Forum Starając się - ogólne Osteopatia w leczeniu niepłodności
Odpowiedz

Osteopatia w leczeniu niepłodności

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jjm Znajoma

Wysłany: 1 października 2018, 21:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co sądzicie o takiej terapii? Czy macie jakieś doświadczenia w stosowaniu tej metody? Pozwolę sobie zacytować na czym miałaby polegać terapia w leczeniu niepłodności (także u mężczyzn ) "Osteopaci, zgłębiający anatomię żywego człowieka przez pięć lat po ukończeniu medycyny, są w stanie za pomocą ucisku wywieranego na mięśnie usunąć skutki nieprawidłowych nawyków i urazów. Ich zdaniem manualne rozluźnianie mięśni miednicy i krzyża wpływa na ułożenie macicy i jajowodów, co może pomóc nawet w przypadku bezpłodności spowodowanej niedrożnością. Nabyte wady anatomiczne, wynikające z napięcia mięśni spowodowanego stresem, mogą być także przyczyną zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej, a co za tym idzie – powodem problemów w donoszeniem ciąży."

35l, Sono- hsg 10.2018r. - Jeden drożny Badanie nasienia- Ruchliwość plemników w dolnej normie.
    IUI - 12.2018
  • Selina Autorytet

Wysłany: 1 października 2018, 23:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja takiego doświadczenia nie mam, ale moja siostra chodziła (i chyba chodzi nadal) do osteopaty. Ma 1 dziecko po kilku latach starań, ale to nie ta metoda przyniosła skutek. Obecnie starają się 7lat o kolejne dziecko i nic z tego.
    Ja chciałam z akupunkturą spróbować, ale po 2 seansach jakoś wymieklam. Tzn pewnie bym chodziła, bo dobrze się czułam po tym, ale coś się nie mogłam zgrać czasowo z babeczka no i tak wyszło.
    Ty będziesz tego próbowała?

Koniec starań
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego