X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Łysienie plackowate
Odpowiedz

Łysienie plackowate

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 18 lutego 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś u dermatologa zdiagnozowano u mnie łysienie plackowate. Dostałam leki i mam problem bo nie wiem jak się to ma do moich starań o dzidziusia. Czytałam o przypadkach że po ciąży u chorych na tą chorobę często dochodzi do całkowitego wyłysienia. Jestem przerażona i nie wiem czy mam sobie odpuścić czy co ?

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ,rozumiem sie bo tez mam podobny problem...Powiedz mi jaki lek dostalas? Ja biore od roku i nic,ale to juz jest najlepszy lek,najbardziej skuteczny... Trzymaj sie,duzo wytrwalosci,chociaz wiem jak tj ciezko

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dostałam Biotebal tabletki, LoXON w srayu i DERMOVATE oraz silika w tabletkach .

    Zdiagnozowali Ci przyczynę ? Bo mi powiedziała że stres jestem w szoku bo aż tak tak się nie stresuję w życiu

    alka89 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dynamiczna wrote:
    dostałam Biotebal tabletki, LoXON w srayu i DERMOVATE oraz silika w tabletkach .

    Zdiagnozowali Ci przyczynę ? Bo mi powiedziała że stres jestem w szoku bo aż tak tak się nie stresuję w życiu



    To samo co masz bralam juz kiedys jak na poczatku mialam objawy i dupa,nic nie pomoglo...teraz biore alpicort i cos odrasta ,ale w innym miejscu niz wypadly...masakra. Ile procentowy masz loxon?

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tez stres,ale teraz okazalo sie po czasie ,ze prolaktyna i tarczyca,choc z tarczyca nie mialam wczesniej problemu. Mam troche nowych wloskow,ale od 2 tyg dalej wlosy leca jak szalone,tez jestem zalamana.To bardziej na psychike daje niz cos innego...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dynamiczna wrote:
    Dziś u dermatologa zdiagnozowano u mnie łysienie plackowate. Dostałam leki i mam problem bo nie wiem jak się to ma do moich starań o dzidziusia. Czytałam o przypadkach że po ciąży u chorych na tą chorobę często dochodzi do całkowitego wyłysienia. Jestem przerażona i nie wiem czy mam sobie odpuścić czy co ?



    a powiedz jak dlugo sie starasz o malenstwo? Robilas jakiess badania bp prolaktyna to najczestszy problem w tych lysieniach. Najlepiej udac sie do endykronologa-ginekologa bo dermatolog w tym nie pomoze...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm loxon 5%
    teraz to mi dałaś do myślenia bo wprawdzie staram się od początku roku czyli drugi cykl ale w styczniu zaszłam w ciąże niestety poroniłam po tygodniu od terminu @ samoistnie. Więc może to faktycznie problem z hormonami . Generalnie nie wiązałam tych dwóch spraw ze sobą ,a jednak trzeba było. W poniedziałek idę do ginekologa więc porozmawiam z nim o tym .

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jakieś 3 tygodnie temu było to takie ze swobodnie mogłam to zakryć dziś już muszę się trochę nagimnastykować spianjac włosy bo jak mam rozpuszczone to od razu się odsłania :(

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 18 lutego 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dynamiczna wrote:
    No jakieś 3 tygodnie temu było to takie ze swobodnie mogłam to zakryć dziś już muszę się trochę nagimnastykować spianjac włosy bo jak mam rozpuszczone to od razu się odsłania :(



    U mnie tak samo.Kochana zrob prolaktyne,mi przez tyle lat nikt nie dal skierowania,az w koncu zaczelam sie leczyc w klinice lecz.nieplod i wyszlo...mowie Ci,to na pewno to,poczytaj o loxonie,nie znam nikogo komu by pomogl,szkoda czasu. Galacet w saszetkach jest dobry ,ale drogi...dobrze jest jesc galaretke codziennie i cynk kup sobie,na recepte mam alpicort,ogolnie pomaga,ale teraz od 2 tyg zaczelam bardziej lysiec. Dermatolog nie da na to skierowania,prolaktyna z obciazeniem 50 zl kosztuje,Najlepiej zrob 20-22 dzien cyklu wtedy bedziesz wiedziala czy to rowniez problem z zajsciem

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 18 lutego 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie moja mama miala 40 lat i wylysiala tak,ze masakra ,teraz ma ok 50 i lysa jest tylko ,ze u niej niestwierdzono nic bo sie nie leczyla...no i alkohol,wszyscy maja dzieci,wiec nie myslalam,ze to moze byc powiazany problkem ,a jednak. znajdz endyk-ginekologa bo sam gin czy dermatolog czy tez endykr nie pomoze. Mowie Ci,szkoda czasu. Wiem cos o tym,zaczelam wczesnie szukac przyczyn wypadania wlosow,ale dopiero jak zaczelam starania to wyszlo...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 18 lutego 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile masz lat? Ja dlugo sie staram i nic...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 18 lutego 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gzdie sie leczysz?Jakie woj?

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 18 lutego 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za radę pewnie dermatolog nigdy by na to nie wpadł. Zrobię na pewno. Zastanawiałam się czy pisać o tym tu bo dość krępujący problem , ale cieszę się ze to zrobiłam . Mam teraz punkt zaczepienia :) Dziękuję .

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 18 lutego 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dynamiczna wrote:
    Dziękuje za radę pewnie dermatolog nigdy by na to nie wpadł. Zrobię na pewno. Zastanawiałam się czy pisać o tym tu bo dość krępujący problem , ale cieszę się ze to zrobiłam . Mam teraz punkt zaczepienia :) Dziękuję .



    Moj nr 535595968 smialo pisz,zawsze odpisze. A toi,ze zaszlas i poronilas to na pewno prolaktyna bo odpowiada za to miedzy innymi

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 18 lutego 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zachodzi sie,ale nie mozna utrzymac...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 20 lutego 2014, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W niektórych przypadkach przyczyną są leki przeciwtarczycowe (pochodne tiouracylu) ale przy łysieniu plackowatym duże znaczenie mają przeżycia psychiczne - silny stres. Bardzo dobre skutki leczenia przynosi fotochemoterapia i ostrzykiwanie ognisk chorobowych Minoksydylem i Kortykosteroidami.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ