Forum Starając się - ogólne Problem- może ktoś ma podobnie
Odpowiedz

Problem- może ktoś ma podobnie

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 17 września 2019, 15:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem że po diagnozę to do lekarza, ale może ktoś miał podobnie i będę w stanie naprowadzić mojego lekarza który chyba nie do końca ogarnia swoją profesje na to jak postąpić. Może któraś z was miała podobnie i coś podpowie. Wg temperatur i śluzu oraz testów owulacja występuje u mnie po 20 DC. Więc jest pozna- problem nr jeden. Drugi to krótka faza lutealna- 8 dpo. Problem nr 3 - skąpe miesiączki. Te 3 przypadłości nie są ze mną od zawsze. Myślę że kilka miesięcy. Jestem mamą 2.6 letniej córki. Jeszcze rok temu cykle były w miarę regularne. Zaczęło się coś chrzanić na wiosnę... Co się może dziać?

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 17 września 2019, 15:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Dziewczyny wiem że po diagnozę to do lekarza, ale może ktoś miał podobnie i będę w stanie naprowadzić mojego lekarza który chyba nie do końca ogarnia swoją profesje na to jak postąpić. Może któraś z was miała podobnie i coś podpowie. Wg temperatur i śluzu oraz testów owulacja występuje u mnie po 20 DC. Więc jest pozna- problem nr jeden. Drugi to krótka faza lutealna- 8 dpo. Problem nr 3 - skąpe miesiączki. Te 3 przypadłości nie są ze mną od zawsze. Myślę że kilka miesięcy. Jestem mamą 2.6 letniej córki. Jeszcze rok temu cykle były w miarę regularne. Zaczęło się coś chrzanić na wiosnę... Co się może dziać?

Problem nr1 - to wcale nie problem
    Problem nr2 - wystarczy progesteron aby faza lutealna wróciła do normy
    Problem nr3 - skąpe miesiaczki mogą oznaczać ( i najczęściej tak jest) słabe endometrium które może uniemożliwić zagniezdzenie lub utrzymanie ciąży- NA to też jest lek i nazywa się estrofem ( to właśnie mój problem;-) )
    Na Twoim miejscu zaczęła bym używać wspomagaczy - polecę Ci ovarin( 2 tabletki dziennie) reguluje cykl , przyspiesza owulacje
    Co do krótkiej fazy lutealnej nie mam pojęcia jak się zachowuje bo biorąc ho bralam zawsze w komplecie z luteina:-)

Powodzenia ❤

• /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 17 września 2019, 19:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Zaczęłam w poprzednim cyklu brać inofem i zioła sroki. Może być czy jednak lepiej ovarin?
    Co do późnej owulacji to czytałam ze może być słabe ciałko żółte a że ono jest odpowiedzialne za progesteron to wynikiem jest krótka faza lutealna bo tego hormonu jest za mało...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2019, 19:38

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 17 września 2019, 19:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Dzięki! Zaczęłam w poprzednim cyklu brać inofem i zioła sroki. Może być czy jednak lepiej ovarin?
    Co do późnej owulacji to czytałam ze może być słabe ciałko żółte a że ono jest odpowiedzialne za progesteron to wynikiem jest krótka faza lutealna bo tego hormonu jest za mało...

Może być inofem - to to samo co ovarin - zapproponowalam ovarin bo wygodniejszy w tabletkach przynajmniej dla mnie :-)
    Pozna owulacja wcale nie ma nic wspólnego z całkiem żółtym bo ono pojawia się dopiero po owulacji konkretnie z niego wychodzi jajeczko:-) , jeśli nie masz pewności co do jakości jajeczka warto zbadać estradiol z progesteronem 7 dni po domniemanej owulacji:-) wysoki estradiol świadczy o prawidłowym jajeczku dojrzałym itp , a progesteron o przebytej owulacji i to on wskaze Ci przyczyne krotkiej fl. Na szczescie to wszystko jesr do zalatwienia " na raz " nie musisz brac lekow przez lata zeby sie poprawilo wystarczy tylko je brac - efekt natychmiastowy
    Krótka faza lutealna to faktycznie niewydolność cialka żółtego ale nie ma to nic wspólnego z jakością owulacji:-)

• /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 17 września 2019, 22:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badałam progesteron 7dpo- trochę bez sensu bo w 8 zawsze przychodzi @, ale był niski- 1,57. Pytanie czy spadł już na @ czy był niski od początku ...trochę zasada 7 dnia po jest bez sensu w przypadku krótkiej fazy lutealnej bo przecież może nawet nie być 7 dpo. Czasem ta faza potrafi nawet 5 dni trwać...

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 września 2019, 06:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Badałam progesteron 7dpo- trochę bez sensu bo w 8 zawsze przychodzi @, ale był niski- 1,57. Pytanie czy spadł już na @ czy był niski od początku ...trochę zasada 7 dnia po jest bez sensu w przypadku krótkiej fazy lutealnej bo przecież może nawet nie być 7 dpo. Czasem ta faza potrafi nawet 5 dni trwać...

Wszystko wskazuje na brak owulacji... taki progesteron niestety o niczym dobrym nie świadczy. Proponuje monitoring obserwacje siebie testy owulacyjne , jeśli pokryje się to z testami i obserwacja będziesz miała pewność

• /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 18 września 2019, 07:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Wszystko wskazuje na brak owulacji... taki progesteron niestety o niczym dobrym nie świadczy. Proponuje monitoring obserwacje siebie testy owulacyjne , jeśli pokryje się to z testami i obserwacja będziesz miała pewność
    Właśnie obserwuje wszystko. Wszystko się zgadza. Jest śluz, jest skok temp. Po, testy wychodzą +. Nie może być tak że to już spadło na @ skoro dostałam okres dzień po badaniu?

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 września 2019, 07:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Właśnie obserwuje wszystko. Wszystko się zgadza. Jest śluz, jest skok temp. Po, testy wychodzą +. Nie może być tak że to już spadło na @ skoro dostałam okres dzień po badaniu?

Testy i obserwacja i zawsze są wiarygodne... moim zdaniem powinnaś iść na monitoring...
    Znam dziewczyny co miały piękne wykresy A owulacji brak . A jeszcze częściej zdarza się że dodatni test owulacyjny nie oznacza owulacji właściwie tak jest - jest pik ale nie wiadomo czy owu nastąpi/ nastąpiła
    Twój próg raczej świadczy o jej braku .
    Tak jak mówię monitoring plus leki - koniecznie progesteron

• /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 18 września 2019, 09:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki! A powiedz mi jeszcze jakie jest postępowanie gdy nie ma owulacji?

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 września 2019, 11:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Ok dzięki! A powiedz mi jeszcze jakie jest postępowanie gdy nie ma owulacji?

Bardzo proste- stymulacja która polega na podaniu leków mniej więcej przez 5 dni . Zaczynamy od 2-3 dc A kończymy na 7- 8 ( co lekarz to inaczej ) ale napewno nie dłużej i nie szybciej:-)
    Jedynym problemem może być dopasowanie dawki tak aby ta owulacja nastąpiła na jednych działają już po 1 tabletce przez 5 dni na innych inaczej - to już lekarz odpowiednio dobierze :-)
    Napewno Ci się uda nic się nie martw 😘😘😘

• nick nieaktualny

Wysłany: 18 września 2019, 11:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno . Zasada 7 dpo po owulacji jest najbardziej ok, problemem u Ciebie jest krótka faza lutealna która trzeba wspomóc :-)
    Powodzenia ❤❤

• /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 18 września 2019, 17:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taką prosbe- mogłabym ci wysłać np na maila wykresy z 3 ostatni ch cykli żebyś spojrzała? Widzę że znasz się na rzeczy...

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 września 2019, 17:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Mam taką prosbe- mogłabym ci wysłać np na maila wykresy z 3 ostatni ch cykli żebyś spojrzała? Widzę że znasz się na rzeczy...

Wyślij:-) 7 lat się starałam- co nieco już wiem.
    Tylko pamiętaj nie jestem lekarzem 😘
    [email protected]

Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2019, 17:19

• /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 18 września 2019, 22:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam. Jak będziesz miała chwilę to spojrzyj. Będę ogromnie wdzięczna!

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 września 2019, 06:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalko no więc tak jak mówiłaś- źle to nie wygląda i wszystko wskazuje na to że wykresy owulacje pokazują- niestety dopóki nie będzie monitoringu nie będzie 100 % pewności. Twoja faza lutealna nawet przy prawidłowej owulacji nie pozwoli zagniezdzic się zarodkowi. Pij te zioła ojca sroki , pij inofem i sprobuj zapisać się gdzie kolwiek na monitoring. Może nawet do innego lekarza
    Koniecznie musisz brać progesteron- twoja FL nadaje się do leczenia z tak krótka nie znajdziesz w ciążę- walcz ! ❤😘

• /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 19 września 2019, 18:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ci bardzo za słowa wsparcia!

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 września 2019, 19:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Dziękuję ci bardzo za słowa wsparcia!

Służę pomocą co wiem tym się podzielę ❤
    Powodzenia ❤❤

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.