Forum Starając się - ogólne Primolut Nor
Odpowiedz

Primolut Nor

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rebe Autorytet

Wysłany: 30 maja 2014, 21:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.

Jestem nowa w temacie, wiec jak na razie czytam czytam i sie doksztalcam. Zdarza mi sie tez panikowac, jak np. dzisiaj.

mam bardzo nieregularne cykle (od grudnia 39,41 i ostatni +70). Chcialabym zaczac sie starac.
    Poszlam do ginekologa, zrobilam badania hormonalne (wszystko naprawde w normie).
    Lekarz mi zapisal w ciemno Primolut nor 10 od 12 dnia cyklu przez 14 dni i tak przez 3 cykle.

Glupia bylam i zaufalam. Dzisiaj dopiero poczytalam na roznych forach (a gin ostrzegal ze mam nic nie czytac, bo sie bede niezdrowo nakrecac), ze
    1) progesteron wziety za wczesnie zablokuje owulacje zamiast jej wywolac, co oznacza ze przynajmniej pierwszy cykl jest wlasciwie bezowulacyjny
    2) ze progesteron trzeba brac w odpowiednim dniu cyklu (mnie zostal przepisany "w ciemno", od 12 dc)
    3) ze falszuje temperature ciala, wiec metode termiczna moge sobie wsadzic...
    4) ze Primolut Nor to jakis bardzo syntentyczny lek, ktory wcale nie jest dobry dla starajacych sie.
    5) nie moge znalezc ulotki z kraju w ktorym mieszkam, ale w internecie wpadla mi w oko ulotka polska. A tam jest napisane, ze to lek niebezpieczny dla ewentualnego plodu!!! ze trzeba wykluczyc ciaze!!!

niestety w internecie sa bardzo rozbiezne opinie na temat tego Primolutu. Myslalam, ze to zwykla luteina, ale wyglada na to ze nie, ze to jakis syntentyczny sterydowy lek (no ale luteina jest sterydowa tak?), nie jest naturalny jak luteina i ze jest przy ewentualnej ciazy grozny.

Na forach eksperckich czytalam tez rozbiezne uwagi ginekologow- jeden twierdzil ze dawka 14 tabletek nie zaszkodzi ewentualnemu plodowi, a inny ze to bardzo niebezpieczny lek w ciazy.

rozumiem tez ze pierwszy cykl jest zablokowany, ale zeby drugi i trzeci?

i dlaczego jest tyle rozbieznosci miedzy ulotkami tych samych lekow w dwoch roznych krajach?;(

skorzystalam z wyszukiwarki na Ovufriend Forum i widze ze jest sporo staraczek, ktore stosowaly ten lek...i nikt nie pisze o jego szkodliwym dzialaniu...

moze cos poradzicie? Jak na razie jestem przy 8 tabletce, wiec dokoncze te 14 tabletek i najpewniej na poczatku nowego cyklu przejde sie do gina...

ale moze os poradzicie? Bardzo sie stresuje:( panikuje na maksa, badalam sobie temperature, z temperatury wyszla mi piekna wczesna (jak na mnie) owulacja, a wg netu progesteron falszuje temperature. W dodatku zamiast cieszyc sie seksem teraz sie bardzo martwie, ze cos sie stalo ewentualnemu plodowi....

Chociaz jestem tez realistka, skoro biore ten lek dopiero 6 dzien to nie sadze, zebym w ogole te owulacje miala :(

zi13csqvo3w0jhij.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • Sis Autorytet

Wysłany: 1 czerwca 2014, 23:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe ja ten lek brałam kilka lat temu, miałam torbiel na jajniku i problemy z miesiączkami. Ginekolog przepisując powiedział mi że jest to bardzo niebezpieczny lek dla płodu i przy stosowaniu go mam absolutnie uważać aby nie zajść w ciąże. Lepiej skonsultuj sprawę z innym lekarzem...

3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g

Aniołek..12 t.c. 16.06.2014
  • rebe Autorytet

Wysłany: 2 czerwca 2014, 15:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy pisałam ze nie mieszka me Polsce. Lek mi został przepisami za granica. Znalazłam wreszcie hiszpańska ulotkę- nie ma nic napisanego ze środek ten blokuje owulacji- jest natomiast napisane o korzystaniu z antykoncepcji o ile kobieta nie chce zajść w ciąże, ponieważ środek ten "nie jest antykoncepcyjny".
    Nie ma rownież mowy, ze primolut jest groźny dla ewentualnego płodu.
    Zadzwoniłam dzis do mojego polskiego ginekologa i mi powiedział, ze w Polsce primolut nie jest środkiem zarejestrowanym dla kobiet starających sie w tez nie jest nieszkodliwy dla płodu; ze 14 tabletek na pewno nie zaszkodzą. Mój polski giń uważa tez ze primolut został mi podany za wcześnie ale z drugiej strony na forach hiszpańskich widzę ze to standard... W piatek mam wizytę u tego mojego gina to sie wypytam juz o wszystko. Musze przyznać ze przeżyłam bardzo kiepski weekend, rozmowa z polskim ginekologiem troche mi ulzyla.
    Swoją dróga,możecie w solnej chwili zajrzeć na mój wykres?system przesunął mi czas owulacji na kilka dni po wzięciu primolutu zastanawiam sie czy to była faktyczna owulacja (to bedzie moje 1 pytanie do ginekologa- czy można mieć owulacje w trakcie stosowania tego leku) czy jakiś dziwny skok.

Wiadomość wyedytowana przez autora 2 czerwca 2014, 15:53

zi13csqvo3w0jhij.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • Sis Autorytet

Wysłany: 2 czerwca 2014, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1779

poczytaj to co wkleiłam, tu na przykład jest napisane że jest ryzyko uszkodzenia płodu..
    Już sama nie wiem bo lekarzem nie jestem i na lekach się nie znam :)
    Skoro lekarz twierdzi że jest ok to widać wie co robi.

3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g

Aniołek..12 t.c. 16.06.2014
  • rebe Autorytet

Wysłany: 2 czerwca 2014, 19:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, czytałam ta stronę jak rownież inne z inna opinia.
    Miałam bardzo ciężki weekend- przez cały czas czytałam o tym leku w kilku językach i w zależności od kraju jest to dość popularny lek stosowany podczas starań albo i niestosowaniu wcale, czytałam najróżniejsze opinie od bardzo złych do "nic sie nie stanie".
    Dzisiaj z lupa czytałam ulotkę mojego leku i nie ma absolunie nic napisane o zagrożeniu w przypadku ciąży. Moze skład jest inny?
    Jest napisane tylko zey upewnić sie czy ciąża jest i przestać stosować przy ewentualnej ciąży (cos podobnego jest na każdej luteinie). Tak czy inaczej nie mam zamiaru stosować dłużej tego leku, ale zostały mi 4 tabletki i nie moge przerwać terapii.

Nie wiem juz sama na jakie leki sie godzić- poprzedni lekarz dał mi środek na którego ulotce ewidentne pisało ze szkodzi Ew. Plodowi (promygyl sie nazywał czy jakoś tak).
    Cos czuje ze czeka mnie ciezka batalia z tutejsyzmi lekarzami... Najśmieszniejsze jest to, ze to np trzeci lekarz w tym samym centrum, a pielęgniarka... Jest ta sama:))) musi mnie uważać za jakaś totalna idiotke ze tak zmieniam tyć lekarzy, ale co robić...

zi13csqvo3w0jhij.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 2 czerwca 2014, 20:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sis wrote:
    rebe ja ten lek brałam kilka lat temu, miałam torbiel na jajniku i problemy z miesiączkami. Ginekolog przepisując powiedział mi że jest to bardzo niebezpieczny lek dla płodu i przy stosowaniu go mam absolutnie uważać aby nie zajść w ciąże. Lepiej skonsultuj sprawę z innym lekarzem...
    też brałam...u mnie było to samo.....ale w cyklu po wchłonięciu się torbieli - "zafasolkowałam" :)

Powodzenia:)

• rebe Autorytet

Wysłany: 2 czerwca 2014, 20:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq,czy to oznacza ze zaszłas podczas brania tego leku czy w cyklu "po"?

zi13csqvo3w0jhij.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 9 lutego 2015, 13:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ile sie czeka zeby dostac okres po tych tabl?

• nick nieaktualny

Wysłany: 15 lutego 2015, 19:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz 115 dni nie mam @ biore primolut nor 5dzien i dalej czekam.niech ten okres przyjdzie w koncu ehh;/

• frankapzn Znajoma

Wysłany: 30 listopada 2018, 10:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    biore priolut nor z powodu polipa endodermalnego od 16 dnia cyklu przez 10 dni.
    Od paru dni mam bardzo dożo mlecznego śluzu w do dotaku odczuwam skurcze macicy...czy to jet normalne? Dodam że w tym cyklu również "podejmowaliśmy starania"

Poziomka92 lubi tę wiadomość

• Poziomka92 Ekspertka

Wysłany: 20 grudnia 2018, 07:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    biore priolut nor z powodu polipa endodermalnego od 16 dnia cyklu przez 10 dni.
    Od paru dni mam bardzo dożo mlecznego śluzu w do dotaku odczuwam skurcze macicy...czy to jet normalne? Dodam że w tym cyklu również "podejmowaliśmy starania"
    Powiem Ci szczerze, że nie mam pojęcia, ale od dziś (16 dzień cyklu), też zaczęłam brać Primolut-nor i mam nadzieję, że to nie zaszkodzi w staraniach. Wkońcu 16 dzień cyklu to już raczej po owulacji, także mam nadzieję, że mój lekarz wie co robi. Lek mam brać przez 3 miesiące, wskazania do tego leku to między innymi zbyt grube endometrium i plamienia 3 dni przed każdym okresem. Powodzenia, mam nadzieję, że nam się uda wkońcu :), i obym nie miała żadnych skutków ubocznych po tym leku :/

Szczęśliwa mężatka od wrzesień 2018 :-)
    Hysteroskopia - luty 2016
    - ponowne starania od maj 2018 :)
    - progesteron 12,04 ng/ml
    - TSH 0,89 mlU/l - Euthyrox N50

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)