X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lata starań mimo dobrych wyników badań, pogorszenie wyników w ciąży
Odpowiedz

Lata starań mimo dobrych wyników badań, pogorszenie wyników w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 5 lipca 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, poroniłam dwa miesiące temu, 8 tydzień :( Lekarz nie zlecał mi żadnych badań, miałam w miarę aktualne praktycznie wszystkie badania jakie mogłam zrobić w laboratorium, bo szukaliśmy przyczyny niepłodności... dostałam tylko na pierwszej wizycie luteinę, ale że staraliśmy się o ciąże wiele lat to na własną rękę zaczęłam kontrolować wszystko co się dało, aby nie stało się nic złego...
    Kiedy beta szła w górę to gdzieś przy 4000 TSH z niecałych 2 podskoczyło do 5ciu, więc powyżej normy dla zwykłej osoby, co dopiero w ciąży, poza tym progesteron był bardzo niski, ale na to brałam luteinę... Mój lekarz twierdzi że progesteron był niski bo ciąża była nieprawidłowa i organizm nie chciał jej podtrzymywać, o TSH stwierdził tylko że tak nie powinno się dziać, ale nie jest endokrynologiem. Więc poszłam do endokrynologa, który w sumie nic mi nie pomógł, miałam usg tarczycy, powtórzone badania i wszystko jest w normie jak przed ciążą. Czy któraś z was wie dlaczego tak się zadziało? Czy mogłam przez to stracić ciąże (Ginekolog twierdzi że nie było na tyle wysokie aby zagroziło ciąży, ale już sama nie wiem)
    Czy może branie luteiny wpłynęło w jakiś sposób na tarczycę? Nadal szukam też przyczyny naszych problemów z zajściem w ciąże, bo wszystkie wyniki mam dobre :(
    Wiem że wiele osób tutaj na forum ma większą wiedzę niż nie jeden ginekolog, dlatego liczę na Waszą pomoc :)

  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 5 lipca 2021, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dusia, bardzo mi przykro ze Cię to spotkało.. Ja również poroniłam w 8 tygodniu.
    Jeśli chodzi o przyczynę poronienia.. ciąże ronią całkowicie zdrowie kobiety. Przyczyna może zupełnie nie zależeć od Ciebie, wystarczy ze komórki źle się podzieliły przed zagnieżdżeniem i już ciąża nie jest zdolna do donoszenia i życia…
    Twój lekarz może mieć racje. Wzrost progesteronu w ciąży wyglada tak, ze gdy ciąża jest zdrowa wzrastający hormon bhcg napędza wzrost progesteronu. Jeśli ciąża nie jest zdrowa to często progesteron nie rośnie, bo i tak taką ciąże się poroni… i żadna luteina jej nie podtrzyma.

    Co do utraty ciąż- co trzecia kobieta traci swoją pierwsza ciąże. Bez powodu, po prostu dla organizmu jest to coś nowego. Prawdopodobieństwo straty drugiej ciąży bardzo już maleje.

    Nie obwiniaj się. Zbieraj siły do walki.
    Ja zaszłam w ciąże 5 miesięcy po poronieniu i za kilka dni mam prenatalne.
    U Ciebie tez wszystko się ułoży 🧡

    Dusia94 lubi tę wiadomość

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 5 lipca 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszesz ze wszystkie wyniki masz dobre a Twój partner ? A Wy jako para ? Czy robiliście badania nasienia, przeciwciała przeciwplemnikowe, badania genetyczne i taka na prawdę pogłębiona diagnozę ? Same badania u kobiety to za mało by stwierdzić ze badania są ok. Może czas na klinikę gdzie jeden konkretny lekarza obejmie ster i zbada Waszą płodność jako pary..? BardO mi przykro tez poroniłam (6 tydz) ale teraz przynajmniej wiesz ze mozesz zajść w ciąże tylko problem leży gdzies głębiej. Nie poddawaj się szukaj :-*

    Dusia94 lubi tę wiadomość

  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 5 lipca 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Piszesz ze wszystkie wyniki masz dobre a Twój partner ? A Wy jako para ? Czy robiliście badania nasienia, przeciwciała przeciwplemnikowe, badania genetyczne i taka na prawdę pogłębiona diagnozę ? Same badania u kobiety to za mało by stwierdzić ze badania są ok. Może czas na klinikę gdzie jeden konkretny lekarza obejmie ster i zbada Waszą płodność jako pary..? BardO mi przykro tez poroniłam (6 tydz) ale teraz przynajmniej wiesz ze mozesz zajść w ciąże tylko problem leży gdzies głębiej. Nie poddawaj się szukaj :-*

    Immunologia jest w porządku, nasienie też, morfologia była trochę za niska ale poprawiona lekami ...
    Większość badań o jakich przeczytałam w internecie zrobiliśmy... Niestety ciężko o dobrego lekarza :)
    Dziękuję za słowa otuchy :*

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 6 lipca 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dusia94 wrote:
    Immunologia jest w porządku, nasienie też, morfologia była trochę za niska ale poprawiona lekami ...
    Większość badań o jakich przeczytałam w internecie zrobiliśmy... Niestety ciężko o dobrego lekarza :)
    Dziękuję za słowa otuchy :*
    A jak z krzepliwością krwi? Jakie badania robiłaś w tym kierunku? Jakie masz mutacje, białko s?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ