Forum Starając się - ogólne luteina w drugiej połowę cyklu.
Odpowiedz

luteina w drugiej połowę cyklu.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 28 kwietnia 2015, 13:31

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej dziewczyny, mam pytanie, zaczęłam się trochę stresować. Biorę luteine od 15dc do 25dc. @powinna być najpóźniej dziś, mam 29dcykle. Boję się że jak jestem w ciąży to może coś się stać przez to ze przestałam brać luteine. Coś mnie cknelo zwby zrobić dziś test.. Ale jestem w pracy i dopiero będę mogła o 19. Wskazalby ewentualnie coś? Czy trzeba rano? Martwię się. Dziś 4 dzień bez luteiny.. Pomóżcie

 • Katarzyna87 Autorytet
  Postów: 4528 6014

  Wysłany: 28 kwietnia 2015, 13:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nie stresuj się niepotrzebnie. Standardowo robi się test w dniu odstawienia luteiny, jednakże jeśli wyszłoby dzisiaj, że jesteś w ciąży wróć do jej brania i skontaktuj się z Twoim ginekologiem.

  Luteina to lek, którego nie trzeba brać na czczo, więc spokojnie możesz wziąć wieczorem.

  Powodzenia

  ex2bg7rf9gca70kb.png
  f2wljw4z5xlc2pyj.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 28 kwietnia 2015, 13:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziękuję za odpowiedź. Ginekolog kazała mi brać do 25dc. Więc nie wiem co teraz bo że stresu jej zapomniałam zapytać.. test powinien wyjść jak jestem w ciąży? Nawet wieczór? Tylko boję się żeby nie było za wcześnie i może nie wykazać.

 • mar Autorytet
  Postów: 1417 1838

  Wysłany: 28 kwietnia 2015, 13:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja tak mam z Duphastonem.. dzisiaj robiłam test i jest negatywny więc odstawiam. Zrób po powrociei popraw rano bo ppopołudniu to może nie wyjść wiarygodny

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 28 kwietnia 2015, 13:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jeżeli okaże się że jestem chociaż wątpię bo to 1 cykl z luteina za szybko by zadziałala.. To może zaszkodzić to że się jej nie bierze?

 • Girl25 Autorytet
  Postów: 3795 532

  Wysłany: 28 kwietnia 2015, 15:17

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  nie zaszkodzi. Przewaznie jak masz zalecana luteine i zachodzisz w ciaze to dopoki nie masz plamien to jest wszystko ok

  [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

  dxomanli5dlutv4a.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 28 kwietnia 2015, 15:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ok dzięki.. poczekam jeszcze do jutra bo może @ przyjdzie. Nie chce ani się nakrecac ani panikowac i wydzwaniac do ginekolog. ;)

 • Katarzyna87 Autorytet
  Postów: 4528 6014

  Wysłany: 28 kwietnia 2015, 15:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ALexa gratuluję podejścia :) Coraz rzadziej spotykane na forum.
  Potencjalnemu dziecku nie zaszkodzisz na pewno.

  alexa lubi tę wiadomość

  ex2bg7rf9gca70kb.png
  f2wljw4z5xlc2pyj.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 28 kwietnia 2015, 15:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A dziękuję ;) Nic mi to i tak nie da bo co ma być to będzie ;p już nie mam wpływu na to. Trochę się uspokoiłam z tą luteina, tak jak mówię ewentualnie jutro po pracy kupię test i zrobię w czwartek rano jak @ nadal nie przyjdzie ;) ogólnie staram się podchodzić ze spokojem ;) pierwszy cykl schizowalam i lekarz mnie od razu postawił do pionu, haha :D

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 kwietnia 2015, 07:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  DziewczynY.. DoRadzcie. Dzwoniłam do ginekolog pytać o tą luteinr powiedziała że mam jej już nie brać, czekać do następnej @ i dopiero w drugą połowę cyklu. Zapytałam co jeśli jestem w ciąży powiedziała że nie muszę jej zażywać. ja nadal @ nie mam. Boję się robić test i Rozczarowania :p raz w życiu mi się spoznil okres, tak to zawsze miałam co 28.29 dni. Już nie wiem co myśle, żeby sobie nie wkwkręcac.

 • Katarzyna87 Autorytet
  Postów: 4528 6014

  Wysłany: 30 kwietnia 2015, 08:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Lutka może przedłużyć cykl zazwyczaj do 3-4 dni (Max 7).
  Zrób test, to przestaniesz sobie wkręcać (może:p).
  Jeśli masz zamiar balowac w majówkę to ja bym test zrobiła. Jeśli stronisz od alkoholu to możesz poczekać. Tylko Ty wiesz co będzie dla Ciebie najlepsze

  ex2bg7rf9gca70kb.png
  f2wljw4z5xlc2pyj.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 kwietnia 2015, 12:26

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No właśnie bóle jak na @ mam od dwóch dni co jakiś czas i nic. Latam tylko sprawdzać :p sutki na wieczór bolą masakrycznie i całe takie czerwone, stojące, nie mogłam się do męża wczoraj przytulić bo tak bolały, ale to też może przez luteine. Myślę czy nie kupić testu i zrobić dziś po pracy już na pewno. Powinien dać dobry wynik skoro od drugiego cyklu brałam luteine to już nie mogłam mieć potem dni płodnych :p.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego