X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mięśniaki macicy a ciąża
Odpowiedz

Mięśniaki macicy a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Stokrotka89 Koleżanka
    Postów: 248 22

    Wysłany: 2 września 2022, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu osoby starające się o ciążę z mięśniakami ?

  • MałaMi91 Autorytet
    Postów: 1354 1569

    Wysłany: 2 września 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mięśniaka wykrytego w czerwcu a w lipcu udało się i jestem w ciąży😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2022, 14:01

    4.07 ⏸
    25.07 mamy ❤️ 😍
    8.09 Usg genetyczne👍🏻❤️
    3.11 Usg połówkowe - 353g zdrowej Antoniny 😍
    14.02 (35+6) 2500g Księżniczki
    15.03 Antosia🥰💖👣
    age.png
  • Stokrotka89 Koleżanka
    Postów: 248 22

    Wysłany: 3 września 2022, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, gratulacje :)

    A czy są tutaj Panie z macicą miesniakowatą, z licznymi mięśniakami, którym udało się zajść i donosić ciążę?

  • adriftbubble Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 27 października 2022, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jednego i cały czas się staram… teraz stoję przed wyborem czy usuwać i szukam dobrego lekarza od mięśniaków. Może któraś z Was ma jakiegoś sensownego lekarza do polecenia?

    👩‍❤️‍👨 32 lata

    💞 starania od stycznia 2020

    On - wyniki książkowe ✔️

    Ona:
    ✖️Podejrzenie PCOs
    ✔️ Badania hormonalne
    ✔️Oba jajowody drożne
    ✖️ Protrombina hetero
    ✖️ MTHFR A1298C homo
    ✖️ PAI-1 hetero
  • farfalla92 Ekspertka
    Postów: 186 415

    Wysłany: 1 listopada 2022, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka89 wrote:
    Super, gratulacje :)

    A czy są tutaj Panie z macicą miesniakowatą, z licznymi mięśniakami, którym udało się zajść i donosić ciążę?

    Zaprosilam Cie do przyjaciółek. Jak przyjmiesz zaproszenie to napiszę Ci na priv co i jak :)

    08.2021 <3
    07.2023 <3

    Starania o 3 dzieciątko <3

    12.2023 - 1cs

    06.1.2024 - II kreski!
    08.1.2024 - Beta HCG: 481 U/l
    10.1.2024 - Beta HCG: 808 U/l
    11.1.2024 - Pęcherzyk ciążowy 5mm!
    19.1.2024 - Dzidziuś 3,6mm z serduszkiem! <3
    08.2.2024 - Wizyta
    07,3.2024 - Niskie ryzyka, dziewczynka <3
  • Majóweczka777 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 9 listopada 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adriftbubble wrote:
    Ja mam jednego i cały czas się staram… teraz stoję przed wyborem czy usuwać i szukam dobrego lekarza od mięśniaków. Może któraś z Was ma jakiegoś sensownego lekarza do polecenia?


    Hej, też miałam mięśniaka. Staraliśmy się z nim pół roku ale skubaniec rósł szybko i zlecono mi jego usunięcie ze względu na możliwe komplikacje gdyby udało mi się zajść w ciążę. Usuwałam go operacyjnie (nie kwalifikowalam się na inne metody) w salve medica w Łodzi na NFZ choć jestem z Wrocławia 😅 To był czas pandemii i we wrocku w szpitalu u mojego gin operowali tylko poważne przypadki nowotworowe, a w innych terminy oczekiwania były kosmos. Zresztą inne miały kiepskie opinie... tak trafiłam na dr Sławomira Sobkiewicza z salve. Skąd jesteś? Może będę mogła kogoś polecić bo zanim wykryto u mnie mięśniaka i trafiłam do osób które wiedziały co z tym zrobić przeszłam przez wielu gin i wiele teorii 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2022, 20:38

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 14 listopada 2022, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majóweczka777 wrote:
    Hej, też miałam mięśniaka. Staraliśmy się z nim pół roku ale skubaniec rósł szybko i zlecono mi jego usunięcie ze względu na możliwe komplikacje gdyby udało mi się zajść w ciążę. Usuwałam go operacyjnie (nie kwalifikowalam się na inne metody) w salve medica w Łodzi na NFZ choć jestem z Wrocławia 😅 To był czas pandemii i we wrocku w szpitalu u mojego gin operowali tylko poważne przypadki nowotworowe, a w innych terminy oczekiwania były kosmos. Zresztą inne miały kiepskie opinie... tak trafiłam na dr Sławomira Sobkiewicza z salve. Skąd jesteś? Może będę mogła kogoś polecić bo zanim wykryto u mnie mięśniaka i trafiłam do osób które wiedziały co z tym zrobić przeszłam przez wielu gin i wiele teorii 😅

    Jaki rodzaj mięśniaka i jaka metoda usuwany?

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • adriftbubble Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 22 listopada 2022, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majóweczka777 wrote:
    Hej, też miałam mięśniaka. Staraliśmy się z nim pół roku ale skubaniec rósł szybko i zlecono mi jego usunięcie ze względu na możliwe komplikacje gdyby udało mi się zajść w ciążę. Usuwałam go operacyjnie (nie kwalifikowalam się na inne metody) w salve medica w Łodzi na NFZ choć jestem z Wrocławia 😅 To był czas pandemii i we wrocku w szpitalu u mojego gin operowali tylko poważne przypadki nowotworowe, a w innych terminy oczekiwania były kosmos. Zresztą inne miały kiepskie opinie... tak trafiłam na dr Sławomira Sobkiewicza z salve. Skąd jesteś? Może będę mogła kogoś polecić bo zanim wykryto u mnie mięśniaka i trafiłam do osób które wiedziały co z tym zrobić przeszłam przez wielu gin i wiele teorii 😅

    Z Warszawy :) już konsultowałam u kilku lekarzy, niby wszyscy polecani, a każdy ma swoją teorię….

    👩‍❤️‍👨 32 lata

    💞 starania od stycznia 2020

    On - wyniki książkowe ✔️

    Ona:
    ✖️Podejrzenie PCOs
    ✔️ Badania hormonalne
    ✔️Oba jajowody drożne
    ✖️ Protrombina hetero
    ✖️ MTHFR A1298C homo
    ✖️ PAI-1 hetero
  • Majóweczka777 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Jaki rodzaj mięśniaka i jaka metoda usuwany?

    Mięśniak podsurowicówkowy, który został wyłuszczony tradycyjnie czyli przez otwarcie powłok brzusznych (miomektomia) .

  • Majóweczka777 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adriftbubble wrote:
    Z Warszawy :) już konsultowałam u kilku lekarzy, niby wszyscy polecani, a każdy ma swoją teorię….

    Znam to niestety z własnego doświadczenia. z Warszawy nie byłam u nikogo osobiście, ale polecano mi dr Baranowskiego. Wcześniej jednak udałam się do salve w Łodzi i jak dla mnie trafiłam w odpowiednie ręce i już dalej nie musiałam szukać. Zaufałam dr bo widać było ogromne doświadczenie i taką pewność co i jak należy zrobić. Niestety dr Sobkiewicz zmarł kilka miesięcy po mojej operacji ale przyjmują tam inni b.dobrzy specjaliści w tym też od leczenia niepłodności.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ