X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Progesteron badanie w początkowej fazie cyklu
Odpowiedz

Progesteron badanie w początkowej fazie cyklu

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asiczek Debiutantka

Wysłany: 27 października 2022, 17:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy ... czytam w necie i szukam ale nigdzie nie znajduje odpowiedzi. Może któraś z Was pomoże? Dziś 4 dzień cyklu wykonałam badanie poziomu progesteronu wynik 6,22 norma dla tej fazy cyklu to 0.1 do 0.3 .... skąd taki wynik? Tsh w normie , co się mogło namieszać? 😒

• Magda25 Autorytet

Wysłany: 27 października 2022, 18:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiczek wrote:
    Dziewczyny pomocy ... czytam w necie i szukam ale nigdzie nie znajduje odpowiedzi. Może któraś z Was pomoże? Dziś 4 dzień cyklu wykonałam badanie poziomu progesteronu wynik 6,22 norma dla tej fazy cyklu to 0.1 do 0.3 .... skąd taki wynik? Tsh w normie , co się mogło namieszać? 😒

Prawdopodobnie przetrwale cialko zólte.

Asiczek lubi tę wiadomość

• Asiczek Debiutantka

Wysłany: 27 października 2022, 18:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym dniu cyklu progesteron wyniósł 0.81 czyli poniżej normy ... już nie wiem co o tym myśleć 😒😭

• Ewayak Ekspertka

Wysłany: 27 października 2022, 20:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiczek wrote:
    Jak długie masz cykle? Zadzwoń do laboratorium i poproś żeby sprawdzili Twój wynik, bo jesteś na poczatku cyklu

• Asiekk Koleżanka

Wysłany: 27 października 2022, 22:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron głównie bada się ok tygodnia po owulacji. Wynik w normie wskazuje, że była owulacja 🙂

• Magda25 Autorytet

Wysłany: 27 października 2022, 22:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiczek wrote:
    W pierwszym dniu cyklu progesteron wyniósł 0.81 czyli poniżej normy ... już nie wiem co o tym myśleć 😒😭

Dobrze rozumiem: w 1 dc bylo 0,8, a w 4 dc bylo 6.22. Jesli tak to blad laboratorium. Progesteron powyzej 3 swiadczy, ze jest tuz po owulacji,.a nie moglo jej byc na poczatku cyklu w czasie miesiaczki.

• Asiczek Debiutantka

Wysłany: 28 października 2022, 12:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie... dziś zrobiłam w innym laboratorium, zobaczymy jaki wynik wyjdzie w 5 dniu cyklu

• Asiczek Debiutantka

Wysłany: 28 października 2022, 17:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inne laboratorium 5 dzień cyklu wynik 7.33 ..... tsh w normie, estradiol w normie ....

• Magda25 Autorytet

Wysłany: 28 października 2022, 18:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiczek wrote:
    Inne laboratorium 5 dzień cyklu wynik 7.33 ..... tsh w normie, estradiol w normie ....

A w jakich to jest jednostkach? Moze w tym jest "problem".

• Asiczek Debiutantka

Wysłany: 28 października 2022, 18:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no właśnie jednostki się zgadzają... aleee coś nie dało mi spokoju i zrobiłam sikacza ... pozytywny !!! Super ale w takim razie skąd to krwawienie które wzięłam za okres ? Matkooo jutro biegnę na betę i w poniedziałek powtórzę

• Magda25 Autorytet

Wysłany: 28 października 2022, 20:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiczek wrote:
    Nie no właśnie jednostki się zgadzają... aleee coś nie dało mi spokoju i zrobiłam sikacza ... pozytywny !!! Super ale w takim razie skąd to krwawienie które wzięłam za okres ? Matkooo jutro biegnę na betę i w poniedziałek powtórzę

Super😊jak masz w domu prigesteton to wez, bo ten jest za maly na ciaze. A jaki estriadiol? Powinien byc poeyzej 200, zeby bylo bezpiecznie.

• Niaha Autorytet

Wysłany: 28 października 2022, 20:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiekk wrote:
    Progesteron głównie bada się ok tygodnia po owulacji. Wynik w normie wskazuje, że była owulacja 🙂

Niekoniecznie, ostatnio ginekolog powiedziała, że są dwie szkoły.
    Pierwsza zaleca badanie progesteronu tylko w 7dpo.
    Druga zaleca badanie w 3dc i dodatkowo w 7dpo.

Dała mi skierowanie na proga z informacją, żebym zrobiła również właśnie tego 3dc. Do tej pory badałam tylko 7dpo.

▪️ponad dekadę działamy bez zabezpieczenia
    ▪️kilka cb (ostatnia 02.23)

👩 33 lat
    - niedoczynność tarczycy (letrox 100)
    - IO (dieta, metformax)
    - immunologia - ok
    - genetyka - ok

🧔31 lat
    - słaba jakość nasienia (suple)
    - ZZSK (leki)
    - genetyka - ok

Nasz dinuś 🦕❤️
    22.02 - bHcg 10.8
    24.02 - bHcg 47.5, przyrost 335%
    26.02 - bHcg 147, przyrost 209%
    28.02 - bHcg 395, przyrost 169%
    2.03 - bHcg 1442, przyrost 265%
    4.03 - wizyta u ginekologa
    14.03 - wizyta u ginekologa
    27.03 - powtórzyć badania krwi od endo.
    2.11 - termin wg apki
  • Asiczek Debiutantka

Wysłany: 28 października 2022, 20:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Super😊jak masz w domu prigesteton to wez, bo ten jest za maly na ciaze. A jaki estriadiol? Powinien byc poeyzej 200, zeby bylo bezpiecznie.

Estradiol właśnie niski ... 80 martwi mnie to , mam duphaston wzięłam już bo zdarzyło mi się 3 razy poronić więc zapas zawsze jest . Zobaczymy czy coś z tego będzie narazie po prostu się boję 😒

• Asiczek Debiutantka

Wysłany: 28 października 2022, 21:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Niekoniecznie, ostatnio ginekolog powiedziała, że są dwie szkoły.
    Pierwsza zaleca badanie progesteronu tylko w 7dpo.
    Druga zaleca badanie w 3dc i dodatkowo w 7dpo.

Dała mi skierowanie na proga z informacją, żebym zrobiła również właśnie tego 3dc. Do tej pory badałam tylko 7dpo.

Właśnie mój lekarz zawsze zaleca badanie w 3-5 dniu cyklu i 7 dpo a tu się okazuje że to żaden 3 dzień cyklu u mnie 🤣

• Nasreen Przyjaciółka

Wysłany: 18 lutego 2023, 16:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim :) jestem tu nowa i jest to mój pierwszy wpis, mimo ze sledze rozne watki od miesiecy.

Chcialabym zapytać, czy ktoras Was moze byla w podobnej sytuacji.

W 10dc mialam zastrzyk ovitrelle (pierwszy raz), nastepnie w 19dc, zgodnie z zaleceniami lekarza zrobilam progesteron i wyszedl mi 18,1. Lekarz powiedzial ze bardzo ladny.

Od kilku dni czuje sie mega spiaca i zmeczona, wyczywalam przez kilka dni bol w lewym janiku (w lewym byla owulka potwierdzona na usg), taki dziwny czasami uklucie a czasami ciagniecie, od wczoraj bola mnie piersi...wiem ze na test jest jeszcze za wczesnie, dlatego nie wytrzymalam i poszlam zrobic progesteron, ktory dzisiaj wyszedl mi 9,1 (22dc). Okres planowo powinnam dostac w najblizszy piatek...czy myslicie ze taki spadek progesteronu przekresla szanse?

Zaluje ze go dzisiaj zbadalam, ale juz tego nie cofne :(

• JaMiNi Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2023, 19:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2023, 08:32

👩‍🦳🧔‍♂️ 36l.
    👦🏻 16 l.
    03.2023 ⏸️
    05.2023 👼🏻
    07.09 3,5 mm, mamy ♥️ zostań z nami okruszku 🫶
    19.09 1,79 cm 8+2 tc♥️
    02.10 3,33 cm 😍
    Czekamy na synka 💙
    preg.png
  • Nasreen Przyjaciółka

Wysłany: 18 lutego 2023, 20:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaMiNi wrote:
    Widze ze w podobnym czasie brałyśmy ovitrelle ja w 22 dc miałam progesteron 22, dzisiaj usg było ciałko zolte, płyn w zatoce douglasa i endometroum 10 mm ale od 2 dni plamienia różowe i jak kawa z mlekiem 😥

Ooo, a w ktorym dniu cyklu bralas zastrzyk?

Plamienie moze oznacza implantacje?

• JaMiNi Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2023, 20:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2023, 08:32

👩‍🦳🧔‍♂️ 36l.
    👦🏻 16 l.
    03.2023 ⏸️
    05.2023 👼🏻
    07.09 3,5 mm, mamy ♥️ zostań z nami okruszku 🫶
    19.09 1,79 cm 8+2 tc♥️
    02.10 3,33 cm 😍
    Czekamy na synka 💙
    preg.png
  • goldfieber Znajoma

Wysłany: 20 lutego 2023, 20:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, podpowiedzcie proszę czy ten wynik jest ok a jeśli nie na co może wskazywać?

Robiłam badania krwi, więc przy okazji zbadałam też progesteron. Wynik 4,96 ng/ml . Był to mój 11 dzień cyklu czyli powinna być to jeszcze faza folikularna .

Natomiast zakresy wyglądają tak:
    Faza folikularna 0,050 - 0,193
    Faza owulacyjna 0,055 - 4,14
    Faza lutealna 4,11- 14,50.

Raczej nie miałam szybciej owulacji. Z testów paskowych i objawów była ona ok 15dc. A nawet jeśli zdarzyłoby się tak, że szybciej wystąpiła owulacja to wynik i tak jest zbyt duży.

I przy okazji jeszcze kwas foliowy...
    Zakres 3.89 - 26.80. Ja mam 7.11.
    Pije fertistim, czy w takim razie do tego mogę także łykac jeszcze inny kwas?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ