X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jakie ćwiczenia?
Odpowiedz

Jakie ćwiczenia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marysiaanna2609 Koleżanka
    Postów: 103 7

    Wysłany: 25 maja 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Zanim zaczęłam starać się o dziecko dużo ćwiczyłam. Były to ćwiczenia intensywne i przynajmniej 2 razy w tygodniu siłowe. I dużo na brzuch. A teraz już 6miesięcy przerwy w ćwiczeniach, bo boję się tak ćwiczyć. Jakie ćwiczenia będą bezpieczne? Tym bardziej że jedno dziecko poroniłam więc jestem przewrażliwiona a już czuję że się zaniedbałam :( A w końcu ruch to zdrowie :)

    uikl7ddlyrrx5kjt.png
  • Sarenka2015 Autorytet
    Postów: 962 253

    Wysłany: 25 maja 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biegam, półtora roku juz :) Brzuchy tez robiłam ale odpuściłam po pewnym czasie.

    Moja gwiazdka z nieba <3 :*
    img-2014062101101130.png
  • ołowiana wrona Autorytet
    Postów: 568 154

    Wysłany: 27 maja 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Ja też odpuściłam sport w takiej mierze jak przed staraniami. W grudniu miałam laparo i od tamtego momentu przywaliłam 3kg. Kiedyś zastanawiałam się jak to będzie w ciąży i do którego miesiąca będę mogła biegać. Już widziałam siebie w streczach z taką piłeczką jak sobie delikatnie biegam, ewentualnie maszeruje z kijami... Taaaaaa!!!
    Teraz przechodzę bunt, chcę odzyskać swoje ciało i wracam do ruchu. Dzisiaj ZUMBA :) od jutro podbiegi, ale jednak nie wracam do brzuszków - ćwiczenia siłowe, brzuszki - zakazane, powodują słabsze ukrwienie endometrium, mogą przeszkadzać w zagnieżdżeniu

    Ołowiana Wrona
    201609077444.png
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 27 maja 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ćwiczę normalnie, tak samo jak przed staraniami. treningi siłowe (w drugiej fazie cyklu robię ich mniej, ale nie rezygnuję całkowicie), do tego treningi typu Chodakowska, Mel B. itp :)

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ćwiczę z Chodakowską + czasem dodaje rower jak jest ładna pogoda, bo jestem strasznym zmarźlakiem i nie lubię marznąć :D

    Czytałam kiedyś, że ćwiczenia mogą przeszkadzać w zajściu w ciążę, ale jeśli ćwiczy się od dłuższego czasu to one w niczym nie przeszkadzają :) Wiadomo później trzeba zrezygnować z niektórych, ale nawet w ciąży nie jest wskazana bezczynność :)

    W zdrowym ciele zdrowy duch :) Te wyćwiczone kobiety mają łatwiej później przy porodzie i przy powrocie do dawnej sylwetki sprzed ciąży .

  • susu Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 maja 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze ja też zastanawiam się nad ćwiczeniami fizycznymi. zawsze dużo ćwiczyłam ale od paru miesięcy nic , przez to przybrałam trochę na wadze. chciałabym wrócić do sportu ale skoro staramy się o potomstwo to zastanawiam się czy to jest dobry pomysł? najchętniej zaczęłabym biegać ale właśnie też czytałam , że biegi nie są zalecane. myślę o takim programie ćwiczeń jak "21 day fix". nie wygląda na jakiś trudny ani intensywny, tyle tylko, że ćwiczy się codziennie. może słyszałyście o nim? myślicie , że nie zaszkodzi? może ewentualnie będę robiła te ćwiczenia co drugi dzień , żeby się nie przećwiczyć ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niestety nie słyszałam o takich ćwiczeniach. uważam, że może w takiej sytuacji byłoby najlepiej zapytać się swojego ginekologa o poradę i wtedy można by spokojnie zacząć ćwiczyć jeśli nie ma się żadnych przeciw wskazań .

  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 27 maja 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie popadajcie w skrajności! Na pewno dbanie o własne cialo nie zaszkodzi ewentualnej fasolce. Tylko trzeba wszystko wprowadzać z głową. Ale wątpię, żeby któraś z Was właśnie wybierała się na maraton albo dźwigała 50kg na klatę :) nie możecie kontrolować każdej strefy życia i podporządkowywać pod starania, bo oszalejecie.

    Niestety zakazać można wszystkiego: gorących kąpieli, seksu po owulacji, biegu, szybkiego marszu, ćwiczeń. Ale to są dopiero starania, więc jak restrykcyjne będziecie w ciąży? Trzeba trochę wyluzowac ;)

    Poza tym niezdrowa dieta i brak ruchu powodują otyłość, a to tez jest niewskazane przy staraniach :)

    Domili, Emma80, Mmeryy88 lubią tę wiadomość

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ