X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne owulacja kiedy
Odpowiedz

owulacja kiedy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aneciulka1989 Koleżanka
    Postów: 131 3

    Wysłany: 11 lutego, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie bo pierwszy raz miałam taką owulację . W tamtym tygodniu w środę dostałam plamien krwią i zaczął boleć mnie bardzo brzuch na dole w czwartek nadal plamienia i duży ból brzucha pojechałam do ginekologa wszystko dobrze i powiedział że prawdopodobnie to owulacja test owulacyjny pozytywny w piątek . I mam pytanie czy owulacja u mnie wystąpiła w piątek jak był pozytywny test ? Czy później i czemu plamiłam i miałam taki ból przed pozytywnym testem owulacyjnym ?

    Aneciulka1989
  • Kessa Autorytet
    Postów: 1933 2320

    Wysłany: 11 lutego, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to lekarz nie powiedział Ci czy ona już się odbyła czy mniej więcej kiedy wg USG może pęcherzyk pęknąć?
    Byłaś u lekarza, a nas pytasz czemu plamiłaś? 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego, 19:59

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7102 7141

    Wysłany: 12 lutego, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Ale to lekarz nie powiedział Ci czy ona już się odbyła czy mniej więcej kiedy wg USG może pęcherzyk pęknąć?
    Byłaś u lekarza, a nas pytasz czemu plamiłaś? 🙈
    To standard 😉 dziewczyna tworzy co rusz nowe posty zazwyczaj o endometrium, na wizycie o nic nie pyta tylko tu na forum 🙈

    Skąd mamy wiedzieć dlaczego plamiłaś i skąd ten ból?
    Owulacja występuje zazwyczaj 24h po pozytywnym teście owulacyjnym.

    siesiepy lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • KasiaKP Przyjaciółka
    Postów: 103 35

    Wysłany: 12 lutego, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytała bo pewnie nie takich odpowiedzi się spodziewała od forumowiczek ;P Z nie takimi pytaniami dziewczyny przychodzą i jak sie nie chce to nie trzeba odpowiadać! Nigdy wam się nie zdażyło pójść do lekarza który was tak pospieszał ze nie dostaliście żadnej odpowiedzi na pytanie albo po prostu był człowiekiem z którym choćby nie wiem co to się nie salo rozmawiać? Bo nie tylko na fundusz tak często jest jak się pójdzie ale i nawet prywatnie

    Krol84 lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7102 7141

    Wysłany: 12 lutego, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaKP wrote:
    Pytała bo pewnie nie takich odpowiedzi się spodziewała od forumowiczek ;P Z nie takimi pytaniami dziewczyny przychodzą i jak sie nie chce to nie trzeba odpowiadać! Nigdy wam się nie zdażyło pójść do lekarza który was tak pospieszał ze nie dostaliście żadnej odpowiedzi na pytanie albo po prostu był człowiekiem z którym choćby nie wiem co to się nie salo rozmawiać? Bo nie tylko na fundusz tak często jest jak się pójdzie ale i nawet prywatnie
    Tak jak napisałam wyżej, już nie raz odpowiadałam tej użytkowniczce na jej pytania. Bo nigdy nie pyta lekarza o nic, tylko po wizycie wchodzi na forum i pisze nowy wątek. Jeżeli lekarz mi nie odpowiada to go zmieniam. A nie liczę na odpowiedzi na forum typu co to było za plamienie? Albo czy owulacja u mnie wystąpiła?No błagam 🙈
    Dziewczyny na forum mają ogromną wiedzę, czasem lepszą niż niejeden lekarz. Ale z fusów wróżyć nie umiemy 😉

    Wioleta91 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • KasiaKP Przyjaciółka
    Postów: 103 35

    Wysłany: 12 lutego, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie doczytałam, myślałam jakoś, że to pierwszorazowa jakaś porada na forum , że dziewczyna weszła no i nie wie. Choć ja tez nieraz z glupa się pytam przyznam na forum zamiast lekarza, coś w tym chyba musi być..😝Może tu jest łatwiej, jak idę do lekarza to za każdym razem widzę głupi wyraz na twarzy jak mam jakiekolwiek pytania o płodność czy cykl. Mam 41l, prawie zerowe AMH i już dzieci mam wiec zawsze to odpowiedzi na moje pytania są w stylu ‚cieszyć sie ze już się dzieci ma a co ma dalej być to będzie i noc się nie da’. Wiec zawsze jak mam w sumie wątpliwości czy potrzebuje porady to jakoś wszędzie idę tylko nie do lekarza z tym..

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1933 2320

    Wysłany: 13 lutego, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale bez jaj.
    Poszła z plamieniem i bólem, wyszła i tutaj pyta co to było i czy miała owulację?
    Ja wiem, że lekarze są różni... Ale bez przesady. Co z tego, że pospieszał? Masz pytanie, to je zadajesz. Nie podoba Ci się czyjeś podejście, to idziesz gdzie indziej...chodzi o Twoje zdrowie. Lekarz to też nie jakieś guru..i raczej nie powinno się przed nim udawać, że wizyta przebiegła extra, jeśli tak nie było.
    Tutaj nie chodzi o dzielenie się wiedzą, tylko tak jak koleżanka wyżej napisała - nikt tu z fusów nie wróży by na takie pytania odpowiadać. I tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego, 09:42

    Butterfly23, siesiepy lubią tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4398 8378

    Wysłany: 13 lutego, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaKP wrote:
    Nie doczytałam, myślałam jakoś, że to pierwszorazowa jakaś porada na forum , że dziewczyna weszła no i nie wie. Choć ja tez nieraz z glupa się pytam przyznam na forum zamiast lekarza, coś w tym chyba musi być..😝Może tu jest łatwiej, jak idę do lekarza to za każdym razem widzę głupi wyraz na twarzy jak mam jakiekolwiek pytania o płodność czy cykl. Mam 41l, prawie zerowe AMH i już dzieci mam wiec zawsze to odpowiedzi na moje pytania są w stylu ‚cieszyć sie ze już się dzieci ma a co ma dalej być to będzie i noc się nie da’. Wiec zawsze jak mam w sumie wątpliwości czy potrzebuje porady to jakoś wszędzie idę tylko nie do lekarza z tym..

    Mimo wszystko jeżeli zależy ci na kolejnym dziecku to pomyślała bym nad zmianą lekarza. Takie podejście jest dla mnie nie do pomyślenia, bo to coś w stylu "taki pani urok" jak człowiek mdleje z bólu przy miesiączce.

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Malwinka14 Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 15 lutego, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny robie testy owulacyjne od 3 miesiecy po odstawieniu tabletek anty.
    pierwszy miesiac bez testu pozytywnego.
    od dwoch miesiecy test pozytywny w dniu 13,14 dzien cyklu ale co mnie zadziwia codziennie az do dzis tj. 16 dc dajel pozytywny. Z hormanami wszytsko ok byl cykl badany.
    Czy to jest normalne?
    Niestety tempki nie mierzylam wiec nie moge porownac

    event.png
    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7102 7141

    Wysłany: 15 lutego, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owulacyjne mierzy się do tzw piku, czyli do momentu kiedy kreska jest tak samo ciemna lub ciemniejsza od testowej. Później się już nie mierzy, bo dalej mogą wychodzić pozytywne. Od piku po 24h powinna wystąpić owulacja.
    Miałaś badanie lh, fsh, estradiol?

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • KasiaKP Przyjaciółka
    Postów: 103 35

    Wysłany: 16 lutego, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Mimo wszystko jeżeli zależy ci na kolejnym dziecku to pomyślała bym nad zmianą lekarza. Takie podejście jest dla mnie nie do pomyślenia, bo to coś w stylu "taki pani urok" jak człowiek mdleje z bólu przy miesiączce.
    Z założenia się zgadzam. Niestety, nie każdego stać na wizyty prywatne, wizyty na fundusz jak są to często właśnie u takich lekarzy a dobrego ginekologa na nfz z świecą szukać. O ile uda się wizytę wogole w miarę szybko znaleźć. Ja jestem na forum, bardziej na zasadzie co jeszcze można aby się udało gdy cię tak po prostu nie stać na in vitro. Niestety lekarz i z NFZ i prywatny gin rozłożyli ręce, podobnie ma się sprawa z rządowym in vitro bo amh jest za niskie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ