X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lekko podwyższona prolaktyna czy któraś miała ?
Odpowiedz

Lekko podwyższona prolaktyna czy któraś miała ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pati126 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 12 lutego 2022, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć czy któraś z was miała lekko podwyższona prolaktyne i udało się zajść w ciąże ? Ja dostałam leki na zbicie jej trochę i się zastanawiam czy są jakieś szanse

  • Ely Ekspertka
    Postów: 137 78

    Wysłany: 12 lutego 2022, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jeśli chodzi o prolaktynę, to zbyt wysoka może blokować owulację. Moja była w górnej granicy, ale też dostałam lek na jej zbicie. Cykle mam regularne, ale możliwe, że właśnie były bezowulacyjne. Wiele osób zaszło w ciążę po bromku czy dostinexie. Trzymam kciuki!

  • Pati126 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 12 lutego 2022, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jeśli robię test na owulacje i wychodzi pozytywny to raczej znaczy ze mam te dni płodne ?

  • Aneta2506 Autorytet
    Postów: 3286 5560

    Wysłany: 12 lutego 2022, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati126 wrote:
    Ale jeśli robię test na owulacje i wychodzi pozytywny to raczej znaczy ze mam te dni płodne ?

    Testy niestety nie są 100 % wyznacznikiem, jedynie monitoring jest...

    15 lat 👫 5 lata 👰🤵
    5 lat walki

    👩 - 30
    Niedoczynność + Hashi ⏩ euthyrox
    Badania 3dc ⏩ FSH 10,24 🤯 reszta ok.
    AMH - 1,11 🥲 ⏩ styczeń 0,8 😪
    inne badania w normie
    🧔 - 32
    WSZYSTKIE WYNIKI W NORMIE 💚

    💊 Stymulacja 💊
    (2 x letrozole) ❌

    2023 klinika InVimed
    HSG (prawy jajowód nie do oceny)
    03.23r. IUI ❌
    04.23.r IUI odwołane - owu z prawego
    ______________________________


    IUI ODWOŁANE ➡️ NATURALNY CUD... ♥️

    Nasze szczęście jest już z nami 🤍
    🤍 Franek 🤍 SN - 3200g, 52cm 🤍

    _____________________________
    10.2021 (10 tc) 👼 [*]

    age.png
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 15 lutego 2022, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 1 nie wiem czy po jednym badaniu prolaktyny lekarz przepisał już leki jeżeli tak to słabo bo żaden nie powinien, prolaktyna jest na tyle specyficzna, wpływa na nią stres, niewyspanie, zmęczenie itp, że należy na pewno powtórzyć badanie jeżeli jest na granicy.
    Później warto ocenić czy wpływa rzeczywiście na owulację. Podwyższona prolaktyna nie wpływa na zagnieżdżanie ani na nic prócz owulacji więc jej poziom może opóźnić zajście w ciążę pod względem tym, że tych owulacji w ciągu roku bedzie mniej. Ale nie tylko ona wpływa na owulację więc warto sprawdzić monitoringiem czy występują. Więc dużo kobiet zachodzi w ciążę mimo podwyższonej prolaktyny, będzie dobrze ;)

    Ja miałam ponad normę prolaktyne, badanie pod obciążeniem też nie wyszło dobre chociaż pierwsze pobranie już było w normie ale przyrost nie - wtedy dowiedziałam się, że odchodzi się od badania jej pod obciążeniem, że póki mam owulację i obraz ok nie ma co się przejmować (wg mojej gin). Finalnie brałam niepokalanek mnisi jako naturalny "normowacz". W 3 czy 4 badaniu, które zrobiłam nie o 7 rano tylko jak się wyspałam i porządnie odpoczęłam o 9 plus po jakimś czasie z niepokalankiem była już ok. Niepokalanek nie działa na każdego dobrze wiem, bywa, że rozreguluje komuś cykl ale w moim przypadku i tak nie miałoby to znaczenia.
    Pro tip brałam kapsułke na noc bo jak brałam rano żołądek bolał pół dnia.

    Trzeba poprostu pamiętać, żeby nie oceniać sytuacji z prolaktyną po 1krotnym badaniu (nie wiem ile razy sprawdzałaś) bo ona często wychodzi raz wyższa a drugi w normie.

    W każdym razie jak się unormuje i tak warto sprawdzić czy występują owulacje.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Ewiwi Autorytet
    Postów: 2644 1938

    Wysłany: 15 lutego 2022, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam. Dostałam bromocorn pół tabletki. Biorę od grudnia i widzę poprawę. Zobaczymy czy teraz nam się uda

    *starania od XI 2021
    *maj 2022 beta 30
    *15 sierpnia 2022 poronienie samoistne 17+3tc. (przyczyna nieznana)
    *euthyrox, bromocorn, dong quai,inofem
  • Domistr Autorytet
    Postów: 430 421

    Wysłany: 15 lutego 2022, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyglądało to tak, że miałam bardzo mocno przekroczona norme, cykl wyglądał książkowo, brałam bromergon przez 8 miesięcy, ciąży nie był a prolaktyna spadła ale skakała i była caly czas w górnej granicy, lekarz zmienił mi na norprolac i wystarczył 1 cykl i jestem w ciąży 😉 u mnie wyglądało , że owulacja byla ( monitoring, testy owilacyjne) cały czas kontrolował mnie endokrynolog-ginekolog. Jednak coś blokowało, udało sie dopiero jak prolaktyna mocno się obniżyła.

    13dpo ⏸ Beta hcg 131,20 mlu/ ml 🥰 (13.11.21)
    30.11 Jest ❤
    14.12 19,4mm szczęścia 🥰
    07.01 Badania prenatalne- zdrowy dzidziuś ❤CRL 5,77 cm
    11 01 CRL 6,25 cm 🥰
    08.02 usg- wszystko dobrze z dzidziusiem 🥰
    03.03 360g II prenatalne wczynka 💞
    08.03 374g 💞
    05.04 754g💞
    10.05
    13.05 III prenatalne
  • Różowa_90 Ekspertka
    Postów: 241 297

    Wysłany: 17 lutego 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od kilku lat miałam podwyższoną prolaktynę, wyszło, długo przed staraniem o bobo, bo szukaliśmy przyczyny nieregularnych cykli. Miałam wiele - kilkukrotnie ponad normę przekroczoną w każdym badaniu, podejrzewano gruczolaka przysadki, ale obrazowanie wyszło dobrze :)
    Brałam bromergon, ale źle go tolerowałam, bo jestem niskociśnieniowcem, potem norprolac i udało się ją zbić, cykle się unormowały, ale są długie, natomiast w badaniach kontrolnych nigdy nie byla w zakresie normy, zawsze trochę ponad, a mimo wszystko udało się, dwa razy, zajść w ciążę :)
    Także głowa do góry :)

    Początek 03.2021 - starania o pierwsze 👶
    2 cykle starań: 💔 31.05.21 - 8tc
    4 cykle starań: 26.11.21 - ⏸
    13.12.21 - jest ♥️!
    25.01.22 - prenatalne 👌 👨‍🦱
    22.03.22 - połówkowe 👌 👨‍🦱
    26.05.22-badanie III trymestru 👌👨‍🦱
    ❤️1.08.2022 - mamy synka! ❤️
  • Mauha Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 kwietnia, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem załamana prolaktyna mi dziś wyszła 28,20pomocy wyjaśnijcie mi czy to katastrofa i czy jest szansa że zajde w ciaze

  • MagX84 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 21 kwietnia, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauha wrote:
    Jestem załamana prolaktyna mi dziś wyszła 28,20pomocy wyjaśnijcie mi czy to katastrofa i czy jest szansa że zajde w ciaze
    Daj na luz, ja mam 45 po 3 miesiącach castangusa(czyli nic nie pomógł).Lekarze nic z tym nie chcą robić, bo mam owulację.Konsultowalam z dwoma

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ