X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne planowanie ciazy, ciaza a umowa na czas okreslony
Odpowiedz

planowanie ciazy, ciaza a umowa na czas okreslony

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 2 października 2015, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane podejrzewam, ze podobnie jak jak wiele z Was jest w takiej samej sytuacji, czyli nie posiadaniu umowy na czas niekreslony ;) zakladam ten watek, zebysmy sie wspieraly, utwierdzaly w przekonaiu, ze naprwade warto dalej sie starac i dawac sobie dobre rady zwiazne z tym watkiem ;)

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 października 2015, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja mieszkam we wloszech i mam umowe do czerwca. Szefowa jednak po moim dlugim lazeniu za nia i dreczeniu zgodzila sie zatrudnic mnie na stale i ma to zrobic w polowie pazdziernika ale dopoki tego nie zrobi to ja sie dosc niepewnie czuje...
    Ps. Mam duzo kolezanek z pracy ktore maja po 30 lub 34 lata i odkladaja maciezynstwo wlasnie z tego powodu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2015, 07:19

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 2 października 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zatrudniona w firmie na własnej działalności. jak będę w ciąży i przykładowo nie mogła bym pracować to nie dostaję wynagrodzenia, jak nie zrobię planu to mnie zwolnią - nie jestem w ogóle chroniona..

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie dziewczyny mam takie pytanie. prawdę mówiąc nawet się o tym nie zastanawiałam w pierwszej ciąży i nie wiem jak to jest. Ja nigdy nie pracowałam. byłam raz na stażu ale to był unijny staż i nie musiałam się z niego rozliczać podatkowo. Jak to jest. Skoro ja teraz uczę się w systemie dziennym i bym zaszła w ciążę to czy w ogóle takie coś jak becikowe i jakieś inne pieniężne dodatki mi się należą?? No bo np znam takie sytuacje, że dziewczyna nie pracowała i nagle zaszła w ciążę i ktoś jej załatwił jakąś tam pracę ona do niej nie chodziła tylko płaciła te ubezpieczenie. Tylko po co? Może mi któraś z Was to wyjaśnić na chłopski rozum ? to chodzi o to żeby później co dostać?

    wiem, że może wydaje Wam się głupie moje pytanie, ale dobrze nie wiem na czym to polega, bo dla każdego to taka prosta rzeczywistość, że nikt nie chce mi tego wyjaśnić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://mamadu.pl/121873,nowe-regulacje-dla-rodzicow-od-2016-roku-sprawdz-co-sie-zmieni

    warto przeczytać ;)

  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 3 października 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette z tego co się orientuję to becikowe należy się każdej kobiecie czy też parze ,której miesięczny dochód nie przekracza jakiegoś tram progu (nie pamiętam jakiego)

    A odnośnie zatrudniania się w ciąży to przypuszczam że chodzi o sytuację, kiedy koleżanka dowiedziała się że jest w ciąży, zatrudniła się u kogoś, zapłaciła kilka składek (a właściwie zapłacił je pracodawca, ona pewnie zwróciła koszty), potem poszła na L4 i do końca ciąży dostwała pensję z ZUS w wysokości 100% tego jaka była kwota na umowie. Później również należy sie jej macierzyński przez rok czasu 80% wynagrodzania lub jest też inna opcja - 100% przez chyba 8 miesięcy czy jakoś tak.

    Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam sytuację :)

    Paulette lubi tę wiadomość

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Bunia za informacje ;)

  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 3 października 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny z tego co wiem wczesniej z zus po porodzie jak wygasla umowa dostawalo sie z zus srednia z ok 12 ostatnich miesiecy pracy... rozumiem, ze teraz dostaniemy tylko 1000 zl? :(

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000 zł dostaną kobitki na zleceniach, dziełach, bezrobotne i studentki. Jesli jest umowa o pracę to zawsze to będzie średnia z 12 ostatnich miesiecy. Oczywiście bedzie to 80% wynagrodzenia przez 12 miesiecy lub 6 miesiecy 100% i kolejne 6 miesiecy 60%.

    relgdf9hrp5i882w.png
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kowieczka :-)

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ