X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nie moge po poronieniu zajsc w ciaze
Odpowiedz

nie moge po poronieniu zajsc w ciaze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zalamana8989 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 8 maja 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Rok temu poroniłam. Zaszłam wtedy w ciaze za pierwszym razem. byłam w szoku ze tak szybko no ale moje szczescie za dlugo nie trwalo bo tylko 9 tygodni. Potem mialam robione badania. wykryto u mnie wysokie ana oraz przeciwcialalozyskowe . Chodzilam od lekarza do lekarza i wreszcie dostalam leki ktore mam brac jak bede w ciazy oraz zastrzyki zeby ta ciaze donosic. staramy sie o dziecko od marca i nic. wtedy zaszlam za pierwszym razem teraz nic. mierze temperature ktora nie skacze tak jak kiedys wiec pewnie owulacji nie mam. sluzu plodowego brak. suchosc pochwy zatem jest i brak ochoty na seks. bylam u ginekologa stwierdzi lze cykl bezowulacyjny i wyslal na badania hormonow. Miesiaczki po poronieniu tez mi sie wydluzyl. tyle ze ja nie mam czasu czekac..... nie chce byc kolejne miesiace w plecy bo teraz musze czekac kolejny miesiac do okresu aby zrobic badania a potem kolejny miesiac czekac na wprowadzenie lekow. Ja juz rok stracilam przez to poronienie i chodzenie od lekarza do lekarza.Rok. mam juz 29 lat..... jesli nie zajde do 30 lat to sie zabije

    zalamana8989
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro ze spotkalo Cie takie nieszczęście,ale na litosc boska,piszesz ze starasz sie od marca a mamy maj wiec czemu piszesz ze nie mozesz zajsc w ciaze??? Z nastawieniem ze jak nie zajdziesz to sie zabijesz to ty nigdy nie zajdziesz.Chcialabys zeby Twoje dziecko mialo taka znerwicowana matke?Uspokoj sie.A maz?Nie kochasz meza?Malzenstwo to bycie ze soba w lepszych i gorszych chwilach,uzaleznianie zycia od ciazy za wszelka cene moze zniszczyc zwiazek.

    hipisiątko, Kitkat lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalamana, nie mozesz sie nastawiac, ze zajdziesz w 1 cyklu staran, bo zwariujesz. Cykle bezowulacyjne sie zdarzaja nawet w normalnych okolicznosciach (podobno srednio 1-2 razy w roku). Mozliwe tez, ze troche Ci sie rozchwialy hormony po poronieniu i bedziesz musiala brac suplementy, np progesteron - no ale to juz lekarz Ci powie po wynikach badan. Przede wszystkim wez gleboki oddech i ustaw sobie w glowie, ze to pewnie zajmie kilka miesiecy. 6 miesiecy staran to norma! W kazdym cyklu owulacyjnym jest tylko 20% szans na zaplodnienie.

    Ja na Twoim miejscu zrobilabym badania hormonow, ale staralabym sie swoja droga - nie musisz tracic cyklu, w ktorym robisz badania przeciez :) A 30 to nie jest jakas magiczna granica! Jezeli zajdziesz w ciaze majac 30 lat i 1 miesiac, to przeciez nie bedzie to zyciowa katastrofa! Choc wiem, jak strasznie trudno uzbroic sie w cierpliwosc, gdy caly organizm krzyczy Ci, ze chcesz byc w ciazy i to teraz, zaraz, wczoraj :( Tez przez to przechodzialam i chodzilam po scianach z nerwow. Ale serio, muszisz poprzestawiac to sobie w glowie, bo stres przeszkadza w zajsciu w ciaze, a Ty sie takimi staraniami wykonczysz :(

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ