X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krótka faza lutealna
Odpowiedz

Krótka faza lutealna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Invisible90 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam pytanie odnośnie fazy lutealnej. Moja trwa 11 dni, czy nie jest to aby za mało czasu aby jajeczko się zagnieździło? Jak najlepiej brać wit. B6 aby wydłużyć fazę lutealna?
    Pozdrawiam

    Laura ❤️
    klz99vvjopfii6xl.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Niby prawidłowa jest od 10 dni. jednak jeśli długo nie udaje Ci się zajść w ciążę to może akurat dla Ciebie jest to za krótko.
    Sama też mam 11 dni

  • Invisible90 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    Hej. Niby prawidłowa jest od 10 dni. jednak jeśli długo nie udaje Ci się zajść w ciążę to może akurat dla Ciebie jest to za krótko.
    Sama też mam 11 dni
    Już 7 cykli nieudanych. Zaczęliśmy 8 cs. Od początku cyklu biorę castagnus, wiesiołek i B6 50mg. I zastanawiam się czy ta dawka wystarczy aby wydłużyć fazę lutealna.

    Laura ❤️
    klz99vvjopfii6xl.png
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 10-11 dni, z pierwszym dzieckiem udało się zajść w 1 cs, ale dla niektórych kobiet może to być za krótko. Gdzieś czytałam, że B6 w dawce 100mg na dobę.

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • Invisible90 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wredotka wrote:
    U mnie 10-11 dni, z pierwszym dzieckiem udało się zajść w 1 cs, ale dla niektórych kobiet może to być za krótko. Gdzieś czytałam, że B6 w dawce 100mg na dobę.
    A brać B6 po owulacji czy przez cały cykl? Widziałam różne opinie. My już zaczynamy 8 cs.

    Laura ❤️
    klz99vvjopfii6xl.png
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam brać od początku cyklu, ale zauważyłam, że mam dużo gorszy śluz więc biorę po owulacji.

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • Invisible90 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za radę. Mam nadzieje, że się w końcu uda. :) Tobie tez życzę powodzenia. :)

    Laura ❤️
    klz99vvjopfii6xl.png
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno się uda, powodzenia :)

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invisible90 wrote:
    Już 7 cykli nieudanych. Zaczęliśmy 8 cs. Od początku cyklu biorę castagnus, wiesiołek i B6 50mg. I zastanawiam się czy ta dawka wystarczy aby wydłużyć fazę lutealna.

    hmm ciężko powiedzieć czy pomoże
    najlepiej iść od dobrego gina

    Invisible90 lubi tę wiadomość

  • Invisible90 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    hmm ciężko powiedzieć czy pomoże
    najlepiej iść od dobrego gina
    Właśnie już się zapisałam, ale miał miejsce na 4 maja dopiero. Idę jeszcze do endo, bo tsh mam 2,95 niby w normie, ale podobno na starania za dużo. Ale jak owulacja jest to mam się martwić tym tsh czy nie?

    Laura ❤️
    klz99vvjopfii6xl.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za wysoki tsh może prowadzić do poronień, w takiej wysokości na owulację raczej nie wpływa. A na wydłużenie fazy lutealnej bierze się luteinę, pomęcz gina może ci przepisze.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invisible90 man ten sam problem ( krotka faze lutealna I legion podwyzszone TSH). Co lekarz po wizycie u Ciebie powiedzial?

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ