X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kochane staraczki potrzebuje Waszej pomocy.... :(
Odpowiedz

Kochane staraczki potrzebuje Waszej pomocy.... :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sunrise Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 18 lutego 2013, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Kochane staraczki potrzebuje Waszej pomocy.... Niestety prawdopodobnie jeszcze dziś rozpocznę nowy 9 cykl starań. Dziś temperatura wyraźnie spadła w dniu spodziewanej miesiączki. To był już 8 cykl starań. I postanawiam w końcu coś z tym zrobić! Na wizytę u specjalisty muszę niestety jeszcze czekać ponad 3 tygodnie i przez ten czas chciałabym coś zacząć działać i porobić wyniki badań, chociażby z krwi.
    Proszę pomóżcie i podpowiedzcie jakie badania powinnam porobić i w jakim dniu cyklu. Nie chce już tracić czasu, tylko pojechać już ewentualnie z badaniami do doktorka.
    Dodam że ok 2-3 dni po owulacji moje piersi się powiększają i stają się bolesne...
    Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami w kwesti badań :)
    Pozdrawiam i ściskam Was mocno :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2013, 09:22

    darijka lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 18 lutego 2013, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generalnie już na forum jest wątek o badaniach i tych sprawach ale na szybko co Ci mogę napisać to badania hormonów w 3dc:
    testosteron, TSH, FSH, LH, prolaktyna, estradiol, anty-TPO
    dotego możesz sobie zrobić AMH - badanie na rezerwę jajnikową
    no i podstawowe badania morfologiczne i moczu... to możesz zrobić przed wizytą u gina
    jak już do gina trafisz zrób cytologię, na pewno zrobi Ci usg piersi i usg dopochwowe (jeśli nie to się o to upomnij) do tego posiew z pochwy i umów się na monitoring cyklu...
    w tym czasie wyślij swojego faceta na badanie nasienia które się nazywa seminogram (najlepiej wspomagany komputerowo badanie kosztuje około 130 zł) dobrze zeby zrobił również posiew z nasienia w celu wykluczenia bakteri...
    no ta razie tyle jeśli to zrobisz to z wyników będzie wiadomo w czym tkwi problem i jak to dalej diagnozować :)
    pozdrawiam

    sunrise, Marti, kaloryferka, Anka79 lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • liri Ekspertka
    Postów: 231 76

    Wysłany: 18 lutego 2013, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i te wszystkie badania hormonalne zrobic najlepiej 2 lub 3 dnia cyklu. czyli gdy dostaniesz miesiaczke...2 maksymalnie 3. dnia. Tak mi moja specjalistka gin kazała. takze jestem w 18 dniu cyklu...i jezeli teraz znowu sie nie udało ide na bad. krwi gdy dostane miesiaczke

    sunrise lubi tę wiadomość

    nzjdqqmz34ngw9w2.png
    2r8rj44j0o8ff6yi.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 19 lutego 2013, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liri wrote:
    i te wszystkie badania hormonalne zrobic najlepiej 2 lub 3 dnia cyklu. czyli gdy dostaniesz miesiaczke...2 maksymalnie 3. dnia. Tak mi moja specjalistka gin kazała. takze jestem w 18 dniu cyklu...i jezeli teraz znowu sie nie udało ide na bad. krwi gdy dostane miesiaczke

    czyli tak jak napisałam wyżej ;)

    sunrise lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • liri Ekspertka
    Postów: 231 76

    Wysłany: 19 lutego 2013, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe...nie zauwazylam ,,3dc" :)

    nzjdqqmz34ngw9w2.png
    2r8rj44j0o8ff6yi.png
  • sunrise Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 19 lutego 2013, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ślicznie ;-) Jesteście kochane!!! Jutro jest mój 3dc , więc pobiegnę na krew. Zastanawiam się tylko czy LH- muszę robić- jeśli wiem na 100% że mam owulację (testy, wykresy), czy to nie ma nic wspólnego i warto mimo wszystko zrobić LH?
    Pozdrawiam :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2013, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :) a jakie badania hormonalne z krwi zrobić w późniejszych dniach cyklu?

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 lutego 2013, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunrise wrote:
    Dziękuję ślicznie ;-) Jesteście kochane!!! Jutro jest mój 3dc , więc pobiegnę na krew. Zastanawiam się tylko czy LH- muszę robić- jeśli wiem na 100% że mam owulację (testy, wykresy), czy to nie ma nic wspólnego i warto mimo wszystko zrobić LH?
    Pozdrawiam :*

    pamiętaj że nie ma nic na pewno na 100% ja proponuję Ci zrobić :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 lutego 2013, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti wrote:
    Hejka :) a jakie badania hormonalne z krwi zrobić w późniejszych dniach cyklu?

    z tego co kojarze to dobrze zrobić prolaktynę tak gdzieś z tydzień po owu zeby potwierdzić czy faktycznie była a po drugie sprawdzić czy za bardzo nie urosła :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2013, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Marti wrote:
    Hejka :) a jakie badania hormonalne z krwi zrobić w późniejszych dniach cyklu?

    z tego co kojarze to dobrze zrobić prolaktynę tak gdzieś z tydzień po owu zeby potwierdzić czy faktycznie była a po drugie sprawdzić czy za bardzo nie urosła :)

    Kochana czy aby na pewno prolaktynę? Z tego co wcześniej pisałaś, to PRL trzeba zrobić w 3dc . A może progesteron ? Ale ja nie wiem, proszę pomóż bo ja robię badania na własną rękę, bez podpowiedzi lekarza.

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 lutego 2013, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti wrote:
    Fedra wrote:
    Marti wrote:
    Hejka :) a jakie badania hormonalne z krwi zrobić w późniejszych dniach cyklu?

    z tego co kojarze to dobrze zrobić prolaktynę tak gdzieś z tydzień po owu zeby potwierdzić czy faktycznie była a po drugie sprawdzić czy za bardzo nie urosła :)

    Kochana czy aby na pewno prolaktynę? Z tego co wcześniej pisałaś, to PRL trzeba zrobić w 3dc . A może progesteron ? Ale ja nie wiem, proszę pomóż bo ja robię badania na własną rękę, bez podpowiedzi lekarza.

    wróc progesteron masz rację dzisiaj jestem trochę zakręcona :)
    tak progesteron robić się tez około 25 dnia cyklu jeśli cykle są 28 dniowe (dokładnie na którymś wątku to zostało opisane jak wpiszesz w wyszukiwarce na pewno znajdziesz) bo to do owulacji się tyczy :)
    dzięki za czujność ja faktycznie za dużo mam dzisiaj na głowie :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Anka79 Koleżanka
    Postów: 52 52

    Wysłany: 22 lutego 2013, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron robi się 21dc lub 22dc przy cyklach 28-dniowych. Ma to być 7 dni po owulacji. Pozdrawiam.

    Fedra lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ