X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Konflikt serologiczny.
Odpowiedz

Konflikt serologiczny.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasha Autorytet
    Postów: 674 852

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Chodzi mi po głowie problem mały, bo sporo czytałam o tym i nie wiem co myśleć.
    Mój narzeczony ma A rh+ ja 0 rh-, staramy się o dzidzię od bardzo długiego czasu. Ponoć przy grupie krwi 0 jest duże prawdopodobieństwo o bezpłodność. Poroniłam 2 razy, za 1 razem dostałam zastrzyk immu coś tam. Za 2 razem po długim czasie się zorientowałam że poroniłam (w szczegóły wchodzić nie będę) Nie byłam u lekarza czy w szpitalu. Boję się że mogę być bezpłodna.
    Wiem, powinnam iść do lekarza z tym, ale powiedzcie czy i jakie badania powinnam zrobić? O co zapytać. Lekarze w moim mieście są dosyć nieudolni lub usta mają zamknięte na kłódkę i nic nie powiedzą.
    Poradźcie.
    Pozdrawiam.

    34bw9jcgrkz3yjz6.png

    f2wlj44jlai3f3nz.png
    km5stv73nclev8zl.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasha, przede wszystkim znajdź "normalnego" lekarza albo od razu idźcie do lekarza, który zajmuje się leczeniem niepłodności. Powinnaś drążyć temat dlaczego miałaś 2 poronienia.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • coliberek Koleżanka
    Postów: 32 21

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeżeli za pierwszym razem dostałaś immunoglobuliny to bardzo dobrze. Dzięki temu każda następna ciąża nie będzie tak narażona jakby to było bez immu. Jednak koniecznie powinnaś się przebadać, żeby zlokalizować przyczynę tych poronień. Przykro mi, ze musiałaś to przeżyć.

    PS też mam 0 rh- :)

    2nn3csqvwi8lghtf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj kochana ja mam A rh- a moj maz 0 rh+, po pierwszym poronieniu dostałam immunoglobuline anty-D , ale chyba nic to nie dało bo znow poroniłam. a tak ogolnie to staram sie juz 26 miesiecy. niedawno zrobiłam sobie hormony, tobie tez to radze, zobaczysz w tym kierunku czy wszystko jest ok. powodzenia zycze i trzymam kciuki :)

  • Kasha Autorytet
    Postów: 674 852

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za poradę. Najpierw wyszukam dobrego lekarza i skorzystam z Waszych rad.
    Pozdrawiam

    34bw9jcgrkz3yjz6.png

    f2wlj44jlai3f3nz.png
    km5stv73nclev8zl.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ