X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Podwyższona prolaktyna starania
Odpowiedz

Podwyższona prolaktyna starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulinka4pt Znajoma
    Postów: 24 40

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Chciałabym zasięgnąć porady dotyczącej podwyższonej prolaktyny. Od tego cyklu chcemy z mężem starać się o dziecko. Wykonałam już wszystkie podstawowe badania przed i martw mnie podwyższona prolaktyna. Mój wynik to nadal prawie 35 (pierwsze badania w styczniu wynik 33), tsh zbite do 1.7. Mój ginekolog mimo tego wyniku oraz faktu że mam mały mlekotok z jednej piersi mówi że mam nie martwić się tym wynikiem ponieważ to hormon stresu i większość kobiet taki ma. Według niego mamy się po prostu starać a na pewno niedługo coś zaskoczy, brak jakichkolwiek innych przeszkód. Mnie natomiast nadal to martwi, wszędzie pełno o tym że prolaktyna powinna być o połowę mniejsza niż górna granica przy staraniach o dziecko. Wiem że może niepotrzebnie panikuje ale przeraża mnie fakt długich starań gdzie problem mógłby być wyeliminowany na samym początku. Jeśli chodzi o owulacje to wszystko z nią ok, USG zawsze pokazuje że była w lewym bądź prawym jajniku. Czy moje obawy są uzasadnione?

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama podwyższona prolaktyna to nie problem. Problemem jest wtedy gdy jest mlekotok lub brak owulacji. Piszesz, że masz mlekotok więc jak najbardziej wskazana wizyta u endokrynologa. Ps. Jest tu wiele wątków o prolaktynie, nie trzeba zakładać nowego wątku.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto zrobić badanie prolaktyny z obciążeniem np. metoclopramidem.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale po co skoro ma już i tak podwyzszona? Badanie z obciazeniem jest przestarzałe i odchodzi się od niego. Trzeba iść do endokrynologa, po prostu.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ale po co skoro ma już i tak podwyzszona? Badanie z obciazeniem jest przestarzałe i odchodzi się od niego. Trzeba iść do endokrynologa, po prostu.

    Anuśla, też tak uważam. Mogę polecić dobrego endokrynologa!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ