X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mleko i nabial
Odpowiedz

Mleko i nabial

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malajka Koleżanka
    Postów: 44 147

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sie zastanawiam czy pijecie mleko i jak z tym jest bo na jednych stronach zalecaja pic tluste mleko podczas staran a na innych calkowicie odradzaja.
    Pamietam jak urodzilam ponad 8 lat temu, lekaraka zalecila przejsc na 2% mleko i tak zostalo do dzisiaj, tyle ze tak naprawde prawie tego mleko nie pijam lub bardzo rzadko.
    Do czego zmierzam to ze zarowno w ciazy jak i przed pilam duzo mleko i tylko pelne, teraz te starania trwaja wieki.....tak wiec zafunduje sobie moja stara diete opatra na tlustym mleku:)
    A jak u Was, macie mleko w diecie?

    km5szbmhoofnwevo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam jak najbardziej, ogolnie moja dieta jest bogata w nabiał roznego rodzaju, mleko tylko pełnotłuste. ja wychowałam sie na wsi gdzie mleko od krowy to była codziennosc. teraz tez go nie moze zabraknac, co prawda ze sklepu ale jest :)

  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiłuje sobie właśnie przypomnieć dlaczego ja usłyszałam stop dla mleka to albo miało coś wspólnego z pęcherzem albo z ph pochwy jedno z dwóch.

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • MamaMadzia Autorytet
    Postów: 1101 1453

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moim zdaniem na mleko krowie w dzisiejszych czasach uczulonych jest wiele osób. Ja dowiedziałam się ostatnio i odstawiłam. jestem w drugiej ciąży i na pewno nie będę pić, może od czasu do czasu kefirek. Mój synek tez chorował co tydzień i kiedy odstawiłam mu nabiał krowi ( też wyszło że jest uczulony) od pół roku nie miał nawet kataru i ja również. Jak obserwuję ludzi to naprawde osoby które spozywają duzo nabiału krowiego bardzo często chorują. Ja tez chorowałam i odpukać mamy teraz spokój :))

    k0kd3e5ej0jpnepe.png
    atdcj44jj6019p4n.png
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego ,że nabiał ma niewiele wspólnego z naturą . Podobnie jest z mlekiem ,masłem ,jogurtami itd. Bardzo ważne jest czytanie etykiet bo np. definicja mleka- jest to taki produkt odzwierzęcy z którego nic nie odjęto i nic nie dodano. Niestety większość produktów jest "podrasowanych" i myślę,że to jest tak naprawdę przyczyną. W tym roku kończę szkołę rolniczą i planuję dalej jak trochę odchowam bobaska zacząć jeszcze weterynarię.
    Muszę przyznać,że to czego się nauczyłam i to czego nieoficjalnie dowiedziałam się o produktach leżących na półkach po prostu mnie przeraziło.

    Ja tęsknie za czasami kiedy mój pradziadek miał krowy...smak swojego chleba ze świeżo ubitym masłem bezcenne a mleko jak niosłam do domu to musiałam zabierać dwie butelki bo jedną wypiłam przez drogę jeszcze ciepłe.
    Za tym tęsknie tego mi brakuje

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Fotelik samochodowy - jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie jazdy?

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem każdego rodzica. Jednym z takich obszarów, gdzie jest ono szczególnie ważne jest zakup, montaż i korzystanie z fotelika samochodowego. Co zatem zrobić, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie rodzinnych podróży z noworodkiem i niemowlakiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ