X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne pomóżcie proszę wyniki hormonów lh do fsh 0,53:(
Odpowiedz

pomóżcie proszę wyniki hormonów lh do fsh 0,53:(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 24 grudnia 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny robiłam wczoraj 2 dc badania hormonów i oto wyniki:
    FSH 6,9 (norma f. folikul. 3,5-12,5)
    LH 3,67,(norma f. pęcherzykowa 2,4-12,6)
    Estradiol 37,30 (norma f. Pęcherzykowa 12,5-166)
    Prolaktyna 11,012 (norma 6-29,90)
    Progesteron 0,40 (norma f. folik. 0,20-1,5)
    TSH 2,08
    Martwi mnie niski stosunek lh do fsh 0,53 jakie jest postępowanie zazwyczaj przy takich wynikach? Z góry dzięki za odpowiedź i Wesołych Świat dla wszystkich:)

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 24 grudnia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana przy takim stosunku moze wskazywac na obnizona rezerwe jajnikowa.. wskazane jest wtedy zrobienie AMH - koszt okolo 150 zl

    ale poki co .. powtorz te badania w nastepnym cyklu w 3 dc.. bo czesto sie to zmienia :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 24 grudnia 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Kochana przy takim stosunku moze wskazywac na obnizona rezerwe jajnikowa.. wskazane jest wtedy zrobienie AMH - koszt okolo 150 zl

    ale poki co .. powtorz te badania w nastepnym cyklu w 3 dc.. bo czesto sie to zmienia :)
    Dzięki za odpowiedź, myślałam o tym AMH ale u mnie w laboratorium kosztuje 207,- lekarz mówił żeby zrobić albo AMH albo fsh, lh i estradiol. Czytałam, że taki wynik może wskazywać na niewydolność przysadki, kurczę przeraża mnie to wszystko...

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ