X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pozytywny test ciążowy podczas okresu - MOŻLIWE???
Odpowiedz

Pozytywny test ciążowy podczas okresu - MOŻLIWE???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mistica Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 3 lutego 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny, z góry przepraszam jeżeli dubluję temat, ale potrzebuję fachowej opinii. Otóż od 2 dni mam okres (a przynajmniej tak mi się wydaje no i przyszedł o 2 dni wcześniej niż powinien), ale jest on wyjątkowo skąpy, dosłownie z rana leci kilka kropel, po południu już nic, aczkolwiek nadal jest to mocno czerwona krew w połączeniu ze śluzem. Nigdy tak nie miałam. Zrobiłam test ciążowy, tak dla pewności. I wyszła mi bladziutka kreseczka świadcząca o wyniku pozytywnym. Ale naprawdę bardzo bladziutka, jednakże BYŁA. Spojrzałam jeszcze na datę ważności testu - był ważny do końca grudnia 2014. Zatem jak mam interpretować ten test? Czy test przeterminowany może dać błędny wynik tego typu? Czy powinnam powtórzyć test, tym razem na "świeżym" czy może lepiej nie od razu, a odczekać kilka dni? Ewentualnie czy może to świadczyć o wczesnym poronieniu a test wykrywa resztki hormonu? Miałyście podobne doświadczenia?

    Sówka35 lubi tę wiadomość

    f3a78f9bc95dea54aa882cb051727bdc.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 3 lutego 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poczekała kilka dni, czy @ się rozkręci, a jeśli nie, to wtedy powtórzyć test, ale dobrym, nowym testem.
    Przeterminowany mógł dać fałszywy wynik.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo prawdopodobne ze to wina przeterminowania, słyszałam tez ze jak krew jest zmieszana z moczem tez może dawać fałszywe pozytywny wynik.
    Najlepiej wybierz się na betę.

  • Mistica Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 3 lutego 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z drugiej strony gdzieś czytałam, że obecność krwi nie powinna mieć wpływu na wynik testu... A teraz zgłupiałam... Jednak chyba wolę odczekać kilka dni i zrobić świeży test, chyba że faktycznie do tej pory się krwawienie rozkręci.

    f3a78f9bc95dea54aa882cb051727bdc.png
  • zoe31 Ekspertka
    Postów: 229 145

    Wysłany: 3 lutego 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie dziwne krwawienie może też występować przy torbielach, wtedy testy też mogą wychodzić fałszywie pozytywne. Ale życzę żeby to była ciąża. Sprawę wyjaśni USG , trzymam kciuki :-D

    Mistica lubi tę wiadomość

    Hania ♥♥♥3470g 56cm
    w5wq73sb9uer0w82.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leć do sklepu i kup jeszcze jeden test a potem będziemy się zastanawiać :)

  • anja83 Przyjaciółka
    Postów: 101 54

    Wysłany: 3 lutego 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja proponuje zrobic bete :) bo test albo test felerny albo moze skrywac sie fasolka :) ja w pierwszej cazy krwawilam i nie mialam pojecia ze jest fasolka bo nie planowana;)jak nie przyszla @ wtedy zrobilam test a tam || kreseczki poszlam do lekzrza a tam szok 13 tc !! i za dwa lata ten sam scenarjusz :) naszczescie wszystko bylo wporzadku a jak pytalam gin ze dlaczego tak puzno zatrzymal sie mi okres to powiedziala ze nie ma na to odpowiedzi porostu u niekturych kobiet tak sie zdaza .pamietam ze przy ostatnim krwawieniu lecial ze mnie tylko taki bardzo ciemny sluz to gin muwila ze to nic zlego ze to poprostu macica sie oczyszcza ale to byl moj przypadek i nie sugeruj sie nim kochana :) powturz test zrob bete dla swojej pewnosci :)

    Mistica lubi tę wiadomość

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 3 lutego 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przy krwiomoczu (zapalenie pęcherza) miałam fałszywy test pozytywny, więc raczej krew wpływa na wynik testu.

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Mistica Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 3 lutego 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ku wyjaśnieniu - zadbałam o to, aby w badanej próbce moczu nie miała prawa znaleźć się krew... :) Chciałabym móc wierzyć w to, że tym razem się udało, ale nie chcę się później rozczarować. Odczekam kilka dni z kolejnym testem.

    f3a78f9bc95dea54aa882cb051727bdc.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 3 lutego 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są sytuacje kiedy dochodzi do zapłodnienia ale z różnych względów ciąża kończy się na wczesnym etapie i wszystko wylatuje z miesiączka, wtedy wynik jeszcze może być pozytywny. Czasem pomaga progesteron w drugiej fazie cyklu. Moja kumpela tak miała, że z każdą miesiączka wychodzily jej testy pozytywne i teraz wiem że przyjmuje progesteron.
    Mimo wszystko życzę fasolka ;) bo tak też może być, powtórz sobie testa na dniach; )

    Mistica lubi tę wiadomość

  • zoe31 Ekspertka
    Postów: 229 145

    Wysłany: 9 lutego 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mistica i jak się sprawy mają? Jest fasolka?

    Hania ♥♥♥3470g 56cm
    w5wq73sb9uer0w82.png
  • naataszaa Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 9 lutego 2015, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również mnie to ciekawi, napisz cos :)

    Dlaczego właściwie tęsknimy za tymi, którzy w gruncie rzeczy nie mogą za Nami tęsknić. ... ?
    Aniołek 9tc [*] 07/10/2014 (ciąża pozamaciczna)
    Aniołek 5tc [*] 13/05/2015 (ciąża biochemiczna)
    Aniołek 7tc [*] 05/12/2016 (ciąża biochemiczna)
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 12 lutego 2015, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawy temat, moja znajoma mi mówiła ze dowiedziała się ze jest w 4 miesiącu ciąży a normalnie krwawila. Mówiła ze miała problemy z zajściem w ciążę, jak zaszła w jedna to niedługo zaszła w drugą. Ma parke.:)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj chciałam dodać że też byłam w takiej sytuacji jak ty tylko że moja miesioczka trwała można powiedzieć 2 tygodnie powiem tak zaczeła sie w połowie lipca ale nie przyponinała miesioczki bo plamiłam normalnie i to nie przypominało wogule normalnej miesioczki bo ciogła sie tak przez 7 dni no i stwierdziłam że zrobie 1 test wyszedł ze przy C była ciemna kreska czerwona a przy T jasno różowa no i po dwuch dniach znuw postanowiłam zrobic i ten sam wynik wyszedł co natej pierwszej ale najsmiejszejsze jest to że zaraz po tych zrobionych testach na drugi dzien dostałam tom normalnom miesioczke postanowiłam poczekac asz mi sie skonczy no i po 7 dniach postanowiłam zrobic 3 test no i wyszedł pozywtywny obydwie kreski czerwone naraz okazał sie wynik pozytywny

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam nadzieję że ktoś coś poradzi i może miał podobnie.Staram się o drugie dziecko i zrobiłam test ciążowy jak się okazało 3 dni przed okresem był negatywny.Poyem była dziwna inna niż zwykle miesiączka a ja mam podejrzenia że jestem może jednak w ciąży i zastanawiam się czy test mógł wyjść negatywnie w 31 dc czyli 2 tyg po owulacji???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skrótem test negatywny w 31 dc potem miesiączka a teraz pytanie czy jestem w ciąży mimo negatywnego testu ?

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 19 listopada 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpewniej będzie jak zrobisz betę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek wiem ale jakby to była ciąża to test pokaże napewno tylko nie wiem czy robić go dlatego pytałam czy miał ktoś podobnie ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ