X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kto wie niech mi odpowie :D
Odpowiedz

Kto wie niech mi odpowie :D

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja :) Czytam i czytam co się dzieje na różnych forach ale zaczynam wątek, bo nie znalazłam odpowiedzi na me nurtujące pytania.
    Widzę często, że zaznaczacie niektóre "tabletki/rzeczy" o których nie mam pojęcia, jakie mają znaczenie w tym okresie starania się o dziecko.
    Proszę wyjaśnijcie mi jaki wpływ ma:
    - Aspiryna
    - Grejpfrut
    - Siemie lniane

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aspiryna na poprawę endometrium, a tym samym łatwiejsze zagnieżdżanie. Można też brać acard. Tabletki te powinny być odstawione w przypadku wystąpienia plamień, ponieważ rozrzedzają krew i wzwiązu z tym miesiączka może być bardziej obfita.

    Grejpfrut? Nie wiem.

    Siemię lniane na poprawę jakości śluzu. Ja wolałam żel conceive plus, ale ponoć siemię też działa.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -branie na 3 miesiące przed planowanym rozpoczęciem starań
    preparatu z aspiryną aby zapobiec zespołowi antyfosfolipidowemu w ciąży (ile w tym prawdy nie wiem)
    -Jak wszystkie cytrusy jest bogaty w witaminę C, rutynę, ma sporo błonnika i 90 proc. wody. Powszechnie uważa się go za owoc niskokaloryczny, ale jest taki tylko w wersji oryginalnej. Posypany cukrem, który ma stłumić charakterystyczny gorzki smak (owoc zawdzięcza go związkowi o nazwie naryngina), nie jest już taki lekki, a słodzony sok grejpfrutowy ma więcej kalorii niż np. sok jabłkowy. Zamiast słodzić cukrem gorzkie grejpfruty, lepiej kupić łagodniejszą różową odmianę, która nie zawiera narynginy. Dzieci za grejpfrutami zwykle nie przepadają, wolą słodsze cytrusy. Warto wiedzieć, że z pestek grejpfruta wytwarza się ekstrakt leczniczy o silnym działaniu odkażającym.
    -siemie lniane pomaga na śluz

    hmmm wydaje mi się, że o to ci chodziło ale ile w tym prawdy nie wiem :D

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe :)dzięki dziewczyny. a ta aspirynę któraś z Was stosowała ? jest sens zacząć przyjmować ją w 8dniu cyklu ?
    siemie lniane mogę pić choć jest obrzydliwe...
    a co do Grejpfrutów dalej nie wiem - czekam na wyjaśnienia

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    " Ja wolałam żel conceive plus, ale ponoć siemię też działa." Moremi - myślisz, że ten żel coś aje i warto go kupić czy to tylko chłyt meterkindodi i wydam pieniadze na darmo?

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jeszcze jedno pytanie, bo nie wiem w jakiej formie to siemie lniane przyjmować ? Słyszałam, żę napar jest na niedrożność jelit a na kobiece sprawy ziarna się powinno jeść? W jakiej postaci go stosować? Wy pijecie czy ziarenka dziubiecie ?

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije siemie i dodaje do niego soku malinowego, żeby lepiej wszedł :p ponoć lepszy jest zmielony, ale mi nie przechodzi przez gardło, wiec zalewam ziarenka. Są tutaj wątki dotyczące siemienia także pewnie z nich dowiesz się czegoś więcej ;)

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dalej czekam na opowiedz w sprawie Grejpfrutów

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grejpfrut podnosi poziom estrogenów, dlatego jest śluz

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super dzieki Mordeczka ;* coś jeszcze na zwiększenie śluzu oprócz
    -grejpfruta
    -siemienia lnianego
    -ok 2l. wody
    próbowała któraś z Was jako lubrykant białko jajka ? Na którymś forum czytałam, że jest najbardziej zbliżony do naturalnego poślizgu i jest przyjazny plemnikom... ja nie jestem w tych sprawach zorientowana dlatego może która z Was coś słyszała na ten temat ?

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie siemie nic mie pomogło a jadłam codziennie. Jajka bym se w życiu nie dała wpakować do pochwy, przecież surowe jajo to bakterie i salmonella fuj :p powiem ci ze z powodu kłopotów ze śluzem zaciazylam dopiero przy stosowaniu conceive plus ;)

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli rozumiem, że polecasz żel :) kurka dość drogi jest... no ale jak nic innego nie pomaga to chyba też spróbuje ... za pierwszym razem z żelem dało rade ? Czy kilka razy trzeba było próbować ?

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to był drugi cykl z żelem wiec praktycznie od razu :)) a kupilam mała tubke tak na wyprobowanie wiec dalam tylko 35zl chyba no i starczyło. Aplikowalam strzykawkami :) i mamy synusia :) a tez to był cykl w którym wyluzowalam i piłam alkohol mimo ze wcześniej sie staralam unikać :p

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przez neta zamawiałaś czy w aptece ?

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na allegro :) w aptece zwykle drozej wychodzi chyba ze sa promocje

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Mynia Ekspertka
    Postów: 212 301

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam Conceive plus. Staraliśmy się o dzieciątko prawie rok, śluzu miałam jak na lekarstwo mimo picia siemienia i brania wiesiołka. Pierwszy cykl z żelem okazał się szczęśliwy. Może to przypadek, ale wiele nie stracisz - ja kupiłam małą tubkę, stosowałam podobnie jak tygrys73.

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 - szczęśliwy

    f2w3yx8d8kgijfn8.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nom jak jest większy problem. Moim problemem był tylko brak śluzu. Ale nie ma co kupować żelu przy pierwszym cs,trzeba poznać organizm. A potem wyeliminować wszelkie inne nieprawidlowosci. To nie jest środek cud na zajscie tylko pomoc dla kobiet które są suche lub mają śluz złej jakości.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny !!!

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Mynia Ekspertka
    Postów: 212 301

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    Nom jak jest większy problem. Moim problemem był tylko brak śluzu. Ale nie ma co kupować żelu przy pierwszym cs,trzeba poznać organizm. A potem wyeliminować wszelkie inne nieprawidlowosci. To nie jest środek cud na zajscie tylko pomoc dla kobiet które są suche lub mają śluz złej jakości.

    Zgadzam się w 100%. Conceive może pomóc, jeśli z pozoru wszystko jest ok a i tak nie wychodzi.

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 - szczęśliwy

    f2w3yx8d8kgijfn8.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w tym cyklu postawie na wiesiołek i siemie lniane w ziarenkach a jak nie pójdzie tak to pomyśle o zakupie żelu

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ