X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne problemy z owulacją
Odpowiedz

problemy z owulacją

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Podglądam Was tutaj od jakiegoś czasu i postanowiłam w końcu sama napisać, może podzielicie się swoją wiedzą. Antykoncepcję odstawiłam we wrześniu zeszłego roku. Na początku się jakoś specjalnie nie staraliśmy, nawet uważaliśmy w dni płodne, ale po jakimś czasie i mnie i moją ginekolog zaczęło zastanawiać to, że po takim czasie nie jestem w ciąży. Jakieś trzy miesiące temu rozpoczęliśmy starania o dzidziusia, zaczęliśmy się częściej kochać w okolicach dni płodnych. Ostatnio jak byłam u mojej ginekolog, stwierdziła że istnieje możliwość że mam cykle bezowulacyjne. Po wykonaniu 2 USG doszła do wniosku że być może pęcherzyk nie pęka, zaleciła mi mierzenie temperatury od następnego cyklu i obserwacje. Mam problem z prolaktyną, ale od kilku lat już biorę bromergon i utrzymuje się ona na prawidłowym poziomie. Co raz bardziej martwi mnie ta sytuacja, jak mogę zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Czy jak okaże się że owulacja faktycznie nie występuje to mam jednak szansę w najbliższym czasie na dzidziusia? Dodam że mam 22 lata, więc jestem, można powiedzieć, w najbardziej płodnym wieku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 19:43

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 30 maja 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie nr 1: czy Twój partner robił badanie nasienia. Rozwiązań jest sporo. Trzeba najpierw znaleźć przyczyny. No i cóż oznacza,że 'być może pęcherzyk nie pęka'? Widziała na usg niepęknięty pęcherzyk? Nie zleciła Ci żadnych badań?

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Partner nie robił, na razie zastanowiła nas ta wiadomość z owulacja. Jak pomimo jakiegoś leczenia nadal będzie nic to wtedy na pewno zrobimy:) Moja Pani doktor najpierw widziała niepękniety pęcherzyk, a później brak płynu który z tego pęcherzyka powinien się wylać- tak to zrozumiałam. Robiłam progesteron i jest w normie. Powiedziała ze na razie mam to obserwować, mierzyć temperaturę, a potem podejmiemy decyzje o ew leczeniu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ