n5q.png
  • livia30 Autorytet

Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    I badania nasienia partnera ;-)

atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • madziara0080 Autorytet

Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    gg88 wrote:
    Mam do Was prośbę, mój gin uważa że nie ma co robić jeszcze badań bo to dopiero 4 cs ale mam prośbę co polecicie zrobić dla własnego spokoju?? na razie robiłam tylko morfologie która wyszła książkowo, tokso i cytomegalie też ujemne (robiłam 11.11.2016)

Hej, może powiem, jakie ja badania robiłam ;)

Estradiol w 3 dniu cyklu,
    FSH w 3 dniu cyklu,
    TSH obojętnie w którym dniu cyklu,
    Testosteron w 3 dniu cyklu,
    LH w 3 dniu cyklu,
    Prolaktyna obojętnie w którym dniu cyklu,
    FT3, FT4 też obojętnie,
    Przeciw ciała anty TG, anty TPO też obojętnie kiedy,
    Progesteron w 20 dniu cyklu,
    Rezerwa jajnikowa obojętnie kiedy

To są wszystkie hormony które ja robiłam, warto też zrobić podstawowe badanie krwi i moczu.

A podstawowe, konieczne hormony do zbadania to Progesteron, LH, FSH, Prolaktyna i TSH

U mnie wyniki były ok, więc następnym krokiem było HSG po którym zaszłam w ciążę ;)

ug376iye929i107i.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ