Nie przegap okazji!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 30 listopada a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji i wypróbuj nasze nowości - jesteśmy przekonani, że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować.

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 30 listopada 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Starając się - ogólne Myo Inositol
Odpowiedz

Myo Inositol

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 września 2017, 14:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co o tym sądzicie? Stosowalyscie? Ja się zastanawiam czy to faktycznie takie dobroczynne ma działanie jak to mówią, ciekawa jestem czy może u kogoś zadzialalo odwrotnie i skutek byl negatywny, na cykl owulacje itd

• PLPaulina Autorytet

Wysłany: 22 września 2017, 07:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutaj większość to stosuję..
    Jedni widzą efekty inni nie.
    Ja mam 3cs i na razie szczególnej poprawy nie widzę.

relgh3710yaghoyu.png
    😍
    km5skrhm690oz42r.png
  • Skrzydlata Autorytet

Wysłany: 22 września 2017, 09:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje to na PCOS i tak jak miałam kiedyś policystyczne jajniki, tak teraz ich nie mam i owulacja co miesiąc jest. Mnie to leczy rewelacyjnie, ale są też dziewczyny, na które nie działa, bo mają gorsze problemy.

21 cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - 5.07.2020 - II pozytyw :D <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)
    klz9df9hky1u0cac.png
    f2w343r8ud6tzj4z.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 22 września 2017, 09:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej się martwię czy może zaszkodzić...?

• PLPaulina Autorytet

Wysłany: 22 września 2017, 09:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaszkodzić ?? nie koniecznie..

relgh3710yaghoyu.png
    😍
    km5skrhm690oz42r.png
  • Cccierpliwa Autorytet

Wysłany: 22 września 2017, 10:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez biore (a raczej bralam bo teraz tylko jak mi sie przypomni z racji tego ze i tak jakos efektow nie bylo) na pcos ale u mnie nie ma roznicy dalej nie ma owulek tylko na myo i i tak zeby miec owulke musze sie stymulowac...

klz99vvjque3qhv3.png
    zi13qqmzh183b4xs.png

https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

-> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
  • PLPaulina Autorytet

Wysłany: 22 września 2017, 11:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważam, że co nie szkodzi można stosować by sobie pomóc.
    Efekt plecebo też ponoć działa cuda. :D :D

relgh3710yaghoyu.png
    😍
    km5skrhm690oz42r.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 września 2017, 17:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę na PCOS, ale u mnie w owulacji pomogła metformina. Teraz zmieniam preparat z inosytolem z ovarinu na fertilova plus (cholernie drogie...), większa dawka i 2 rodzaje substancji czynnej.

• youstyna Koleżanka

Wysłany: 23 września 2017, 18:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii wrote:
    Co o tym sądzicie? Stosowalyscie? Ja się zastanawiam czy to faktycznie takie dobroczynne ma działanie jak to mówią, ciekawa jestem czy może u kogoś zadzialalo odwrotnie i skutek byl negatywny, na cykl owulacje itd

Stosuję. Z tego co wiem, zdanie lekarzy jest podzielone, co lepsze - foliany czy kwas foliowy. Mój ginekolog powiedział, żebym brała na zmianę, w jeden dzień kwas foliowy, w drugi foliany. To biorę. Od około roku. Podobno ułatwia owulację i zajście w ciążę. Jak widać u mnie nie podziałało ani na jedno ani na drugie.

• Ove Autorytet

Wysłany: 14 października 2017, 21:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę z powodu pco - lekarz przypisał mi Miovarian - biorę już od 10 miesięcy i efektów niestety nie ma :(. Ostatnio czytałam trochę o Inofemie i Ovarinie, ale Pani w aptece mi powiedziała, że Miovarian jest najlepszy

w4sqgox1ip3g0r0c.png

iv09i09ki84d2sju.png
  • PLPaulina Autorytet

Wysłany: 14 października 2017, 21:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi ginekolog mówiła ze to wszystko to jest to samo. Ale poleca. :)

relgh3710yaghoyu.png
    😍
    km5skrhm690oz42r.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 16 października 2017, 08:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    Ja też biorę na PCOS, ale u mnie w owulacji pomogła metformina. Teraz zmieniam preparat z inosytolem z ovarinu na fertilova plus (cholernie drogie...), większa dawka i 2 rodzaje substancji czynnej.

Tam jest ten d chiro inositol ja czytam ze on nie jest zbyt dobry dla kobiet chcacycg zajsc w ciążę bo niszczy oocyty a inne jego dobroczynne dzialanie nie jest udowodnione.
    http://www.pcosconsultations.com/Is%20D-chiro-inositol%20a%20good%20choice%20for%20you

• nick nieaktualny

Wysłany: 16 października 2017, 10:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova, bardzo ciekawy link. Aż poszukałam więcej i znalazłam coś takiego:
    https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphar.2017.00341/full

Myślę, że sprawa jest dużo bardziej zagmatwana. Myoinositol jest normalnie przetwarzany do d-chiro, a u PCOSek jest to zaburzone. D-chiro wpływa też na zaburzenia metaboliczne takie jak IO czy hirsutyzm. W przytoczonym artykule są przytoczone badania, gdzie np w 2014 był stosowany d-chiro z metforminą i zaobserwowano poprawę jakości oocytów.

Dalej:
    "While a number of studies have analyzed the effectiveness of MI and DCI, alone or in combination, in PCOS (see below), only two studies have compared the effects of MI to DCI and found that they seem to exert comparable effects. The first study compared two groups, daily-treated for 6 months with either 4 g MI plus 400 μg folic acid or with 1 g DCI plus 400 μg folic acid. The results indicated that both MI and DCI were effective in improving ovarian function and metabolism in patients with PCOS, but MI showed a more marked effect on the metabolic profile, whereas DCI was more effective in reducing hyperandrogenism (Pizzo et al., 2014). The second study compared the clinical and metabolic response after 6 months of therapy with MI or DCI or placebo in 137 PCOS women. Results indicated that both MI and DCI were equally able to improve the regularity of the menstrual cycle, the Acne Score, the endocrine and metabolic parameters and the insulin resistance (Formuso et al., 2015)."

Ten fragment wskazuje na badania, gdzie osobno badane myo i d-chiro radziły sobie w podobnym stopniu skuteczności z głównymi objawami PCOS.

I w dalszej części, gdzie mowa o badaniach, w których myo był połączony z d-chiro, wyniki mogą wskazywać na fakt polepszenia jakości owulacji i samych oocytów.

Ostateczna konkluzja jest taka, że po pierwsze nadal nie do końca wiadomo jaka jest najlepsza dawka kombinacji myo i d-chiro (przyjęło się 40:1) i że nadal mechanizmy działania inzytolu nie zostały wystarczająco poznane.

Więc ja bym się wstrzymała od kategorycznych stwierdzeń, że działa w jedną czy drugą stronę. Zresztą spotkałam się z opinią dziewczyny, że organizm i tak nie rozpoznaje czy dostaje myo czy d-chiro więc po płacić więcej za suplement z d-chiro.

• nick nieaktualny

Wysłany: 16 października 2017, 11:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle sprawa delikatna z tymi nowościami, chyba każdy musi na sobie przetestować. Może faktycznie przy pcos ma lepsze dzialanie takie łączone, bez pcos juz sam myoinositol ma poprawiać oocyty chociaż tak patrząc to forum to dziewczyny biorą juz wszystko co mogą a niekoniecznie sie to przeklada na pozytywne testy ciazowe, niestety.
    Ja np wzielam sobie w poprzednim cyklu dong quai też mial podobno cudy dzialac i zadzialal tak ze mi cykl skrocil z 28 do 24 dni (!).

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego