X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mięśniak podsurowicówkowy
Odpowiedz

Mięśniak podsurowicówkowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rzeżucha Znajoma
    Postów: 22 7

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy udało Wam się zajść i donosić ciąże mając mięśniaka podsurowicówkowego? Zaszłam w ciąże w czwartym cyklu starań, niestety szybko przestała się rozwijać - ciąża biochemiczna. Przy okazji usg wyszedł mięśniak. W tamtym roku go nie było. Radiolog wykonujący badanie powiedział, ze to nie przeszkadza w zajściu i utrzymaniu ciąży, inny lekarz potwierdził to samo, a kolejny, ze to była przyczyna poronienia i trzeba koniecznie usunąć. Mięśniak ma ok 2 cm średnicy. Czy macie jakieś doświadczenia z tym tematem?

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1285 1434

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mi wykryto takiego mięśniaka rok temu, ale lekarz powiedział, że on zupełnie nie przeszkadza w zajściu i donoszeniu ciąży. Byłam na usg dwa tygodnie temu, ciąża biochemiczna, okazało się, że mięśniaka nie widać, ale z kolei pojawiła się torbiel na jajniku. Mój mięśniak również miał ok 2 cm, ale zarówno ginekolog jak i endokrynolog powiedział, żeby się nim nie przejmować w kontekście ciąży, po prostu obserwować i jeśli się zwiększy to usunąć. W czwartek mam usg po cb, to dopytam co się z nim stało 🫣

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Rzeżucha Znajoma
    Postów: 22 7

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli zniknął to byłaby super wiadomość 😀
    Ja tak na logikę myśle, ze skoro on jest z drugiej strony macicy to nie powinien przeszkadzać, ale zastanawia mnie to w kontekście ciąży biochemicznej, moze zarodek się wszczepił akurat w to miejsce i nie mógł dalej poprawnie rozwijać? :(
    Daj znać co Ci powie lekarz :)

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1285 1434

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem Kochana, być może. Dopytam mojego lekarza o to wszystko i napiszę ☺️

    Rzeżucha lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeżucha niestety tak to jest przy mięśniakach.
    Jedni beda mówić, że nie jest przyczyny inni że jest.
    2 cm to bardzo mały mięśniak, a na pewno nie miał wpływu na ciążę biochemiczna.

    Rzeżucha lubi tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • MalaSu Ekspertka
    Postów: 148 241

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeżucha wrote:
    Hej dziewczyny, czy udało Wam się zajść i donosić ciąże mając mięśniaka podsurowicówkowego? Zaszłam w ciąże w czwartym cyklu starań, niestety szybko przestała się rozwijać - ciąża biochemiczna. Przy okazji usg wyszedł mięśniak. W tamtym roku go nie było. Radiolog wykonujący badanie powiedział, ze to nie przeszkadza w zajściu i utrzymaniu ciąży, inny lekarz potwierdził to samo, a kolejny, ze to była przyczyna poronienia i trzeba koniecznie usunąć. Mięśniak ma ok 2 cm średnicy. Czy macie jakieś doświadczenia z tym tematem?


    Mięśniak 9cm jedni lekarze mowili, ze nie przeszkadza inni, ze koniecznie usunąć. Z mięśniakiem podchodziłam do invitro-ciąża biochemiczna.
    Właśnie miną rok od operacji w której pożegnałam mięśniaka i przygotowujemy się do kolejnego i vitro

    Ona 🙎‍♀️36 On 🤵‍♂️37
    Starania 5lat
    2020 3x inseminacja
    2021 2x transfer
    1transfer świeży ❌
    2 transfer blastocysta 4AA- biochem
    1.06.2022- wyłuszczenie mięśniaka 8cm

    7.2023- punkcja
    17 pobranych 12 dojrzałych 10 zapłodnionych
    ❄️❄️❄️ 5dniowe (2x ExB/A i 1x B/A)


    AMH 2,96
    IO
    Niedoczynność tarczycy ( jedni mówią, ze jest inni, ze nie ma)
    Kariotypy 🆗
    Mutacja FV R2 heterozygotyczny
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1285 1434

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz powiedział, że mięśniak w takim miejscu nie miał wpływu na cb :) i nie będzie miał wpływu na ciąże ogólnie, dlatego nie powinnam się nim przejmować. Mało tego, w ogóle skubanego już nie widać na usg. Bardzo możliwe, że się zmniejszył

    Rzeżucha lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Rzeżucha Znajoma
    Postów: 22 7

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Nowa_Ola to może to wcale nie był mięśniak? Ja czytałam ze one nie mogą się zmniejszać. Tam czy siak, super ze już nic na usg nie widać! 😀

    A w jakim miejscu miałaś go dokładnie? U mnie. A przedniej ścianie macicy, a tam najczęściej się zagnieżdża zarodek.

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1285 1434

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeżucha wrote:
    @Nowa_Ola to może to wcale nie był mięśniak? Ja czytałam ze one nie mogą się zmniejszać. Tam czy siak, super ze już nic na usg nie widać! 😀

    A w jakim miejscu miałaś go dokładnie? U mnie. A przedniej ścianie macicy, a tam najczęściej się zagnieżdża zarodek.

    Kochana, musiałabym znaleźć to usg sprzed roku, bo nie pamiętam :( ale lekarz mówił, że jest na, a nie w macicy, więc nic nie szkodzi. Powiedział też, że takie mięsniaki mogą się zmniejszać i powiększać, ale nigdy się nie wchłaniają, bo taka powszechna opinia jest, że mogą się wchłonąć

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ