X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Macica łukowata.
Odpowiedz

Macica łukowata.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 15 marca 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Tak jak w tytule - czy ktoras z Was rowniez boryka lub borykala sie z podobnym przypadkiem wady macicy?
    Jesli tak, to czy wiaze sie to z wielkim problemem z zajsciem w ciaze badz donoszeniem?
    Jestesmy jeszcze na poczatku staran. Moje wyniki hormonalne jak i wyniki nasienia Mojego sa w jak najlepszym porzadku. Ginekolog stwierdzila, ze jesli jest przegroda w macicy to moze byc problem, jednak twierdzi ze na USG tej przegrody nie widac a zeby ja zobaczyc to tylko podczas juz wykonywanej operacji no i jesli jest - usunac.
    Jesli ktoras z Was ma/miala ten nieszczesny przypadek w postaci macicy lukowatej to prosilabym o podzielenie sie informacjami, doswiadczeniami ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2014, 13:21

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 15 marca 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łukowata, to nie to samo, co z przegrodą (tzw podwójna). Moze być jeszcze dwurożna. Ja miałam podejrzenie takiej, ale na HSG okazało się, ze jest normalna, tylko o takim nieco dziwnym kształcie. Moja znajoma miała podwójną ( z przegrodą i urodziła dwoje zdrowych dzieci (kazde z innej :) ). To wiadomo zawsze stwarza zagrożenie, ze dziecko będzie miało za ciasno i się źle rozwinie, ale na prawdę może też być zupełnie w porządku. Z zajściem podobno też jest trochę trudniej. Nie martw się, tylko zapisz się na HSG. Przy okazji zbadają ci drożność jajowodów.

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 15 marca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, dzieki wielkie za odpowiedz. A orientujesz sie jakie sa koszty HSG i droznosci jajowodow w Polsce?
    Mieszkam w Niemczech i slyszalam rozne opinie, ze sa po czesci refundowane albo trzeba placic calosc i sama teraz nie wiem.

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 02:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatte jesli zapiszesz sie do szpitala lub do kliniki na NFZ, wyznacza Ci termin HSG.. ciezko stwierdzic jak to jest z czasem oczekiwania na termin w takim przypadku.

    Podczas HSG, ktore uwidacznia po wstrzyknieciu do macicy kontrastu- jame macicy oraz jajowody, wykonuje sie kilka zdjec rentgenowskich (3?) i mozna sie dowiedziec ksztaltu macicy, droznosci i innych rzeczy.... jest to dosc nieprzyjemne badanie

    w razie czego mozna tez wykonac histeroskopie, czyli do macicy schodzi sie przyrzadem optycznym i oglada sie, jak to wzzystko wyglada od srodka.... tylko ten zabieg w kolejnosci na koncu. Najpierw HSG, zaczyna sie od badan mniej inwazyjnych a moze HSG juz odpowie na wszystkie pytania

    relge6yd309xm1zq.png
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 16 marca 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leczę się prywatnie, ale za hsg nie płaciłam. Zadzwoniłam po prostu do szpitala i się zapisałam. Nie czekałam wcale. Tzn.trzeba być tuz po miesiączce, więc kazali mi przyjechać jak tylko skończy mi się okres. Ja miałam 2 zdjęcia. Badania nie jest przyjemne, ale też nie takie straszne, jak piszą na niektórych forach. Ból trwa kilka sekund, a korzyści z tego badania są ogromne, wiec nie warto z nim zwlekać. Oprócz pewności, co do kształtu macicy, dowiesz się czy masz drożne jajowody, czy nie ma zrostów, polipów. Wszystko to utrudnia/uniemożliwia zajście w ciąże, a jest najczęściej do naprawienia. Poza tym często się zdarza, że jajowody są po prostu zaczopowane/zaśluzowane, co utrudnia wydostanie się pęcherzyka. W takich wypadkach kontrast wlewany do jamy macicy przeczyszcza je (jest pod dużym ciśnieniem) i najczęściej w ciągu 3 pierwszych cykli pojawia się fasolek :)

    Czasami dziewczyny decydują się na prywatne hsg, bo w takim układzie dostają silniejsze środki przeciwbólowe, albo mają to robione pod narkozą. Wg mnie nie ma takiej potrzeby.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 20 września 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatte - czy możesz napisać jak minęła Ci ciąża z macicą łukowatą? U mnie również jest podejrzenie. do tego dochodzi w ogóle problem z zajściem w ciążę (m.in.PCOS)a jak pomyślę że jak mi się uda zajść to mogę poronić przez tę wadę to już w ogóle załamka..

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 20 września 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam niby łukowatą. Jeden z lekarzy tak stwierdził. Powiedział jednak, że jest delikatnie łukowata, więc może nie będzie stwarzać problemów. Nie wiem, czy nie stwarza bo w ciąży ciągle nie jestem. A do tego mam takie obawy jak ty Pazyfae...

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 21 września 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku a czy to przypadkiem nie Socha u Ciebie stwierdzil łukowatość?ja chodzilam do duzej liczby lekarzy,nikt tego wczesniej nie wykryl.malo tego-mialam robione HSG i tez nic nie wykrylo.najpierw inny lekarz podejrzewal lukowatosc,potwierdzil to Socha. Łudzę się ze moze tez jest delikatne,nieduze odstepstwo od normy.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ