Forum Starając się - ogólne luteina i duphaston
Odpowiedz

luteina i duphaston

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 9 stycznia 2014, 18:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam zapisane te leki, z tym ze duphaston pierwszy cykl i mam wątpliwości co do odstawiania leków. z luteiną nie miałam problemu, bo za każdym razem była ciąża i nie musiałam odstawiać, ale w tm cyklu jakoś nie liczę. powiedzcie mi, czy przy takich lekach miesiączka sama się pojawi przy braku ciąży, czy trzeba odstawić leki i dopiero wtedy to wywoła @ ?

• nick nieaktualny

Wysłany: 9 stycznia 2014, 19:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktoś wie? :)

• Milcia Autorytet

Wysłany: 9 stycznia 2014, 19:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba odstawić i dopiero potem przyjdzie @

ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 9 stycznia 2014, 20:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    to kiepsko, bo z jednej strony warto potrzymać, żeby były większe szanse, a z drugiej szkoda każdego dnia, żeby rozpocząć nast. cykl...

a z drugiej strony, to przyjmując te leki nie mam co liczyć na spadek temperatury jeśli ciąży nie ma?

macie jakieś doświadczenie z tymi lekami?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2014, 20:26

• ancoma Autorytet

Wysłany: 9 stycznia 2014, 21:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg ulootki tego leku duphatsonu w niewydolnosci ciałka żółtego min przyjuje sie do końca cyklu , odstawienie nagle leku moze powodowac brak zagniezdzenia lub poronienie .
    odsyłam do strony
    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.abbott.pl%2Fdownload.php%3Ffile%3Dedp%2Fduphaston_spc_approved_20.04.2012.pdf&ei=MwfPUpGhNOiQ7AaK6oHACA&usg=AFQjCNEaixI_fDBF0VF7c2MlbS5vNXhozA&sig2=rsoXXN0FIZktDTbCQ60lCg&bvm=bv.59026428,d.ZGU

• Eli Autorytet

Wysłany: 28 lutego 2014, 13:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dziewczyny pomocy. Dziś 13 dpo. Zrobiłam test i wyszedł negatywny. Biorę luteinę, ze względu na plamienie w 26 dniu cyklu. Miesiączki miałam zawsze co 30 dni, a dziś jest 31 ani miesiączki ani poztywnego testu nie widać. W związku z tym czy któraś z Was może mi doradzić czy odstawić luteinę? Czy brać ją i w poniedzialek zrobić test z krwi? Czy miesiączka powinna przyjść mimo brania luteiny, jeśli nie doszło do zapłodnienia? W razie ciąży muszę brać, bo grozi mi poronienie. Co robić?

iv096iye2nwxgbh1.png
    zi139jcgosgurbhf.png
  • aga.just Autorytet

Wysłany: 28 lutego 2014, 14:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eli jeśli wiesz, że w ciąży musisz brać to weź do pon i w poniedziałek beta :) Będziesz spokojna i pewna :) Temp to tak pi razy drzwi się sugeruj, bo luteina jest termogenna

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 14:14

• nick nieaktualny

Wysłany: 28 lutego 2014, 14:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore od pol roku luteine na wywoalnie okresu. Jesli bierzesz luteine to dopiero po odstawieniu pojawia sie @. U mnie zazwyczaj na drugi dzien po odstawieniu. Po dupku mam w tym cyklu dopiero na trzeci dzien @.

Jak chcesz byc pewna to zrob test z krwi i tyle. Wredy bedziesz wiedziala co robic - czy odstawic czy nie.

Na mnie luteina nie dziala zbyt podwyzzszajaco jesli chodzi o temperature. Dupek tez nie.

Tak samo brane w malych dawkach nie powinny meic wiekszego wplywu na owulacje. No ale wiadomo - kazdy organizm jest inny ;)

• Eli Autorytet

Wysłany: 28 lutego 2014, 16:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, w ogóle po luteinie cykl wygląda zupełnie inaczej, nie ma plamień, ani typowego pms. Może przy kolejnym cyklu z luteiną będę mądrzejsza ;)

iv096iye2nwxgbh1.png
    zi139jcgosgurbhf.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego