X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pomoc w interpretacji wyniku cytologii. Co dalej?
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wyniku cytologii. Co dalej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 295 52

    Wysłany: 8 lutego 2022, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Nie wiem czy piszę we właściwym miejscu. Odebrałam właśnie wynik swojej cytologii (była wykonywana między 4 a 5tygodniem ciąży, która później okazała się ektopową), ale przechodzę do rzeczy. Wynik wygląda następująco:
    Obecność komórek strefy przekształceń. Rozmaz niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych.
    Preparat negatywny pod względem zmian srodnablonkowych i procesu złośliwego.
    Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze) odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem (obejmuje typowe zmiany naprawcze).
    Co taki wynik może oznaczać ? Czy ma związek to z tym, że około tygodnia przed cytologią miałam infekcję pochwy i stosowałam globulki gynoxin Optima? Po zastosowaniu ich objawy przeszły całkowicie. O ciąży jeszcze wtedy nie wiedziałam. Czy infekcja ta lub globulki mogły się przyczynić do nieprawidłowego zagnieżdżenia zarodka? Co teraz powinnam w związku z tym robić? Lekarz nie dał mi żadnych zaleceń, w żaden sposób nie odniósł się do wyniku. A skoro jest stan zapalny to chyba sam nie przejdzie?Jestem po zabiegu usunięcia ciąży więc nie chcę brać teraz żadnych globulek na własną rękę. Czy może jest tu jakaś dziewczyna, która również miała taki wynik i mogłaby powiedzieć jakie miała zalecenia?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ