X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Konflikt serologiczny
Odpowiedz

Konflikt serologiczny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dużo czytałam na ten temat i jestem przerażona .
    Mój A. ma RH+ a ja RH- tak więc u nas może ten konflikt wystąpić , boję się . :(
    Czy może któraś z was ma taką samą sytuację ?

    Tutaj http://www.ciazowy.pl/kalkulator,grupy-krwi.html jeżeli ktoś chce może obliczyć jaką grupę krwi będzie miało wasze dziecko , a tutaj dwa ciekawe artykuły
    http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/zdrowie-i-badania-w-ciazy/1353-konflikt-serologiczny-czy-jest-sie-czego-bac.html

    http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/zdrowie-i-uroda-w-ciazy/Gdy-tata-ma-Rh-a-mama-Rh.html

    Ania_84, marta83 lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja siostra tez ma _ a jej chlopak + teraz urodzila pieknego syneczka
    szwagierka tez ma - jej maz + w luty rodzi :) i wszystko jest ok :)

    wiem ze przy pierwszym dziecku tak bardzo to nie szkodzi doepiro w drugiej ciazy moga byc problemy ..ale na topytanie najlepeij odpowie lekarz :)

    marta83 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • marta83 Autorytet
    Postów: 344 165

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landrynka wrote:
    Dziewczyny dużo czytałam na ten temat i jestem przerażona .
    Mój A. ma RH+ a ja RH- tak więc u nas może ten konflikt wystąpić , boję się . :(
    Czy może któraś z was ma taką samą sytuację ?

    Tutaj http://www.ciazowy.pl/kalkulator,grupy-krwi.html jeżeli ktoś chce może obliczyć jaką grupę krwi będzie miało wasze dziecko , a tutaj dwa ciekawe artykuły
    http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/zdrowie-i-badania-w-ciazy/1353-konflikt-serologiczny-czy-jest-sie-czego-bac.html

    http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/zdrowie-i-uroda-w-ciazy/Gdy-tata-ma-Rh-a-mama-Rh.html
    ja mam minusowa krew a maz ma plusowa jesli to twoja pierwsza ciaza to niemasz sie czym przejmowac bo przy pierwszym dziecku naprawde bardzo rzadko pojawia sie konflikt sa to sporadyczne przypadki ale musisz pamietac ze jak zajdziesz w ciaze wymus na gin robienie badan w tym kierunku nie muszisz co miesiac ale z gory ci mowie za za bardzo niechca dawac na to badanie przy pierwszym dziecku ja nie mialam z tym problemu i co 3 miesiace robilam badania, po porodzie ty i dziecko dostaniecie zastrzyk, dopiero rzy drugim dziecku konflikt zaczyna sie pojawiac, i pierwsze dziecko przejmuje grupe krwi ojca, a drugie juz przewaznie grupe krwi matki, takze nie masz sie czym martwic

    marta
  • AgaBC Znajoma
    Postów: 22 15

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mam. Moi rodzice też tak mieli i mojego męża. Po pierwszym dziecku, albo poronieniu trzeba dostać zastrzyk na przeciwciała chyba i wtedy wszystko powinno być ok :) Tak jak napisali w artykule, który wkleiłaś. U mnie w rodzinie większość par ma konflikt i wszystko z dzieciakami jest w porządku.
    Jak wspominałam mojej gince, że z mężem mamy konflikt, to się śmiała, że teraz z założenia zakładają konflikt jak kobitka ma Rh(-). I zawsze wtedy sprawdzają w szpitalu. Nieważne co ma ojciec, bo zawsze się może okazać, że ojcem to on jest tylko na papierze. :P Uśmialiśmy się z mężem okropnie. Ale w sumie racja, przecież różnie to bywa. Hehehe :P

    Ryjek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po poronieniu w ciagu 72 godzin musiałam dostac zastrzyk z immunoglobuliny anty-D teraz powinno nie byc problemu, ale najprawdopodobniej po urodzeniu dziecka znow bede musiała dostac taki zastrzyk...ale za bardzo bym go nie chciała bo po jednym tyłek bolał połtora tygodnia :) kochana nie masz sie czym denerwowac, zawsze w szpitalu pytaja sie co i jak, a ginkowi lepiej przypomniec o minusie...

  • marta83 Autorytet
    Postów: 344 165

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ja po poronieniu w ciagu 72 godzin musiałam dostac zastrzyk z immunoglobuliny anty-D teraz powinno nie byc problemu, ale najprawdopodobniej po urodzeniu dziecka znow bede musiała dostac taki zastrzyk...ale za bardzo bym go nie chciała bo po jednym tyłek bolał połtora tygodnia :) kochana nie masz sie czym denerwowac, zawsze w szpitalu pytaja sie co i jak, a ginkowi lepiej przypomniec o minusie...
    ja kochana mialam go i po porodzie i po poronieniu ale mnie nie bolalo nic po nim, a po porodzie dostajesz ty i dziecko

    marta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziękuję Kochane . Bo strasznie się przestraszyłam jak się dowiedziałam o tym konflikcie . Mam nadzieję że nie będzie w naszym przypadku większych problemów .

  • marta83 Autorytet
    Postów: 344 165

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landrynka wrote:
    Oj dziękuję Kochane . Bo strasznie się przestraszyłam jak się dowiedziałam o tym konflikcie . Mam nadzieję że nie będzie w naszym przypadku większych problemów .

    nie masz sie tu czym przejmowac, tylko trzeba to kontrolowac tak nawet dla samej siebie.

    marta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta83 wrote:
    nie masz sie tu czym przejmowac, tylko trzeba to kontrolowac tak nawet dla samej siebie.
    Kochana właśnie dla tego założyłam ten wątek . 30 stycznia albo na początku lutego pójdę z A. do lekarza na badanie krwi . Zobaczymy co lekarz powie

  • marta83 Autorytet
    Postów: 344 165

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landrynka wrote:
    Kochana właśnie dla tego założyłam ten wątek . 30 stycznia albo na początku lutego pójdę z A. do lekarza na badanie krwi . Zobaczymy co lekarz powie
    w ciazy jestes????

    marta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta83 wrote:
    w ciazy jestes????
    Nie kochana ale się staramy i nie chce żeby potem jak już zajdę było coś nie tak dlatego chcemy się przebadać przed .

  • angelis8 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem przerażona....poronilam 3 lata temu nie zdazylam wtedy zrobic grupy krwi i tak zostalo...teraz jestem w 31 tygodniu ciazy od poczatku lekarz wiedzial ze mam grupe-, nic nie mowil o meza sie nie pytal, ja o zadnym konflikcie ser.nie myslalam. I dopiero teraz dał mi skierowanie na POC i lekarka sie dziwila zee z - grupa krwi to moje pierwsze badanie a moj maz ma + i jest konflikt. i CO teraz?? po poronieniu nie mialam podanego zastrzyku...jak strasznie sie boje, a moj lekarz zaniedbał sprawe...

  • angelis8 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;(

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam konflikt serologiczny z moim mężem. Zaczęłam plamić dziś na brązowo czy w związku tym powinnam coś zacząć działać? Po poronieniu wywołanym w szpitalu dostałam zastrzyk, ale wtedy krwawienie było wywołane. A jeśli teraz będę plamić przez kilka dni czy to ma już jakiś wpływ?

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczę, widzę że nie tylko ja nie dostałam odpowiedniej pomocy od lekarza i muszę szukać informacji po forach :( jestem w drugiej ciąży i mamy spore ryzyko konfliktu, o czym dowiedziałam się SAMA kilka dni temu. co z tym robić? :(

    MISqA lubi tę wiadomość

  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam grupę krwi brh- mąż ma brh+ podczas ciąży nie miałam żadnych problemów ale dobę po porodzie dostałam zastrzyk z immunoglobuliną żeby nie było problemów przy kolejnym dzidziusiu

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • MISqA Debiutantka
    Postów: 15 9

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nasi lekarze są naprawdę beznadziejni czasami... Po pierwsze - zmień gina, no bo bez sensu chodzić cały czas do takiego, który ma Cię gdzieś. Po drugie - poproś o profilaktykę śródciążową. Taka szczepionka trochę kosztuje i musisz ją sobie wykupić sama, ale wtedy przynajmniej nie musisz się wiećej stresować

    alexania lubi tę wiadomość

  • Omon Autorytet
    Postów: 810 851

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też jest konflikt, po poronieniu nie dostałam zastrzyku w szpitalu i też się martwię, ale zmieniłam lekarza i jestem trochę spokojniejsza. Do 3 miesięcy po poronieniu można wykonać badanie na przeciwciała, żeby sprawdzić czy do konfliktu doszło, ale po 3 miesiącach badanie może nie wyjść prawidłowo, więc ja go nie robiłam bo oczywiście dowiedziałam się za późno. Ale lekarz jest poinformowany, powiedział, że jak będę w ciąży to wdroży się profilaktykę, będę miała częściej badania na przeciwciała i aktualnie medycyna jest na takim poziomie, że w najgorszym wypadku będę miała przetaczaną krew, dziecku też można przetoczyć krew przez pępowinę jeśli zajdzie taka konieczność, ale nie ma co martwić się na zapas. Dziecko może też odziedziczyć krew po mamie i wtedy żadnego konfliktu nie ma, więc spokojnie :)

    x7g1xzdvlebraz19.png
    Aniołek 12.2015 - 7tc
    zem3x1hp3fae2ksw.png
  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MISqA wrote:
    nasi lekarze są naprawdę beznadziejni czasami... Po pierwsze - zmień gina, no bo bez sensu chodzić cały czas do takiego, który ma Cię gdzieś. Po drugie - poproś o profilaktykę śródciążową. Taka szczepionka trochę kosztuje i musisz ją sobie wykupić sama, ale wtedy przynajmniej nie musisz się wiećej stresować

    no szukam właśnie nowego lekarza w mojej okolicy, bo już mam dość takiego zaniedbywania :/ a jaki to dokładnie jest koszt?

    MISqA lubi tę wiadomość

  • MISqA Debiutantka
    Postów: 15 9

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co ostatnio sprawdzałam taka szczepionka kosztuje około 350zł, no ale musisz mieć na nią receptę. Zastrzyk może wykonać lekarz albo pielęgniarka. To już nie jest problem

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ