Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poród a maluch w domu
Odpowiedz

Poród a maluch w domu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Vilka Autorytet
    Postów: 981 585

    Wysłany: 13 kwietnia, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jak wyglądała u was kwestia opieki nad maluchem (do drugiego roku życia) kiedy rodzilyscie drugiego bobasa? Mój mąż był przy porodzie pierwszego, ale nie mam pojęcia jak będzie przy drugim. Nie ma szans by zostawić mała z dziadkami bo jedni mieszkają daleko, a drudzy są już starszymi osobami, zresztą i tak się rzadko widujemy i nie mają super kontaktu z wnuczka. Mój mąż na pewno by chciał być przy porodzie drugiego, ja też bym chciała bo był mega wsparciem, ale z drugiej strony musi zostać z małą, nie ma wyjścia... Jak było u was?

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Dagica Znajoma
    Postów: 18 39

    Wysłany: 13 kwietnia, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my mamy ten sam problem, staramy się o drugie dziecko, syn za miesiąc kończy 2 lata moja matka mieszka za granicą a partnera rodzice dalej pracują i mieszkają spory kawałek od nas i w sumie tak jak wspomniałaś też nie widzimy się za często i nie wyobrażam sobie żeby z nimi miał zostać bo średnio sobie z nim radzą jak do nich jedziemy, mają chyba koło 70 więc nie ma co się dziwić. Raczej myślimy nad jakąś nianią albo mam koleżankę która też ma dziecko, ja sobie nie wyobrażam jednak rodzić bez partnera był ze mną poprzednio i tylko dzięki niemu tam przetrwałam tę mękę 😅

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5457 5691

    Wysłany: 14 kwietnia, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam ten sam dylemat i "problem" rodząc 4-te dziecko . Rodzice za granicą, teściowie 500 km od nas 😇
    Dzieci co prawda mam starsze ale 5-latka jest niepełnosprawna, z padaczką i nie zostawiłabym jej byle niani.
    U nas udało się tak, że poród zaczął się popołudniu więc na spokojnie udało mi się ją wykąpać, położyć spać i zadzwoniłam po przyjaciółkę, która dobrze zna moje dzieci :) najmłodsza spała i nie wiedziała, że nas nie ma a rano gdy wstała mąż już był z powrotem :)
    Opcja awaryjna to była jej wychowawczyni z przedszkola.
    Rozwazałam też poród domowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia, 07:14

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵7 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻
  • Vilka Autorytet
    Postów: 981 585

    Wysłany: 14 kwietnia, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagica wrote:
    Hej, my mamy ten sam problem, staramy się o drugie dziecko, syn za miesiąc kończy 2 lata moja matka mieszka za granicą a partnera rodzice dalej pracują i mieszkają spory kawałek od nas i w sumie tak jak wspomniałaś też nie widzimy się za często i nie wyobrażam sobie żeby z nimi miał zostać bo średnio sobie z nim radzą jak do nich jedziemy, mają chyba koło 70 więc nie ma co się dziwić. Raczej myślimy nad jakąś nianią albo mam koleżankę która też ma dziecko, ja sobie nie wyobrażam jednak rodzić bez partnera był ze mną poprzednio i tylko dzięki niemu tam przetrwałam tę mękę 😅

    Kurcze, ja też bardzo bym chciała żeby mąż był ze mną przy drugim porodzie, ale jestem w stanie dać sobie radę sama byleby starsze dziecko było spokojne, wiadomo... Żeby zostawić koleżance to przecież córka musiałaby ją bardzo dobrze znać... Fakt mamy jeszcze dużo czasu żeby nad tym popracować (na razie planujemy starania o drugie bobo). Do tego córka to cyckoholik bezsmoczkowy- będę musiała ja oduczyć cycka do tego czasu. Jeszcze nie rozmawiałam z mężem na ten temat, ale trochę się boje bo on pewnie by chciał żeby mała została z jego rodzicami na ten czas, ale niezbyt dostrzega to, że.jego rodzice rzadko ją widują i są już starsi i dość powściągliwi w stosunku do wnuczki. Na pewno bym jej z nimi nie zostawiła, nawet tak po prostu.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Dagica Znajoma
    Postów: 18 39

    Wysłany: 14 kwietnia, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Kurcze, ja też bardzo bym chciała żeby mąż był ze mną przy drugim porodzie, ale jestem w stanie dać sobie radę sama byleby starsze dziecko było spokojne, wiadomo... Żeby zostawić koleżance to przecież córka musiałaby ją bardzo dobrze znać... Fakt mamy jeszcze dużo czasu żeby nad tym popracować (na razie planujemy starania o drugie bobo). Do tego córka to cyckoholik bezsmoczkowy- będę musiała ja oduczyć cycka do tego czasu. Jeszcze nie rozmawiałam z mężem na ten temat, ale trochę się boje bo on pewnie by chciał żeby mała została z jego rodzicami na ten czas, ale niezbyt dostrzega to, że.jego rodzice rzadko ją widują i są już starsi i dość powściągliwi w stosunku do wnuczki. Na pewno bym jej z nimi nie zostawiła, nawet tak po prostu.


    Rozumiem to naprawdę, kilka miesięcy temu myślałam że jestem w ciąży i dostałam takiej paniki co z synem będzie podczas porodu itd nie mieliśmy żadnego planu, strasznie się stresowałam tym. Z koleżanką jesteśmy dosyć blisko dzieci się znają, poprzedni poród był w nocy więc prawdopodobnie nawet by się nie zorientował że nas nie ma jeśli byłoby tak samo. To zawsze taki trudny temat, bo chcemy to drugie dziecko ale jest to pierwsze i trzeba myśleć jeszcze o nim żeby było ok, może za jakiś czas jak już będę w ciąży też pomyślę że sobie dam radę sama jak na razie staram się nie stresować tym, ale dobrze Cię rozumiem.. u nas jest ten minus że ja będę rodzic w innym mieście więc i tak musi mnie zawieźć😅 no mamy jeszcze trochę czasu, trzymam kciuki za Ciebie żeby wszystko się udało bez nerwów i stresu

    Vilka lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3821 2518

    Wysłany: 15 kwietnia, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była podobna sytuacja, nie mieliśmy nikogo do córki. Miala ponad 2 lata. Nie było wyjścia, ja do szpitala pojechałam uberem i byłam sama..do przeżycia, wiedziałam że tak będzie więc się "oswoiłam " z tą myślą. Mąż odwiedził nas z córką na następny dzień 🙃

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Vilka Autorytet
    Postów: 981 585

    Wysłany: 16 kwietnia, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    U nas była podobna sytuacja, nie mieliśmy nikogo do córki. Miala ponad 2 lata. Nie było wyjścia, ja do szpitala pojechałam uberem i byłam sama..do przeżycia, wiedziałam że tak będzie więc się "oswoiłam " z tą myślą. Mąż odwiedził nas z córką na następny dzień 🙃

    U nas niestety odwiedziny tylko dla dzieci od 14 r.ż.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia, 08:01

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ