X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne palenie papierosow i starania
Odpowiedz

palenie papierosow i starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z was palila papierosy starajac sie o dziecko?

  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 12 września 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja. I polecam rzucić przed bo nie jest to łatwe rzucić z dnia na dzień po pozytywnym teście. Wstyd się przyznać ale jeszcze parę papierosów w ciąży zdarzyło mi się wypalić ale mam nadzieję że już więcej się nie złamie.

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2014, 02:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja - nadal palę, bo bardzo to lubię. Wiem, że potrafię rzucić z dnia na dzień, bo już to przerabiałam, wróciłam do palenia po kilku mcach - także mam nadzieję, że z dodatkową motywacją w postaci 2 kresek pójdzie jeszcze łatwiej :) A nawet, jeśli nie, to trudno - najwyżej mnie skręci i sponiewiera z głodu nikotynowego, ale w ciąży nie zapalę.

  • rudainka Przyjaciółka
    Postów: 89 34

    Wysłany: 13 września 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja paliłam w trakcie starań. I to całkiem dużo. To już było przez ten stres i napięcie że ciągle nie wychodzi.
    A teraz już drugi miesiąc bez papierosów :) czasami jeszcze ciągnie mnie żeby zapalić to wtedy mam zawsze przy sobie e-papierosa i staram się szybciutko oszukać ten głód :)
    Postanowiłam rzucić bo rozmawiałam na temat palenia z ginem i mówiła, że gdyby były dwie kreski to nie poleca rzucać z dnia na dzień bo wtedy organizm silnie wydala z siebie toksyny i próbuje się oczyścić tylko wtedy najbardziej może to odczuć właśnie rosnące w brzuchu dziecko. I w takim wypadku nawet w ciąży proponuje ograniczyć i odawiać papierosy stopniowo. A mnie to bardzo przestraszyło bo nie wyobrażam sobie palić w ciąży dlatego postanowiłam przyspieszyć ten proces i ograniczyć już w trakcie starań :)

    agniesja lubi tę wiadomość

    <3 49 cykl starań...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudainka - z tym oczyszczaniem to jest mit... Niestety rozpowszechniony. Po pierwsze przez pierwsze 2 tygodnie istnienia zarodka ciężar jego "utrzymania" wisi na ciałku żółtym, dziecko nie ma jeszcze połączenia z krwiobiegiem matki... A po drugie ewentualne toksyny i tak będą musiały się z organizmu wydalić - jeśli odstawi się od razu, to wydalą się i już. Jeśli odstawi się po trochu, to toksyny nadal będą się wydalać, a do tego dojdzie świeża nikotyna, która znajdzie się we krwi dziecka, a to ma korelację z niską masą urodzeniową i przedwczesnymi porodami... To tak samo, jak z % w organizmie, jeśli jestem na kacu i dowiaduję się, że jestem w ciąży, to lepiej nie pić już wcale, niż wypić piwko na kaca, nie? :)

    p.s. i coś jeszcze na potwierdzenie, żebym nie była gołosłowna :P http://parenting.pl/portal/jak-rzucic-palenie-w-ciazy
    Można wygooglować wiele na ten temat, widziałam też jakieś pytania z odpowiedziami od lekarzy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2014, 09:59

  • rudainka Przyjaciółka
    Postów: 89 34

    Wysłany: 13 września 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mit czy nie, ważne, że w moim przypadku poskutkował :)
    Chociaż dla mnie było to wiarygodne, bo pamiętam skutki rzucania palenia z dnia na dzień jak kieś tak próbowałam. Najpierw dostałam silnego kaszlu palacza a potem ten nagły brak nikotyny mnie tak rozdrażnił, że nie wiedziałam co sama z sobą zrobić. I niestety szybko wróciłam do palenia. No ale przynajmniej teraz czuję się silniejsza :)

    <3 49 cykl starań...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, to faktycznie miałaś niezłe objawy, dobrze, że rzuciłaś!
    Ja z kolei mam odwrotnie, jak zmniejszam liczbę wypalanych fajek to mnie szlag trafia, bo wtedy tylko odliczam czas do następnej :P a jak odstawiam na już, wywalając paczkę, to czuję, że to jest moja decyzja i mam nad tym kontrolę - i wtedy nie odczuwam takiego parcia na palenie. Ale wydaje mi się, że ja jestem głównie uzależniona od nawyku i smaku, a nie od nikotyny - bo np. e-papierosy mi nie zaspokajają ochoty na palenie, mimo, że zawierają sporo nikotyny.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ