X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mleko i nabial
Odpowiedz

Mleko i nabial

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malajka Koleżanka
    Postów: 44 147

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sie zastanawiam czy pijecie mleko i jak z tym jest bo na jednych stronach zalecaja pic tluste mleko podczas staran a na innych calkowicie odradzaja.
    Pamietam jak urodzilam ponad 8 lat temu, lekaraka zalecila przejsc na 2% mleko i tak zostalo do dzisiaj, tyle ze tak naprawde prawie tego mleko nie pijam lub bardzo rzadko.
    Do czego zmierzam to ze zarowno w ciazy jak i przed pilam duzo mleko i tylko pelne, teraz te starania trwaja wieki.....tak wiec zafunduje sobie moja stara diete opatra na tlustym mleku:)
    A jak u Was, macie mleko w diecie?

    km5szbmhoofnwevo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam jak najbardziej, ogolnie moja dieta jest bogata w nabiał roznego rodzaju, mleko tylko pełnotłuste. ja wychowałam sie na wsi gdzie mleko od krowy to była codziennosc. teraz tez go nie moze zabraknac, co prawda ze sklepu ale jest :)

  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiłuje sobie właśnie przypomnieć dlaczego ja usłyszałam stop dla mleka to albo miało coś wspólnego z pęcherzem albo z ph pochwy jedno z dwóch.

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • MamaMadzia Autorytet
    Postów: 1101 1453

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moim zdaniem na mleko krowie w dzisiejszych czasach uczulonych jest wiele osób. Ja dowiedziałam się ostatnio i odstawiłam. jestem w drugiej ciąży i na pewno nie będę pić, może od czasu do czasu kefirek. Mój synek tez chorował co tydzień i kiedy odstawiłam mu nabiał krowi ( też wyszło że jest uczulony) od pół roku nie miał nawet kataru i ja również. Jak obserwuję ludzi to naprawde osoby które spozywają duzo nabiału krowiego bardzo często chorują. Ja tez chorowałam i odpukać mamy teraz spokój :))

    k0kd3e5ej0jpnepe.png
    atdcj44jj6019p4n.png
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego ,że nabiał ma niewiele wspólnego z naturą . Podobnie jest z mlekiem ,masłem ,jogurtami itd. Bardzo ważne jest czytanie etykiet bo np. definicja mleka- jest to taki produkt odzwierzęcy z którego nic nie odjęto i nic nie dodano. Niestety większość produktów jest "podrasowanych" i myślę,że to jest tak naprawdę przyczyną. W tym roku kończę szkołę rolniczą i planuję dalej jak trochę odchowam bobaska zacząć jeszcze weterynarię.
    Muszę przyznać,że to czego się nauczyłam i to czego nieoficjalnie dowiedziałam się o produktach leżących na półkach po prostu mnie przeraziło.

    Ja tęsknie za czasami kiedy mój pradziadek miał krowy...smak swojego chleba ze świeżo ubitym masłem bezcenne a mleko jak niosłam do domu to musiałam zabierać dwie butelki bo jedną wypiłam przez drogę jeszcze ciepłe.
    Za tym tęsknie tego mi brakuje

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ