X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nietolerancje pokarmowe
Odpowiedz

Nietolerancje pokarmowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 13 marca 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki Wyszła mi w badaniu nietolerancja na mleko krowie oraz jaja niestety nie ma oznaczenia poziomow nietolerancji. Czy któraś z Was też ma taki wynik? A z tym mlekiem czy chodzi o to, że nie toleruje białka kazeinowego i serwatkowego i powinnam tez ograniczyć produkty pochodzenia mlecznego: jogurty, sery itp? Czy zrobić jakieś dodatkowe badanie w tym kierunku?

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2023, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Hej kobietki Wyszła mi w badaniu nietolerancja na mleko krowie oraz jaja niestety nie ma oznaczenia poziomow nietolerancji. Czy któraś z Was też ma taki wynik? A z tym mlekiem czy chodzi o to, że nie toleruje białka kazeinowego i serwatkowego i powinnam tez ograniczyć produkty pochodzenia mlecznego: jogurty, sery itp? Czy zrobić jakieś dodatkowe badanie w tym kierunku?
    Hej,
    Też mam nietolerancję na kazeinę i na białko jaja kurzego. Ja mam oznaczenie jak duże, ale wielkie nie jest. Jakbym codziennie miała w diecie jaja albo nabiał, to już mam murowaną reakcję brzucha, ale jak zjem np raz w tygodniu to jest ok. Ostatnio jednak tak czy inaczej nie jem nabiału w ogóle, wybieram roślinne mleka i przetwory.
    Dodatkowe badania to chyba ciężko zrobić w tym kierunku, może jedynie dokładniejsze na nabiał - niektóre pakiety badań oferują oznaczenie poziomu nietolerancji. Ja robiłam Immuno Diag44 w Diagnostyce, ale badanie wykupowalam chyba przez stronę zdrowegeny.pl, płaciłam jakieś 400zl
    Ogólnie przy niepłodności jak się wie o jakichś nietolerancjach, to powinno się unikać danych produktów, żeby nie prowokować stanów zapalnych w jelitach, które mogą niekorzystnie się odbić na funkcjonowanie jajników i macicy

    Bloombloo lubi tę wiadomość

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 14 marca 2023, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Mleko krowie odstawiłam już prawie rok temu przerzucialam się bez problemu na owsiane.
    Teraz będę miała na uwadze, żeby znaleźć zamienniki na twarog czy ser. Z żółtego sera dawno zrezygnowałam na rzecz mozzarelii a teraz i ona idzie w odstawkę.
    Ograniczę ile się da, jajka uwielbiam więc całkiem nie zrezygnuje ograniczę do minimum zobaczę też jak mój organizm zareaguje po zjedzeniu.

    Selina lubi tę wiadomość

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 929 465

    Wysłany: 14 marca 2023, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyszła najwyższa na pszenicę (nie gluten) i na białko jaja. Dietetyk radził odstawić zupełnie na 3 miesiące a potem w bardzo małych ilościach wprowadzać i stopniowo zwiększać. W moim przypadku to za mało było, pszenicę po pół roku mogę bezpiecznie jeść raz w tygodniu, a białka nie jadłam 4 miesiące i na razie reakcja jest ostrzejsza, w niedzielę zjadłam trochę i spuchły mi błony śluzowe w nosie i zatokach, dopiero dzisiaj, po inhalacjach, jest trochę lepiej... Także pewnie też dopiero za pół roku białko będzie dla mnie w miarę bezpieczne :/ z pszenicą było podobnie, też na początku reakcja ostrzejsza.
    A gdzieś spotkałam się z wypowiedzią dietetyka że te nietolerowane produkty należy przy staraniach o dziecko wykluczyć całkowicie, bo po zjedzeniu immunokompleksy utrzymują się we krwi około 7 dni i przeszkadzają w poczęciu.

    Selina, Bloombloo lubią tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2023, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak dokładnie tak, powinno się odstawić całkowicie to co wywołuje nawet najmniejszą nietolerancję. Przecież to raptem kilka miechów oczyszczania się z alergenów a co to jest w porównaniu do całego życia i do samego efektu jaki możemy uzyskać - ciąża.
    Ja nabiału nie jem i nie piję żadnego 2 miesiąc (kiedyś już robiłam takie oczyszczanie, wtedy trwało 3 miesiące), natomiast w tym czasie zdarzyło mi się zjeść coś pszenicznego, niewielka ilość ale jednak. Jajka zjadłam 2x w ciągu tych 2mies. Bardzo je lubię, ogólnie wszystko lubię czego nie mogę 🤣 ale można się przyzwyczaić i da się żyć bez tego jeśli to tylko ma pomóc.
    Odstawiłam też cukier w każdej postaci, zjadam jakieś tam ilości w owocach - ale niedużo a tak to tylko węgle złożone w postaci kasz, ryżu czy makaron kukurydziany czasem. Słodycze to było moje uzależnienie 😳 ciężko było to ogarnąć, ale się udało i mega dumna z siebie jestem. Czuję się na pewno dużo lepiej i to już dla mnie jest sukces.


    Bloomoblo a wyszła Ci nietileracja na całe jajko? Mnie tylko na białko, na żółtko nie dlatego czasem zjadam majonez jako dodatek do dań 😜


    Trzymam kciuki za Was żebyście wytrwały też w postanowieniach i zmianie diety 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2023, 12:40

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 14 marca 2023, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwielbiam majonez😋 nie wiem czy na żółto i białko bo robiłam takie przesiewowe badania i na liście było tylne pełne jajo i wyszło dodatnie. Zrobię za jakiś czas dodatkowo żeby wiedzieć konkretnie.
    Ze względu na endometrioze zmienilam wiele w diecie a teraz kolej na dalsze zmiany.
    Spróbuję kupić tofu, jakieś sery bez mleka ehh dobrze, że teraz tyle zamienników nie to co kiedyś.
    Jakbyście znały jakieś smaczne zamienniki to poproszę 😁

    Selina lubi tę wiadomość

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2023, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Uwielbiam majonez😋 nie wiem czy na żółto i białko bo robiłam takie przesiewowe badania i na liście było tylne pełne jajo i wyszło dodatnie. Zrobię za jakiś czas dodatkowo żeby wiedzieć konkretnie.
    Ze względu na endometrioze zmienilam wiele w diecie a teraz kolej na dalsze zmiany.
    Spróbuję kupić tofu, jakieś sery bez mleka ehh dobrze, że teraz tyle zamienników nie to co kiedyś.
    Jakbyście znały jakieś smaczne zamienniki to poproszę 😁
    Tofu polecam 😁 czasem sobie robilam fasolkę po bretońsku z tofu wędzonym podsmażonym zamiast kiełbasy i jest mega! No nie powinnam fasoli jeść, przynajmniej narazie, bo sibo będę leczyć teraz więc wszystko co powoduje wzdęcia i fermentuje, to out 🥴 ale luz, bo to raptem 2 miechy więc dam radę.
    Polecam Ci też jogurty kokosowe lub sojowe, w Lidlu mają naprawdę dużo ciekawych produktów vege zastępujących nabiał.
    Niedawno prawie codziennie potrafiłam jeść makaron kukurydziany z jogurtem kokosowym, cynamon i kakao 😆 musiałam sobie jakoś rekompensować brak słodyczy 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2023, 16:12

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 14 marca 2023, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy nastepnych zakupach rozejrze się koniecznie za tymi produktami dzięki 😁A propo kakao nie sądziłam, że może mi szkodzic i jadłam je kiedyś na potęgę a okazało się, że w endo niewskazane ale cóż można się odzwyczaić 🙂

    I tak teraz pomyślałam, że mam zamiar zabierać swoje mleko idąc np do teściów na kawę ☕

    Kasiak89 ciekawa ta informacja od dietetyka o wykluczeniu produktów warto zapisać jak coś będzie kusić, daje do myślenia te 7 dni.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2023, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Przy nastepnych zakupach rozejrze się koniecznie za tymi produktami dzięki 😁A propo kakao nie sądziłam, że może mi szkodzic i jadłam je kiedyś na potęgę a okazało się, że w endo niewskazane ale cóż można się odzwyczaić 🙂

    I tak teraz pomyślałam, że mam zamiar zabierać swoje mleko idąc np do teściów na kawę ☕

    Kasiak89 ciekawa ta informacja od dietetyka o wykluczeniu produktów warto zapisać jak coś będzie kusić, daje do myślenia te 7 dni.
    Ja do swoich rodziców też zabierałam mleko a teraz już mi się poprostu nie chce i i teściów i u swoich rodziców piję czarną.
    Póki co w tym cyklu jestem wykluczona ze starań, bo mam metronidazol na leczenie sibo i dr mi zabronił teraz. Jakoś za 2-3dni miałabym owu, więc tym bardziej odpuszczam.
    Za to w kwietniu mam mieć hsg, to wtedy ruszymy z kopyta 😎

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 929 465

    Wysłany: 14 marca 2023, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Przy nastepnych zakupach rozejrze się koniecznie za tymi produktami dzięki 😁A propo kakao nie sądziłam, że może mi szkodzic i jadłam je kiedyś na potęgę a okazało się, że w endo niewskazane ale cóż można się odzwyczaić 🙂

    I tak teraz pomyślałam, że mam zamiar zabierać swoje mleko idąc np do teściów na kawę ☕

    Kasiak89 ciekawa ta informacja od dietetyka o wykluczeniu produktów warto zapisać jak coś będzie kusić, daje do myślenia te 7 dni.
    Ja ogólnie pszenicę jem głównie jak mam okres, tak na wszelki wypadek, żeby nie popsuło czegoś później 😁

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 14 marca 2023, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w lutym byliśmy wyłączeni ze starań braliśmy leki na stan zapalny przez 3tygodnie a jak dostaliśmy zielone światło to okazało się, że w sumie nic z tego nie wyjdzie bo pęcherzyk nie pękł.
    W przyszłym cyklu pierwszy raz działam z ovitrelle.

    A co do diety to znalazłam dzisiaj przydatna aplikacje Allergy food diary. Potrzebowałam czegoś takiego szczególnie, że w ostatnie dni czułam spory dyskomfort w brzuchu ale nie ma się co dziwić jak zjadłam 2 kawałki ciasta 🥴

    Selina lubi tę wiadomość

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2023, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    My w lutym byliśmy wyłączeni ze starań braliśmy leki na stan zapalny przez 3tygodnie a jak dostaliśmy zielone światło to okazało się, że w sumie nic z tego nie wyjdzie bo pęcherzyk nie pękł.
    W przyszłym cyklu pierwszy raz działam z ovitrelle.

    A co do diety to znalazłam dzisiaj przydatna aplikacje Allergy food diary. Potrzebowałam czegoś takiego szczególnie, że w ostatnie dni czułam spory dyskomfort w brzuchu ale nie ma się co dziwić jak zjadłam 2 kawałki ciasta 🥴
    Like za aplikację, nie że masz dolegliwości 😉
    Ovi dobra sprawa na niepękające pęcherzyki.

    Ja zezarlam właśnie kotleciki panierowane i sos czosnkowy (bo musiałam zjeść na mieście)🥴 a nie jadłam prawie 2mies.takich rzeczy i pędzę zaparzyć miętę z rumiankiem 😆

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ