X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

lamette

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SunSun Autorytet
    Postów: 1023 1111

    Wysłany: 19 maja 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki :)
    od 3dc do 7dc mam przepisana LAMETTE-na stymulacje ovu.
    Chciała po @ zacząć brac donga ale nie wiem czy nie "przedobrze"
    Oto działanie Lametty:
    Femara (Aromek, Lametta)
    Letrozolum - Femara jest szeroko stosowanym lekiem w leczeniu niepłodności. Wywołuje owulację poprzez blokowanie produkcji estrogenów, co w konsekwencji prowadzi do zwiększonego wydzielania GnRH i syntezy FSH . Lek ten stosuje się w dawce 2,5 mg lub 5 mg od 3 do 7 dnia cyklu.
    Jak myślicie?

    Magda24 lubi tę wiadomość

    ex2btv738sn49jef.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 maja 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem ale ja bym nie miezala.. jak z tym nie wyjdzie to wtedy bym zastosowala donga.. nie ma co ryzykowac bo mozna sie tylko nabawic problemow .. ale nie wiem jkie ma zastosowanie ten dong ;) wiec moze sie myle :)

    SunSun lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • SunSun Autorytet
    Postów: 1023 1111

    Wysłany: 19 maja 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    . DONG QUAI bierze się po @, tylko do owulacji. Wspomaga owulację, zawiera estrogeny

    Co do dong quaia to zasady są takie:

    1.Wziąć pierwszą tabletkę dopiero od dnia w którym nie ma śladu po krwawieniu i plamienie po miesiączce.
    2. Brać najmniejszą dawkę, np zacząć pierwszy cykl po jednej tabletce, kapsułce przez cztery dni.
    3.Popijać mlekiem jeśli się odbija a nawet jak nie odbija się to próbować z mlekiem spożyć.
    4. Można w późniejszych cyklach zwiększyć dawkę do 2 kapsułek a nawet pokusić się o branie do skoku ale po skoku temperatury nie wolno juz brać ale to później :-)
    5. Dong quai działa na endo i na jajeczka ale wiadomo, że nie na każdą tak samo.
    6. WEarto brać donga z rana a gdy dokłada się późńiej druga tabletkę, kapsułkę to brac tak do 16-17, bo może pobudzać i możliwe są kłopoty ze snem.
    Właśnie trochę sue boję...bo pije jeszcze zioła o.Sroki i nie chce przedobrzyc;-)

    ex2btv738sn49jef.png
  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 19 maja 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja donga wogóle nie brałam, miałam stymulację własnie Letrozolem.Pierwsze miesiące 2 talbetki od 2 do 6 dc (5mg dawka chyba).Rosły mi przez to po dwa pęcherzyki ale zawsze jeden tylko dominujący.W ostatnim cyklu gin zwiększył mi dawkę na 3 tabletki(7,5mg) też od 2-6 dc i urosly dwa duże dominujące pęcherzyki i 3 mały.No i w tym własnie cyklu zaszłam w ciążę także lek się spisał.Do tego brałam duphaston i mialam zastrzyk na pęknięcie.Nic innego nie przyjmowałam żeby nie przedobrzyc :)

    SunSun lubi tę wiadomość

    relgh371ssmqv4f3.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ