X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Praca nad emocjami w niepłodności - pomysł na reportaż
Odpowiedz

Praca nad emocjami w niepłodności - pomysł na reportaż

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nie_spełniona97 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny. Razem z mężem od 4 lat przechodzimy niepłodność i uczymy się siebie w nowej rzeczywistości. W ciągu 2022 roku udało mi się otrzymać diagnozę i ułożyć ją w głowie. Podczas operacji wycięcia potworniaka z torbielą na jajniku, lekarze znaleźli skupiska endometriozy (wycięte), oba absolutnie zapchane jajowody (okazuje się, że jest to nasz rodzinny problem ze strony taty, babcia i ciocia miały niedrożność) oraz polipa, którego również usunęli.

    Generalnie staramy się iść do przodu z tematem dzieci (jesteśmy zapisani na maj do doktora Lachciny w związku z in vitro), ale moja psychika jest krucha. Na terapii, w związku z wykonywanym przeze mnie zawodem (jestem pisarką i wydawczynią) psycholog zasugerowała, żebym spróbowała napisać coś na temat swoich emocji w związku z niemożnością zajścia w ciążę i chorobami. No i mnie oświeciło.

    Przecież tak mało jest reportaży o tak wielkim problemie. Mało z nas się udziela, nawet anonimowo, w świecie, pokazując, że niepłodność i in vitro to coś, co się dzieje, czy się to komuś podoba, czy też nie. Dlatego chcę zebrać materiał - i tu pytanie do Was, czy któraś (nawet anonimowo) chciałaby się podzielić swoją drogą. Czy któraś z Was chciałaby zostać wysłuchana? Ja wiem, że bym chciała: swoją historię też zapiszę. Ale jeden głos to stanowczo za mało.

    Pfry lubi tę wiadomość

    Ona 26
    On 41

    Endometrioza, niedrożność jajników.
    Problemy z nerkami.

    Starania od lipca 2019

    * kwiecień 2022 - laparoskopia potworniaka i torbieli na lewym jajniku; potwierdzenie niedrożnych jajowodów i endometriozy
    * maj 2023 - wizyta u dr. Lachciny przed nami

    <w trakcie pisania reportażu o niepłodności>
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ