X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Praca nad emocjami w niepłodności - pomysł na reportaż
Odpowiedz

Praca nad emocjami w niepłodności - pomysł na reportaż

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nie_spełniona97 Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny. Razem z mężem od 4 lat przechodzimy niepłodność i uczymy się siebie w nowej rzeczywistości. W ciągu 2022 roku udało mi się otrzymać diagnozę i ułożyć ją w głowie. Podczas operacji wycięcia potworniaka z torbielą na jajniku, lekarze znaleźli skupiska endometriozy (wycięte), oba absolutnie zapchane jajowody (okazuje się, że jest to nasz rodzinny problem ze strony taty, babcia i ciocia miały niedrożność) oraz polipa, którego również usunęli.

    Generalnie staramy się iść do przodu z tematem dzieci (jesteśmy zapisani na maj do doktora Lachciny w związku z in vitro), ale moja psychika jest krucha. Na terapii, w związku z wykonywanym przeze mnie zawodem (jestem pisarką i wydawczynią) psycholog zasugerowała, żebym spróbowała napisać coś na temat swoich emocji w związku z niemożnością zajścia w ciążę i chorobami. No i mnie oświeciło.

    Przecież tak mało jest reportaży o tak wielkim problemie. Mało z nas się udziela, nawet anonimowo, w świecie, pokazując, że niepłodność i in vitro to coś, co się dzieje, czy się to komuś podoba, czy też nie. Dlatego chcę zebrać materiał - i tu pytanie do Was, czy któraś (nawet anonimowo) chciałaby się podzielić swoją drogą. Czy któraś z Was chciałaby zostać wysłuchana? Ja wiem, że bym chciała: swoją historię też zapiszę. Ale jeden głos to stanowczo za mało.

    Pfry lubi tę wiadomość

    Ona 26
    On 41

    Endometrioza, niedrożność jajników.
    Problemy z nerkami.

    Starania od lipca 2019

    * kwiecień 2022 - laparoskopia potworniaka i torbieli na lewym jajniku; potwierdzenie niedrożnych jajowodów i endometriozy
    * maj 2023 - wizyta u dr. Lachciny przed nami

    <w trakcie pisania reportażu o niepłodności>
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ