X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Progesteron - jak tu trafić 7 dpo
Odpowiedz

Progesteron - jak tu trafić 7 dpo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Makinka Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, chciałabym zbadać progesteron, ale nie mam monitorowanej owulacji, więc jedyne co używam to testy owulacyjne. Czy termin badania wyznaczalyscie na ich podstawie ? Nie wiem jak dobrze trafić w ten 7dpo..

    Starania o pierwszego potomka od 06/2022🧸🍼

    🏩 fertistim, żel conceive plus, kubeczek i testy owu

    💉 wstępne badania OK ♀️✅️

    2023 to będzie Nasz rok!
  • Izet Autorytet
    Postów: 1492 1306

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron najlepiej oznaczyć jakoś w 20-21 dniu cyklu (liczac jako 1 dzień date krzewienia) - wtedy poziom powinien być najwyższy i można stwierdzić czy byla owu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2022, 08:55

    🙎🏼‍♀️36 l., 👱🏻‍♂️ 38l.

    Bobo nr. 2

    Starania od 01/2024
    19.02.24 ⏸
    05.03 (6+2) wizyta : 2 zarodki 😅
    15.03 (7+4) : mamy ❤️❤️
    05.04 (10+5) : wizyta
    15.04 (12+1): badania prenatalne

    preg.png

    Synuś 👶🏼:

    Starania od 09/2021
    03.08.22: ⏸
    09.04.2023 (40+0) Dominis jest z nami ❤️ 11:27, 3680g., 55 cm

    age.png
  • Makinka Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @izet a jeśli mam trochę dłuższe cykle niż 28 dni to też tak ? Bo właśnie obawiam się że pójdę za wcześnie i byłoby niemiarodajne

    Starania o pierwszego potomka od 06/2022🧸🍼

    🏩 fertistim, żel conceive plus, kubeczek i testy owu

    💉 wstępne badania OK ♀️✅️

    2023 to będzie Nasz rok!
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3441 6984

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makinka wrote:
    @izet a jeśli mam trochę dłuższe cykle niż 28 dni to też tak ? Bo właśnie obawiam się że pójdę za wcześnie i byłoby niemiarodajne

    Jeżeli owulacja jest w 14 dc to wtedy można sobie oznaczać proga w 21 dc, ale jesli masz długie cykle to nie ma to sensu, bo progesteron będzie wtedy najprawdopodobniej bliski zero. Testy owulacyjne mogą pomóc - wtedy jakieś 8 dni od piku LH można próbować oznaczać, powinno być dość wiarygodnie. Możesz również spróbować mierzyć temperaturę od początku cyklu w którym będziesz badac progesteron, albo obserwować śluz. Temperatura skacze po owulacji zazwyczaj o 0,2 - 0,3 stopnia w stosunku do poziomu z pierwszej fazy cyklu. 7 dzien wyzszej temperatury będzie dobrym dniem na zbadanie proga. Z kolei przy badaniu śluzu pierwszy dzień gęstego, kremowego śluzu (po zaobserwowanym bardziej płodnym, leistym, rozciągliwym) jest zwykle pierwszym dniem fazy lutealnej. I tu znowu - 7 dzień takiego śluzu będzie odpowiedni na wykonanie badania.

    Makinka, Clausix, rozalaa lubią tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • JK Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 lutego 2023, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie jak rozumieć to, co się zadziało w badaniach progesteronu u mnie. Był sobie cykl, ktory sie wydłużał i nie było ciązy. Ginekolog wysłał mnie na zbadanie progesteronu jeśli w ciągu X czasu miesiączka się nie pojawi. Poszłam we wskazanym terminie rano na pobranie, a wieczorem miałam już plamienie zaczynające okres. Czyli jakby nie patrzeć to był 1. dzień nowego cyklu i wynikł wynosił:

    [N55] Progesteron 1,700 nmol/l - referencje:
    faza folikularna 0,181 — 2,840
    faza owulacyjna 0,385 — 38,100
    faza lutealna 5,820 - 75,900
    postmenopauza <0,159 — 0,401

    Progesteron (jedn.tradyc.) 0,534 ng/ml - referencje:
    faza folikularna 0,057 — 0,893
    faza owulacyjna 0,121 — 12,000
    faza lutealna 1,830 - 23,900
    postmenopauza <0,050 — 0,126

    Jeden lekarz powiedział, że to, iż trafiłam na 1. dzień nie miało znaczenia, drugi że miało i wyniki są niemiarodajne. Zgłupiałam.

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 640 267

    Wysłany: 16 lutego 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JK wrote:
    Mam pytanie jak rozumieć to, co się zadziało w badaniach progesteronu u mnie. Był sobie cykl, ktory sie wydłużał i nie było ciązy. Ginekolog wysłał mnie na zbadanie progesteronu jeśli w ciągu X czasu miesiączka się nie pojawi. Poszłam we wskazanym terminie rano na pobranie, a wieczorem miałam już plamienie zaczynające okres. Czyli jakby nie patrzeć to był 1. dzień nowego cyklu i wynikł wynosił:

    [N55] Progesteron 1,700 nmol/l - referencje:
    faza folikularna 0,181 — 2,840
    faza owulacyjna 0,385 — 38,100
    faza lutealna 5,820 - 75,900
    postmenopauza <0,159 — 0,401

    Progesteron (jedn.tradyc.) 0,534 ng/ml - referencje:
    faza folikularna 0,057 — 0,893
    faza owulacyjna 0,121 — 12,000
    faza lutealna 1,830 - 23,900
    postmenopauza <0,050 — 0,126

    Jeden lekarz powiedział, że to, iż trafiłam na 1. dzień nie miało znaczenia, drugi że miało i wyniki są niemiarodajne. Zgłupiałam.

    No nie są te wyniki miarodajne skoro zrobiłaś je w 1 dniu cyklu. To badanie się robi 7 dni po owulacji, najlepiej potwierdzonej monitoringiem, więc rację miał drugi lekarz.

    JK lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ