X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Monitoring owulacji, o co chodzi z tymi wynikami?
Odpowiedz

Monitoring owulacji, o co chodzi z tymi wynikami?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Jestem po pierwszym monitoringu owulacji. Nistety mój ginekolog nie robi tego badania, więc trafiłam do innego. Pomijając, ze rzucal idiotyczne komentarza pt. "moe PAni może miec dzieci, a może ni emoże, kto to wie", to niebardzo chciał ze mną rozmawiać... Badanie zrobiłam w 10dc, poza tym, że odwrócila mi się macica (sic! całe życie w opisach mam tyłozgięcie, tu nagle panu doktorowi wyszlo przodozgiecie), to wyniki wyglądają tak:

    - trzon macicy o wymiarze AP: 48 mm - w lipcu mialam tylozgięcie i 36 mm - o co tu chodzi?

    - Endometrium 12,5 mm

    - Jajnik prawy o wymiarach: 20 x 18 mm zawiera pęcherzyk o średnicy 6 mm

    - Jajkik lewy o wymiarach: 35 x 25 mm, zawiera dwa pęcherzyki 15 i 13 mm

    Tu dowiedziałam się, ze to moga być pęcherzyki stare, z poprzedniej owulacji, albo w ogóle z kiedyś ?! what?

    Może Wy mi powiecie o co tu chodzi, bo ja juz jestem trochę głupia :(

    We wtorek (15 dc) mam kolejne usg, już u innego lekarza, ponoć dobrego, do którego mialam trafić docelowo, ale się biedny rozchorował. Dajcie znać dziewczyny, jedyna w Was nadzieja, żeby mnie oświecić o co tu chodzi.

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 18 listopada 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endometrium masz ładne, pęcherzyki jeszcze za małe, ale te z lewego jajnika do wtorku powinny urosnąć do ok 20mm. Bierzesz jakieś leki na stymulowanie? Jeśli masz problemy z pękaniem pęcherzyków, to lekarz może Ci zalecić zastrzyk (np Ovitrelle), który pomaga zakończyć dojrzewanie pęcherzyka. W ciągu 24-48h po jego podaniu dochodzi do owulacji.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego czy mam problemy jeszcze nie wiem, to pierwsze takie moje badanie. Leków żadnych też nie biorę, rozumiem, że są na receptę? Lekarz uważa, że te większe pęcherzyki mogą być z poprzednich cykli, ale ja nie mam do niego za grosz zaufania, bo jak to możliwe, ze całe życie człowiek ma tylłozgięcie a nagle coś takiego?!

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 18 listopada 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    Tego czy mam problemy jeszcze nie wiem, to pierwsze takie moje badanie. Leków żadnych też nie biorę, rozumiem, że są na receptę? Lekarz uważa, że te większe pęcherzyki mogą być z poprzednich cykli, ale ja nie mam do niego za grosz zaufania, bo jak to możliwe, ze całe życie człowiek ma tylłozgięcie a nagle coś takiego?!

    Leki są na receptę. Jeśli te pęcherzyki są faktycznie z poprzednich cykli to dobrze by bylo , jakby ci przepisał duphaston na ich wchlonięcie, żeby nie zrobily się torbiele. Zastanawiam się tylko na jakiej podstawie uznał, że są one "stare". Stare to mogś być duże, ponad 25mm, ale u Ciebie są w dobrym rozmiarze jak na 10dc

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, moim zdaniem to był człowiek z innej planety. Mam nadzieję, że wizyta we wtorek wyjaśni coś więcej. Ponoć monitoring ovu powinno się łączyc z badaniem poziomu estradiolu tego samego dnia? słyszałaś może o tyn Monika?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ