X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Problem- może ktoś ma podobnie
Odpowiedz

Problem- może ktoś ma podobnie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 17 września 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem że po diagnozę to do lekarza, ale może ktoś miał podobnie i będę w stanie naprowadzić mojego lekarza który chyba nie do końca ogarnia swoją profesje na to jak postąpić. Może któraś z was miała podobnie i coś podpowie. Wg temperatur i śluzu oraz testów owulacja występuje u mnie po 20 DC. Więc jest pozna- problem nr jeden. Drugi to krótka faza lutealna- 8 dpo. Problem nr 3 - skąpe miesiączki. Te 3 przypadłości nie są ze mną od zawsze. Myślę że kilka miesięcy. Jestem mamą 2.6 letniej córki. Jeszcze rok temu cykle były w miarę regularne. Zaczęło się coś chrzanić na wiosnę... Co się może dziać?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Dziewczyny wiem że po diagnozę to do lekarza, ale może ktoś miał podobnie i będę w stanie naprowadzić mojego lekarza który chyba nie do końca ogarnia swoją profesje na to jak postąpić. Może któraś z was miała podobnie i coś podpowie. Wg temperatur i śluzu oraz testów owulacja występuje u mnie po 20 DC. Więc jest pozna- problem nr jeden. Drugi to krótka faza lutealna- 8 dpo. Problem nr 3 - skąpe miesiączki. Te 3 przypadłości nie są ze mną od zawsze. Myślę że kilka miesięcy. Jestem mamą 2.6 letniej córki. Jeszcze rok temu cykle były w miarę regularne. Zaczęło się coś chrzanić na wiosnę... Co się może dziać?

    Problem nr1 - to wcale nie problem
    Problem nr2 - wystarczy progesteron aby faza lutealna wróciła do normy
    Problem nr3 - skąpe miesiaczki mogą oznaczać ( i najczęściej tak jest) słabe endometrium które może uniemożliwić zagniezdzenie lub utrzymanie ciąży- NA to też jest lek i nazywa się estrofem ( to właśnie mój problem;-) )
    Na Twoim miejscu zaczęła bym używać wspomagaczy - polecę Ci ovarin( 2 tabletki dziennie) reguluje cykl , przyspiesza owulacje
    Co do krótkiej fazy lutealnej nie mam pojęcia jak się zachowuje bo biorąc ho bralam zawsze w komplecie z luteina:-)

    Powodzenia ❤

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 17 września 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Zaczęłam w poprzednim cyklu brać inofem i zioła sroki. Może być czy jednak lepiej ovarin?
    Co do późnej owulacji to czytałam ze może być słabe ciałko żółte a że ono jest odpowiedzialne za progesteron to wynikiem jest krótka faza lutealna bo tego hormonu jest za mało...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2019, 19:38

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Dzięki! Zaczęłam w poprzednim cyklu brać inofem i zioła sroki. Może być czy jednak lepiej ovarin?
    Co do późnej owulacji to czytałam ze może być słabe ciałko żółte a że ono jest odpowiedzialne za progesteron to wynikiem jest krótka faza lutealna bo tego hormonu jest za mało...

    Może być inofem - to to samo co ovarin - zapproponowalam ovarin bo wygodniejszy w tabletkach przynajmniej dla mnie :-)
    Pozna owulacja wcale nie ma nic wspólnego z całkiem żółtym bo ono pojawia się dopiero po owulacji konkretnie z niego wychodzi jajeczko:-) , jeśli nie masz pewności co do jakości jajeczka warto zbadać estradiol z progesteronem 7 dni po domniemanej owulacji:-) wysoki estradiol świadczy o prawidłowym jajeczku dojrzałym itp , a progesteron o przebytej owulacji i to on wskaze Ci przyczyne krotkiej fl. Na szczescie to wszystko jesr do zalatwienia " na raz " nie musisz brac lekow przez lata zeby sie poprawilo wystarczy tylko je brac - efekt natychmiastowy
    Krótka faza lutealna to faktycznie niewydolność cialka żółtego ale nie ma to nic wspólnego z jakością owulacji:-)

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 17 września 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badałam progesteron 7dpo- trochę bez sensu bo w 8 zawsze przychodzi @, ale był niski- 1,57. Pytanie czy spadł już na @ czy był niski od początku ...trochę zasada 7 dnia po jest bez sensu w przypadku krótkiej fazy lutealnej bo przecież może nawet nie być 7 dpo. Czasem ta faza potrafi nawet 5 dni trwać...

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Badałam progesteron 7dpo- trochę bez sensu bo w 8 zawsze przychodzi @, ale był niski- 1,57. Pytanie czy spadł już na @ czy był niski od początku ...trochę zasada 7 dnia po jest bez sensu w przypadku krótkiej fazy lutealnej bo przecież może nawet nie być 7 dpo. Czasem ta faza potrafi nawet 5 dni trwać...

    Wszystko wskazuje na brak owulacji... taki progesteron niestety o niczym dobrym nie świadczy. Proponuje monitoring obserwacje siebie testy owulacyjne , jeśli pokryje się to z testami i obserwacja będziesz miała pewność

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 18 września 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Wszystko wskazuje na brak owulacji... taki progesteron niestety o niczym dobrym nie świadczy. Proponuje monitoring obserwacje siebie testy owulacyjne , jeśli pokryje się to z testami i obserwacja będziesz miała pewność
    Właśnie obserwuje wszystko. Wszystko się zgadza. Jest śluz, jest skok temp. Po, testy wychodzą +. Nie może być tak że to już spadło na @ skoro dostałam okres dzień po badaniu?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Właśnie obserwuje wszystko. Wszystko się zgadza. Jest śluz, jest skok temp. Po, testy wychodzą +. Nie może być tak że to już spadło na @ skoro dostałam okres dzień po badaniu?

    Testy i obserwacja i zawsze są wiarygodne... moim zdaniem powinnaś iść na monitoring...
    Znam dziewczyny co miały piękne wykresy A owulacji brak . A jeszcze częściej zdarza się że dodatni test owulacyjny nie oznacza owulacji właściwie tak jest - jest pik ale nie wiadomo czy owu nastąpi/ nastąpiła
    Twój próg raczej świadczy o jej braku .
    Tak jak mówię monitoring plus leki - koniecznie progesteron

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 18 września 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki! A powiedz mi jeszcze jakie jest postępowanie gdy nie ma owulacji?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Ok dzięki! A powiedz mi jeszcze jakie jest postępowanie gdy nie ma owulacji?

    Bardzo proste- stymulacja która polega na podaniu leków mniej więcej przez 5 dni . Zaczynamy od 2-3 dc A kończymy na 7- 8 ( co lekarz to inaczej ) ale napewno nie dłużej i nie szybciej:-)
    Jedynym problemem może być dopasowanie dawki tak aby ta owulacja nastąpiła na jednych działają już po 1 tabletce przez 5 dni na innych inaczej - to już lekarz odpowiednio dobierze :-)
    Napewno Ci się uda nic się nie martw 😘😘😘

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno . Zasada 7 dpo po owulacji jest najbardziej ok, problemem u Ciebie jest krótka faza lutealna która trzeba wspomóc :-)
    Powodzenia ❤❤

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 18 września 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taką prosbe- mogłabym ci wysłać np na maila wykresy z 3 ostatni ch cykli żebyś spojrzała? Widzę że znasz się na rzeczy...

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Mam taką prosbe- mogłabym ci wysłać np na maila wykresy z 3 ostatni ch cykli żebyś spojrzała? Widzę że znasz się na rzeczy...

    Wyślij:-) 7 lat się starałam- co nieco już wiem.
    Tylko pamiętaj nie jestem lekarzem 😘
    [email protected]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2019, 17:19

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 18 września 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam. Jak będziesz miała chwilę to spojrzyj. Będę ogromnie wdzięczna!

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalko no więc tak jak mówiłaś- źle to nie wygląda i wszystko wskazuje na to że wykresy owulacje pokazują- niestety dopóki nie będzie monitoringu nie będzie 100 % pewności. Twoja faza lutealna nawet przy prawidłowej owulacji nie pozwoli zagniezdzic się zarodkowi. Pij te zioła ojca sroki , pij inofem i sprobuj zapisać się gdzie kolwiek na monitoring. Może nawet do innego lekarza
    Koniecznie musisz brać progesteron- twoja FL nadaje się do leczenia z tak krótka nie znajdziesz w ciążę- walcz ! ❤😘

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 19 września 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ci bardzo za słowa wsparcia!

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Dziękuję ci bardzo za słowa wsparcia!

    Służę pomocą co wiem tym się podzielę ❤
    Powodzenia ❤❤

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ