Forum Starając się - ogólne Prolaktyna po teście z metoklopramidem
Odpowiedz

Prolaktyna po teście z metoklopramidem

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Welonisia Autorytet

Wysłany: 30 maja 2014, 14:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesli sie orientujecie powiedzcie kiedy robi sie to badanie?
    Z tego co czytam to ok 4-5dc albo po 20dc a ja dostalam skierowanie by zrobic w 13dc i boje sie zeby sobie nie zablokowac owulacji ta prolaktyna. Czy to bad w ogole ma jakis wpływ na owulacje? W 8dc mam prawidłowy poziom prolaktyny a teraz lekarz chce zrobic mi ten test z metoklopramidem w 13dc :/

p19uskjohisr6juh.png
  • vanessa Autorytet

Wysłany: 30 maja 2014, 15:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli lekarz tak Ci zlecił to ma powody więc zrób to badanie i nie przejmuj się czym innym :) Badanie ma na celu znaleźć problem i go wyeliminować więc nie przejmuj się jednym cyklem i jedną owulacją bo przed Toba będzie jeszcze ich wiele :)
    Myślę że nie powinno zaburzyć owulacji ale nie znam sie na tym więc nie wiem na 100 % ale może ktoś mądrzejszy się wypowie w temacie :)

7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

201701271765.png

(*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Welonisia Autorytet

Wysłany: 30 maja 2014, 15:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :)
    Wiem, zrobie to badanie tylko tak mnie to po prostu zastanowiło... jakas taka mysl... Co z owulacją w tym momencie? Bo przepisał mi Clostilbegyt i jednoczesnie badanie które ma mi podnieść prolaktynę!

p19uskjohisr6juh.png
  • Myszka-Minnie Autorytet

Wysłany: 30 maja 2014, 16:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze lekarz chce spraedzic czy pecherzyk peknie,bo czesto sie zdarza ze wysoki poziom moze blokoeac owulacje.Pecherzyk nie peknie i utworzy sie z tego torbiel.

f2wl9vvj16detq98.png

w57vlbetiy8u8flo.png
  • livia30 Autorytet

Wysłany: 30 maja 2014, 18:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trzykrotnie robiłam to badanie ale nigdy lekarz nie oznaczył mi dnia cyklu w którym mam je robić więc chodziłam zaraz po @ żeby nie zablokować owulacji ale tak naprawdę to nie wiem czy tak by się stało. Wiem jedynie na 100% że tego badania nie można robić w ciąży.

atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • vanessa Autorytet

Wysłany: 30 maja 2014, 19:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Wiem jedynie na 100% że tego badania nie można robić w ciąży.
    Czyli wychodzi że lepiej to robić w pierwszej fazie cyklu.

7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

201701271765.png

(*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Nailew Koleżanka

Wysłany: 2 czerwca 2014, 16:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na skierowaniu na badania hormonów, PRL mam w grupie badań "niezależnych od dnia cyklu". Ja miałam jakieś pół roku temu badaną prolaktynę z MTC i w tedy lekarz kazał mi je zrobić w połowie cyklu. Myślę więc, że takie badanie nie wpływa na owulację. Badanie prolaktyny to w końcu tylko pobranie krwi, a tabletka MTC to nic innego jak lek na problemy z przewodem pokarmowym ;)

styczeń 2015 - laparoskopia
    maj 2015 - 1 IUI - :(
  • Hope2 Przyjaciółka

Wysłany: 2 czerwca 2014, 23:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, dziewczyny jak to w końcu jest z tym badaniem prolaktyny po MTC? Ja zrobiłam na własną rękę, bo dziewczyna, która leżała w szpitalu dostała bromergon na to. Miałam wyjściową 13, a po obciążeniu - uwaga 240!!! czyli około 18 razy przekroczoną - podobno w laboratorium aparat nie mógł ustalić wyniku na początku, bo była tak wysoka i miałam musiała być rozrzedzana krew. Wiem, bo robiła to moja dobra znajoma. Dwóch lekarzy mówiło, żeby się tym w ogóle nie przejmować, że to nie ma żadnego wpływu przy zachodzeniu w ciążę.

Hope
  • mf Autorytet

Wysłany: 9 czerwca 2014, 11:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione 2x badania prolaktyny, 1sze badanie dało wynik podwyższony, później endokrynolog skierował mnie właśnie na badanie z metoklopramidem, z 23 urosło mi do 400 z hakiem. Później faktycznie brałam bromergon, ale bardzo mocno odczuwałam skutki uboczne, więc po pół roku chyba stwierdziliśmy, że odstawiamy i cykle w miarę miałam regularne po odstawieniu, zauważyłam, że wydłużają mi się teraz jak mam dużo stresu w pracy, albo jak zmieniałam pracę, a hiperprolaktynemia czynnościowa może faktycznie być spowodowana nadmiernym stresem. Teraz mimo problemów z pracą staram się być ostoją spokoju, czerpać radość z życia i mój cykl ostatni to 29dni, a poprzednie przy nieustannym stresie 35-42 :)
    Jeśli będziemy mieli problemy z zajściem, to pójdę do mojego endokrynologa, ale ustaliliśmy, że wtedy zastosujemy droższy-nierefundowany lek, który nie ma takich skutków ubocznych :) póki co biorę tylko kwas foliowy :)

n59yjw4zk9ewdyby.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ