X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krótkie cykle - czy w ogóle da sie zajść w ciążę?
Odpowiedz

Krótkie cykle - czy w ogóle da sie zajść w ciążę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 28 października 2013, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie wiem czy już taki wątek powstał, ponieważ nie widziałam ale naczytałam się że przy tak krótkim cyklu prawie nie da sie zajść w ciąże i strasznie mnie to stresuje. Czy znacie takie przypadki? Oczywiście do lekarza pójdę ale chciałabym wiedziec cos od Was ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 28 października 2013, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy JAK krótkim cyklu? :)

    Veri lubi tę wiadomość

  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 28 października 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja myślę że się da. tylko trzeba się wszczelić w owu, zreszta z długimi cyklami jest tak samo. ja ostatnio miałam owulację 20 dnia! jeszcze nigdy nie miałam tak żeby była tego samego dnia cyklu co ostanio.
    a ja znam przypadek - moja przyjaciółka urodzila sliczengo chłopczyka, dzidziuś był nieplanowany, seks uprawiała 7 dnia cylku ponoć jeszcze miała @ wtedy! i zaszła.

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 28 października 2013, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem czy cykl długi czy krótki nie ma nic do rzeczy. Ważne, żeby była owulacja i odpowiednio długa faza lutealna. Więc jeżeli nic innego nie stoi na przeszkodzie to dzidziuś będzie ;)

    nezumi, vanessa lubią tę wiadomość

    ckaik0s3070dl07t.png
  • Majka86 Ekspertka
    Postów: 197 186

    Wysłany: 28 października 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nezumi wrote:
    ja myślę że się da. tylko trzeba się wszczelić w owu, zreszta z długimi cyklami jest tak samo. ja ostatnio miałam owulację 20 dnia! jeszcze nigdy nie miałam tak żeby była tego samego dnia cyklu co ostanio.
    a ja znam przypadek - moja przyjaciółka urodzila sliczengo chłopczyka, dzidziuś był nieplanowany, seks uprawiała 7 dnia cylku ponoć jeszcze miała @ wtedy! i zaszła.


    to tak jak ja, też ostatnia owulka podobno 20 dc!!! i co miesiąc jest inaczej!! dlatego próbujemy naprawdę w różne dni cyklu, nie czekając na owlukę. Musimy jakoś się wstrzelić w odpowiedni dnień.
    Dlatego zgadzam się z Maką: nieważne czy długi czy krótki cykl, byle faza lutealna nie była za krótka i byle była owulacja. Oczywiście zakładając że nie ma innych przeszkód.

    Maka lubi tę wiadomość

    Beta 2.01 - 4120 (19dpo)
    Beta 4.01 - 8317 (21dpo)
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 28 października 2013, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 24 dni ;) dzięki dziewczynki ;*

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 28 października 2013, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka strasznie to jest męczące jak się nie wie kiedy jest owulacja, my zawsze idziemy na oślep :) w tym cyklu owulka była (prawdopodobnie) 16 dc.

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 28 października 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze w okolicach 13-16 dc. A z testów owulacyjnych korzystacie?

    ckaik0s3070dl07t.png
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 28 października 2013, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tym testom nie wierze wiec nie robię ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 28 października 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kierzynka wrote:
    ja tym testom nie wierze wiec nie robię ;)


    Aha. Mi akurat testy zgadzają się ze śluzem, objawami i temperaturą. No i zaczynając testowanie od 11 dc później widzę, że krecha jest coraz ciemniejsza. Więc mam jeszcze takie dodatkowe potwierdzenie owuli.

    ckaik0s3070dl07t.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 28 października 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robie testy, bo bez tego już zupełnie bym nie wiedziała kiedy co.

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 28 października 2013, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kierzynka wrote:
    ja tym testom nie wierze wiec nie robię ;)

    Ale próbowałaś kiedykolwiek, czy tak z założenia? ;)

    Myślę, że warto spróbować. Ja, żeby nie przepłacać, kupowałam sobie te z allegro za 1zł/szt. i, jak możesz zobaczyć na moim wykresie, robiłam je przez większość cyklu i plusiki były właśnie tam, gdzie owulka. Zgodziło się to z położeniem szyjki i śluzem, podobnie jak u Maki.

    I też dodatkową pomocą jest to, że przy robieniu testów z wyprzedzeniem przed owulacją, widziałam jak z dnia na dzień kreska testowa stawała się coraz ciemniejsza, znów - tak samo jak u Maki. To znak zbliżającej się owulacji i mogłam sobie różne rzeczy zaplanować, np. romantyczne wieczory we dwoje ;).

    To, że cykl ma 24 dni niczego tak naprawdę nie musi oznaczać, najważniejsza jest w tym wszystkim długość fazy lutealnej, tj. od owulacji do miesiączki.

    Jeżeli masz 24dniowy cykl, ale owulację w 11 dniu, a w związku z tym faza lutealna ma 13 dni, to cudownie. Ale jeśli przy takim cyklu owulacja wypada Ci np. 16 dnia, to już może być przeszkoda w zajściu w ciążę, bo faza lutealna jest w takim wypadku za krótka.

  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 28 października 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie robiłam i mi się nic nie zgadzało ;) może się akurat nie nadawały

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ