X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pierwsze koty za... :)
Odpowiedz

Pierwsze koty za... :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marzen95 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 25 września 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Ze wstępnych rozmów z narzeczonym postanowiliśmy zacząć starać się o dziecko. Mam 22lata,regularne miesiączki, 29dni,nie choruje ani nie przyjmuje leków na stałe. Chciałabym abyście swoimi doświadczeniami pomogły mi w tak ważnym kroku. Chodzi głównie o to jak sie do tego przygotowalyscie, czy bralyscie jakies leki, witaminy, jakie pozycje wam to ulatwily, czy zmienialyscie dietę itd. I mam jeszcze jedno pytanie, 23giego miałam owulacje a 24 kochalismy się, czy jest jakakolwiek szansa abym zaszła w ciążę? Z góry Wam dziękuję za pomoc, pozdrawiam

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 września 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzen95 wrote:
    Witajcie dziewczyny. Ze wstępnych rozmów z narzeczonym postanowiliśmy zacząć starać się o dziecko. Mam 22lata,regularne miesiączki, 29dni,nie choruje ani nie przyjmuje leków na stałe. Chciałabym abyście swoimi doświadczeniami pomogły mi w tak ważnym kroku. Chodzi głównie o to jak sie do tego przygotowalyscie, czy bralyscie jakies leki, witaminy, jakie pozycje wam to ulatwily, czy zmienialyscie dietę itd. I mam jeszcze jedno pytanie, 23giego miałam owulacje a 24 kochalismy się, czy jest jakakolwiek szansa abym zaszła w ciążę? Z góry Wam dziękuję za pomoc, pozdrawiam

    Zrób morfologię, tsh, przeciwciała na różyczkę. Zacznijcie wspólnie łykać kwas foliowy. Idź do ginekologa, zrób cytologię, powiedz, że zamierzasz się starać i chcesz wiedzieć, czy wszystko jest okej.

    Jeśli nie masz robionego monitoringu u ginekologa, to nigdy nie wiesz, kiedy masz owulację. Możesz podejrzewać, że było to 23-go. Także jeśli to był złoty strzał, to możesz być w ciąży ;) Leć do apteki po kwas foliowy, jest on najważniejszy w czterech pierwszych dobach od zapłodnienia.

    Pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2017, 08:46

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 25 września 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Potwierdzam wypowiedź wcześniejszej koleżanki. Kwas foliowy to podstawa. Pamiętaj, że w głowie jest największa siła. Starajcie się na spokojnie, bo jak zaczniesz uporczywie myśleć tylko o jednym to będziesz miałą blokadę.

    Życzę powodzenia i miłych starań :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 września 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze podziwiam, ze decydujecie się w tym wieku :)

    Po drugie rowniez potwierdzam wypowiedz Magdy - najpierw kwas foliowy, wizyta u ginekologa, podstawowe badania i do dziela. Aha i nie czekaj z seksem do owulacji bo mozesz ją pominąc. Najlepiej kochac sie od okresu do kilku dni po owulacji, co 2 dni. Powodzenia!

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Marzen95 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 25 września 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli mogę sama, bez konsultacji z lekarzem kupić i przyjmować kwas foliowy?? A jakie jest wasze zdanie co do szansy zajścia w ciążę dzień po owulacji?

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 25 września 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak najbardziej, a właściwie powinnaś udać się do apteki i kupić kwas foliowy skoro starasz się o dzidzię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2017, 12:07

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Marzen95 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 25 września 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobrze, w takim razie już dziś kupię Fiolik.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 września 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzen95 wrote:
    Czyli mogę sama, bez konsultacji z lekarzem kupić i przyjmować kwas foliowy?? A jakie jest wasze zdanie co do szansy zajścia w ciążę dzień po owulacji?

    Raz jeszcze, jeśli nie masz monitoringów, nie możesz być pewna, że owulacja była. ;)

    Nie nakręcaj się. Ja bym nie zakładała, ze Ci się udało.
    Poczekaj na nowy cykl i próbuj tym razem co 2 dzień odkąd okres Ci się zakończy, przez ok 2 tyg. :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Marzen95 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 25 września 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, potrzeba czasu na to wszystko. Od jutra zaczynam przyjmowanie kwasu, a po miesiączce zaczynamy działać. :)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze badania (tsh, pełen panel tarczycowy, prolaktyna, morfologia, cytologia, przeciwciała na różyczkę i toksoplazmozę, ewentualnie krzywe cukrowe trzypunktowe, usg ginekologiczne 1-2dni po miesiączce), a po drugie kwas foliowy i dorzuciłabym witaminę D - nazywaną witaminą płodności.

    Poza tym cieszcie się staraniami, bawcie się i cieszcie wspólną bliskością.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę ze możesz zrobić te badania o których dziewczyny pisały, ale nie musisz. Bardziej sie to bada jeśli starania nie przynoszą efektów po dłuższym czasie a ty jesteś młoda więc czemu wychodzic z zalozenie ze będziecie miec problemy? Bierz witaminy kwas foliowy ten zmetylowany żelazo i wit d. Powodzenia :)

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 września 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii wrote:
    Ja myślę ze możesz zrobić te badania o których dziewczyny pisały, ale nie musisz. Bardziej sie to bada jeśli starania nie przynoszą efektów po dłuższym czasie a ty jesteś młoda więc czemu wychodzic z zalozenie ze będziecie miec problemy? Bierz witaminy kwas foliowy ten zmetylowany żelazo i wit d. Powodzenia :)

    Ja wolałam zrobić przed staraniami, dla bezpieczesństwa swojego, nie dlatego że zakładałam, że coś nie pójdzie. Nie każda choroba daje objawy, a wiadomo jak jest w ciąży z leczeniem...

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 25 września 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Ja wolałam zrobić przed staraniami, dla bezpieczesństwa swojego, nie dlatego że zakładałam, że coś nie pójdzie. Nie każda choroba daje objawy, a wiadomo jak jest w ciąży z leczeniem...

    Zdania są podzielone. Jestem za ale i przeciw. Wiadomo zdrowie jest ważne (najważniejsze bym powiedziała), ale jeżeli dziewczyna teraz zacznie wszystkie badania itp. to podczas starań może myślec tylko o jednym. Wiem coś na ten temat z własnego doświadczenia. Po zrobieniu badań, zaczęliśmy się starać o dziecko. Nie wychodziło (włącznie z obecnym dniem), bo ciągle miałam w głowie, że wszystko jest ok, że powinno się udać. No i nabawiłam się jak to nazwała moja gin. blokady.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 września 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram Magdę, nalezy sie zbadac przed.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Popieram Magdę, nalezy sie zbadac przed.

    No nie koniecznie, mama ginekolog np nic takiego nie napisala. Większość kobiet zachodzi bez żadnych badan i bez przygotowań. Jakby nie patrzec zbadać można wszystko od morfologii markerow immunologi posiewow genetyki itd ale po co na samym starcie?

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 września 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii wrote:
    No nie koniecznie, mama ginekolog np nic takiego nie napisala. Większość kobiet zachodzi bez żadnych badan i bez przygotowań. Jakby nie patrzec zbadać można wszystko od morfologii markerow immunologi posiewow genetyki itd ale po co na samym starcie?

    Ja nie podważam twojego zdania. Wypowiadam swoje. A kazdy i tak robi co chce i jak chce.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 września 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii wrote:
    No nie koniecznie, mama ginekolog np nic takiego nie napisala. Większość kobiet zachodzi bez żadnych badan i bez przygotowań. Jakby nie patrzec zbadać można wszystko od morfologii markerow immunologi posiewow genetyki itd ale po co na samym starcie?

    Ja wiem, że mamaginekolog to jedna z niewielu influenserek, które faktycznie mają coś do powiedzenia. Jednak, ja mam swojego b. dobrego ginekologa od wielu lat (przyjaciela rodziny) i on sam zasugerował wykonanie podstawowych badań. Ja mu ufam i taką samą sugestię przekazuję dalej.

    Ale tak jak mówi Edwarda, każdy zrobi jak będzie uważał. Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 26 września 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Ja wiem, że mamaginekolog to jedna z niewielu influenserek, które faktycznie mają coś do powiedzenia. Jednak, ja mam swojego b. dobrego ginekologa od wielu lat (przyjaciela rodziny) i on sam zasugerował wykonanie podstawowych badań. Ja mu ufam i taką samą sugestię przekazuję dalej.

    Ale tak jak mówi Edwarda, każdy zrobi jak będzie uważał. Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza :)

    Dokładnie.

    Poza tym, przydałoby sie trochę zdrowego rozsądku w tym wszystkim.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Marzen95 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 26 września 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego więc odezwałam się do Was prosząc o porady. Chciałabym się dobrze przygotować do tego wszystkiego.

    Magda - mbc, Basik83 lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ