X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nie potrafie badać szyki-kto łopatologicznie wytłumaczy?
Odpowiedz

Nie potrafie badać szyki-kto łopatologicznie wytłumaczy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:17

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 23 maja 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wolę już nie dotykać szyjki, bo coś czuję, ze od tego badania śluzu, szyjki i wszystkiego nabawiłam się bakterii...

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 maja 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej badać od pierwszego dnia cyklu po @, jak przebadasz sobie cały miesiąc to sama dojdziesz do tego co i jak :) Ja zaczęłam od połowy cyklu i też nie ogarniałam, dopiero po całym pełnym cyklu już wiem co znaczy nisko, wysoko i wszytko inne :) Teraz kiedy sprawdzę to wiem jak to opisać :) Już nie muszę badać codziennie :)

    Nona lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona, zaczęłaś badać szyjkę?
    O, widzisz, powoli już doganiasz nas w "dziwactwach" :P
    Jeszcze chwilka i będziesz mierzyć co rano temperaturę tak jak My. ;)

    pyska_ta, Nona, Ewa99 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja z szyjką tez mam problem. Na razie jestem ( chyba) w stanie wyczuć czy jest otwarta czy zamknięta - ale stanu pośredniego już nie czyli lekko otwartą ;].
    Najlepiej zacząć badać po owulacji. Szyjka jest wtedy ewidentnie twarda i nisko - potem zaczynaja się schody.....;] Jak mam dni niepłodne to od razu czuję jaka jest szyjka, a jak zaczynaja się płodne to mam już wątpliwośći.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:18

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 23 maja 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po co badac szyjke i tak jak napisala lownka nabawic sie bakterii. Wystarczy badac swoj sluz to jest 100% wyznacznik plodnosci. I nawet zasugeruje Ci kiedy szyjka jest nisko, srednio, wysoko / twarda, srednia, miekka / zamknieta, otwarta.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Tinusia Autorytet
    Postów: 545 712

    Wysłany: 23 maja 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero od owulacji zaczęłam badać szyjkę iiii.... nigdy jej nie dotknęłam mimo starań :D dzisiaj 30dc a @ brak. A to co tak misko to wydaje mi się,że to taki fałd błony śluzowej ,też taki mam :)

    Nona lubi tę wiadomość

    mhsvqps6d6vf02dw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:18

  • Tinusia Autorytet
    Postów: 545 712

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś przeczytałam ,że na końcu palca powinno poczuć się opór i takie lekkie wgłębienie... jak tylko dostanę @ to zacznę się badać... ile ja już grafik na googlach przeanalizowałam ,a i tak nic z tego nie wiem :D

    Nona lubi tę wiadomość

    mhsvqps6d6vf02dw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:18

  • Tinusia Autorytet
    Postów: 545 712

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakiej fazie cyklu jesteś obecnie? ja tą fałdę czuję już prawie od razu jak włożę palec

    mhsvqps6d6vf02dw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po owulacji szyjka jest najłatwiej wyczuwalna. Szyjka w dotyku powinna ...hmmmm.... owalna? tzn powinno się wyczuc taki czubek ;]i jest naprawde wyraźnie twarda.
    Myslę, że samobadanie szyjki nie zaszkodzi. Warto poznac swoje ciało. Jak będziesz miała infekcję to i tak sluz niewiele Ci powie, a przy badaniu szyjki trzeba po prostu zachowac higienę tzn nie wpychać brudnych paluchów :D
    Fałd tez czuję przed owu ;]

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:18

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ