X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Karmienie a próby zajścia w ciążę
Odpowiedz

Karmienie a próby zajścia w ciążę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to że okres wrócił mi już kilka miesięcy temu oznacza że pomimo karmienia piersią mam normalne szanse na zajście w ciążę czy to karmienie może jednak jeszcze w jakoś sposób mi to utrudniać?

  • ita88 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli cykle masz normalne tzn że spokojnie możesz próbować. Co prawda nie każdej się udaje, ale karmienie nie powinno przeszkadzać w normalnym zachodzeniu w ciążę. Piszą o tym na mataja.pl i hafija.pl

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy karmieniu jest bardzo rozne. Mimo regularnych cykli, dziewczyny nie zachodzą w ciążę, dopoki nie odstawią dzieciaczka, a inne nawet @ po porodzie nie dostana, a od razu dwie kreski na tescie.
    Nie ma zaleznosci, bo organizm sam wie, co robi - on musi dac rade wykarmic tego przy piersi i tego w brzuszku.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paola a Twoje cykle są owulacyjne? Sprawdziłaś to? Ja pierwszy @ po porodzie karmiąc piersia dostałam w maju (gdy maly skończył pół roku) Od tego czasu @ były regularne ale cykle bezowulacyjne, dopiero w sierpniu była pierwsza owulacja i w drugim owulacyjnym cyklu udało sie zajść w ciazę (cały czas kp)

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie sprawdzałam czy są owulacyjne. Miesiączkę mam od grudnia, a teraz był pierwszy cykl starań.
    StyczniowaNadzieja widzę że masz Malucha w domu i kolejne w drodze :) Nie obawiasz się jak to będzie:)? Mój Synek ma 14 miesięcy i trochę przeraża mnie myśl o tym jakby to było jakbym teraz zaszła w ciążę i urodziła jak miałby około 2 lata... Boję się że nie ogarnę...:) A jak radzisz sobie będąc w ciąży i opiekując się jednocześnie Synkiem?
    Majamia, a u Ciebie jak to było? Bo widzę że urodziłaś drugiego Synka jak pierwszy miał właśnie 2 latka. Ciężko było to ogarnąć;)? No i widzę że trzecie w drodze:)

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola miala pomoc w postaci babc. Chociaz drugi syn byl mniej wymagajacy, niz pierwszy. Szybko wszystko dalo sie rade ogarnac.
    Teraz trzecie w dordze i licze, ze tez malo wymagace bedzie :P

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 1 maja 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam odpowiedź na swoje pytanie- dwie piękne kreski na dzisiejszym teście :D Pierwszy cykl starań :D

    majamia, Marietta lubią tę wiadomość

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 1 maja 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :) gratulacje :) i powodzenia :)

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 9 maja 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola super! Gratuluje!!! Co do mnie to jakos obaw nie mam , a nawet z każdym miesiącem mniejsze bo widze że synek jest coraz bardziej rozumny i usłuchliwy. Co do opieki teraz to mały chodzi do złobka (pierwszy dzień żłobka to był dzień pozytywnego testu. O jaki ja miałam dylemat czy go poslać do złobka, ale dobrze sie stało bo na początku były problemy z ciazą, szpital itp), ale jak zostaje w domu to super sobie radzimy, on wie ze mama go nie podnosi i jak chce na kolanka to sie musi sam wyspinać, na spacer jak idziemy to też z 2 piętra schodzi sam za rączke i jak wracamy to też sam idzie, wszystkiego pięknie sie nauczył. Od czerwca rezygnujemy ze złobka wiec będe miała 2 w domku, ale jestem dobrej myśli :D

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 10 maja 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobny problem. Staramy sie od stycznia. Cykle poki co bezowulacyjne i nieregularne (ok 50 dniowe) :( karmie piersia corke 13 msc. O pierwsza ciaze staralismy sie 5 lat, mam jeden jajowod i spore problemy hormonalne... nie licze na szybkie zajscie ale nadzieje mam.

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za ten post. Ja też kp moja 20 miesięczna córkę okolo 3-5razy na dobę i podjęłam próbę starania się o kolejne...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ