X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pierwszy miesiąc starań pytania?
Odpowiedz

Pierwszy miesiąc starań pytania?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej przyszłe mamusie, jestem tu nowa, za miesiąć wychodzę za mąż i postanowiliśmy jeszcze z na narzeczonym :) starać się o dzidzi od następnego miesiąca:). Właśnie zaczął mi się okres i z moich obliczeń około 30czerwca zaczynamy działać:).
    Czy są tu kobietki które zaszły w ciąże za pierwszym razem?
    Jak często kochałyście się z partnerami w dni płodne?
    Czy po stosunku trzymałyście nogi do góry?
    Czy są jakieś pozycje w których najłatwiej zajść w ciąże?
    Czy kobitki które paliły od razu rzuciły nałóg przed staraniem się o dziecko?
    Jestem żółtodziobem dziewczyny podzielcie się jakimiś opiniami, doświadczeniami, wesprzyjcie mnie! Pozdrawiam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2014, 13:32

    Nona lubi tę wiadomość

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1.Na pewno są takie które zaszły za pierwszym razem ale wiekszość stara ła sie kilka razy!
    2.Jeśli chodzi o częstotliwość to zaleca sie co 2 dni! :)
    3. Co do nóg to niektóre trzymały ale to zaden sposob :D:D
    4. pozycje...komu jaka najlepsza!
    5 . Co do papierosów to sie nie wypowiem bo sama nie pale..nie wiem..ale myśle ze najlepiej odłozyć już podczas starania :)

    Pozdrawiam :D

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • lililolo Koleżanka
    Postów: 42 10

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1madzia111 wrote:
    Hej przyszłe mamusie, jestem tu nowa, za miesiąć wychodzę za mąż i postanowiliśmy jeszcze z na narzeczonym :) starać się o dzidzi od następnego miesiąca:). Właśnie zaczął mi się okres i z moich obliczeń około 30czerwca zaczynamy działać:).
    Czy są tu kobietki które zaszły w ciąże za pierwszym razem?
    Jak często kochałyście się z partnerami w dni płodne?
    Czy po stosunku trzymałyście nogi do góry?
    Czy są jakieś pozycje w których najłatwiej zajść w ciąże?
    Czy kobitki które paliły od razu rzuciły nałóg przed staraniem się o dziecko?
    Jestem żółtodziobem dziewczyny podzielcie się jakimiś opiniami, doświadczeniami, wesprzyjcie mnie! Pozdrawiam.

    Madzia, przed staraniami zainteresuj się badaniami: p/ciała p/toxo, różyczce, TSH, ft3, ft4, antyTPO, antyTG oraz podstawowe morfologia, mocz i OB. Warto też zażywać kwas foliowy, aby zminimalizować pojawienie się wad cewy nerwowej u dziecka.

    Powodzenia! :)

    Nona lubi tę wiadomość

    Lena '88. Planująca starania...

    cbprxqpkudpypr0x.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed staraniami.. zalecane jest zrobenie cytologi :)

    Zacznij lykac kwas foliowy i Twoj maz tez niech lyka razem z Toba :)

    jesli masz regularne cykle to warto tylko zbadac tarczyce.. ewetulanie zrobic z kwrwi na toxoplazmoze i cytomegalie..
    Zacznij powili obserwowac swoj cykl,
    zdrowe odzywianie unikanie papierosow i alkoholu.. w granicach rozsadku :)
    maz niech nie zazywa goracych kapieli i unika obcislych gatek :)

    co do czestotliwosci to zalezy .. jak macie ochote to i codziennei :)
    jelsi chodzi o czestotliwosc- to jest ona wazna jelsi jest probelm u mezczyzny.

    wiec poki podchodzicei do staran na lzuzie nie przejmujcie sie czy codziennie czy co drugi dzien.. ani pozaycjami czy nogami do gory :)
    wypijcie sobie czerwone winko , a maz na godzine przed <3 niech napije sie szklnke coli :) hehe podobno zwieksza ruchliwosc :)



    A na koniec życze Wam żeby udało sie w I cyklu starań :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2014, 23:57

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ