X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Możliwa ciąża??
Odpowiedz

Możliwa ciąża??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Jestem tu nowa..I mam pytanie..
    Mam nieregularne miesiączki. Ginekolog przepisał mi castagnus. Biorę go od 20 dni
    Miesiączkę miałam 6 pazdziernika.
    27 pazdziernika współżyłam z partnerem. Był to 14 dzień cyklu.
    Dzisiaj jest 24 dzień.. Mam strasznie tkliwe sutki, piersi bolą ale nie bardzo.W tamtym tygodniu bolał mnie jajnik.. Byl to ból taki kłójący.
    Nie wiem czy może być to objaw ciąży czy tabletek?? Z racji tego że nie wiem kiedy dostanę miesiączkę nie wiem czy robienie testu ma sens bo nie wiem czy będzie wiarygodny.. :-/ Pomożecie?? doradzicie coś??

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 6 listopada 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pójdź na betę ona prawdę Ci powie :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia - jak Ty te cykle liczysz? Od 6go do 27go października to 21 dni a nie 14. Dziś jesteś w 31 dniu cyklu. To raz.
    A dwa - tak, Twoje objawy mogą wskazywać na wczesną ciążę. Mogą wskazywać na zbliżającą się @. Mogą również o niczym nie świadczyć :D.
    Piszesz, że cykle masz nieregularne - jak bardzo nieregularne? Ile trwał Twój najdłuższy cykl? Mierzysz temp albo robisz testy owu? Są dziewczyny co owulują około 10dc, a są i takie, u których owulacja występuje w 30dc - jeżeli należysz do tych drugich to beta w tej chwili nic Ci nie da.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju przepraszam... 14 pazdziernika miałam pierwszy dzień cyklu..Pomyłka :-)
    Najdłuższy cykl trwal 44 dni najkrótszy 29dni.. Cały czas chodziłam do gina i musiałam brać duphaston na wywołanie miesiączki. Teraz ginekolog poradził mi castagnus.. I zobaczymy czy pomoże...
    Zaczęłam mierzyć temp w tym miesiącu.. Na początku cyklu było 36.4 ,dzisiaj 36.9

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2014, 20:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale regularnie nie mierzysz? Bo różnica między temperaturami wskazywałaby na to, że skok był i już po owulacji, tylko pytanie - ile :)? Widzisz, mi w drugiej ciąży w 10 dniu po owulacji beta z krwi wynosiła 0,00 :D. A w trzy dni później 25. Także i beta może zmylić jak ją zrobić za wcześnie.
    Cóż, Kochana, nic tylko uzbroić się w cierpliwość pozostaje :). @ powinnaś dostać najwcześniej 12.11, więc jak dla mnie pierwszy możliwy termin testowania to 10.11 - czułym testem (10tką, nie 25tką) i bez gwarancji, że negatywny wynik będzie wiarygodny.
    Zacznij mierzyć co rano o tej samej porze temp, albo chociaż testy owulacyjne porób, śluz poobserwuj - no cokolwiek, co da Ci choć mglistą wiedzę o tym, kiedy owulację mogłaś mieć.
    Na pociechę powiem Ci, że mi Castagnus pomógł zajść w obydwie ciąże. Po 90 dniach brania widziałam na teście dwie krechy :). Czego i Tobie życzę!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temp dopiero zaczynam mierzyć. Pierwszy miesiąc,
    Staram się robić to o tej samej porze..Czasami są odchylenia pól godziny do godziny..
    A jeśli chodzi o śluz to odkąd biorę castagnus mam go o dużo za dużo.. Aż nie komfortowo:-/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia18220 wrote:
    Temp dopiero zaczynam mierzyć. Pierwszy miesiąc,
    Staram się robić to o tej samej porze..Czasami są odchylenia pól godziny do godziny..
    A jeśli chodzi o śluz to odkąd biorę castagnus mam go o dużo za dużo.. Aż nie komfortowo:-/
    Skoro mierzysz codziennie, to kiedy miałaś skok? Może wykres udostępnij, będzie łatwiej rozmawiać mając przed oczami Twoje tempki :).
    Co do śluzu - to nie o ilość idzie, ale o jakość :). Po owulacji śluz z rozciągliwego robi się gęsty i mętnieje, jest kleisty - można na tej podstawie wysnuwać przypuszczenia, że owu za Tobą.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 14pazdziernika miałam 36.4 a dziś już 36.9..Nie mogę się tu odnaleźć i nie wiem jak zrobić wykres itd.. :-/ A biust jest wrażliwy od wczoraj..I to strasznie..Nigdy tak nie mialam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znaczy, że skok był dziś a owulacja wczoraj. W takim razie daj sobie 12-13 dni i dopiero wtedy ruszaj z testami.
    Co do "nieodnajdywania się" - wystarczy, że na górze strony wejdziesz w "moje Ovu" i klikniesz "bieżący wykres" - tam będziesz mogła nanosić swoje temperatury i uwagi. A cyckami się nie sugeruj, nie takie numery tu widziano ;).
    Powodzenia!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ