X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna ponizej normy
Odpowiedz

prolaktyna ponizej normy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane własnie odebrałam wynik prl 2 dni temu odstawilam bromka(brałam 1 tab) i oto wynik:
    Prolaktyna 2,12 ng/ml norma 4,79 -23,30

    czy to bardzo zle ze spadła ponizej normy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak miałam, bo brałam za dużą dawkę leku na zbicie, lekarz powiedział, że mam brać po połowie z połówki i wtedy prl się unormowała.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Staraczkom to nie przeszkadza. Zle natomiast, ze odstawilas bromka, bo prl zaraz poszybuje w gore. To jest lek, ktory bierze sie poki nie zobaczy sie 2 kresek na tescie. Jesli nie wrocisz do leku to zaraz wrocisz do poziomu wyjsciowego prolaktyny (sprzed leczenia).

    Dawke, mozna zmniejszyc jak sugeruje Cigaretta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2014, 17:06

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka potwierdzam ! :) ja biorę leki na prl już 3 lata prawie, pomimo tego że prl już jest w normie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane ale mi endo kazła odstawic miesiac szybciej ale tego nie zrobiłam bo nie odłozyłam staran na bok.Ostatnia tabletke wziełam w srode a dzis robiłam prl jak myslicie czy prl jakby miała wzrosnac to by wzrosła przez te 2 dni?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciężkie pytanie, ale ja np jak z własnej głupoty odłożyłam tabsy na 2 tygodnie to miałam wynik ponad 1200... może po jakimś czasie poszybuje u Ciebie do góry. nie mam pojęcia :>

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakiś czas temu endokrynolog powiedział mi, że nie którym dziewczynom po odstawieniu leku na zbicie prl szybuje bardzo do góry, nawet wyżej niż była przez kuracją a niektórym utrzymuje się tak nisko nadal (bardzo mały odsetek).

    Osobiście brałam Dostinex i kiedyś postanowiłam to sprawdzić po sobie - odstawiłam na miesiąc i zrobiłam badania. To było najgłupsze co mogłam zrobić... Ale chciałam być mądrzejsza od lekarza ;-)

    Potwierdzam to co powiedziała Anatolka - u staraczek prl jak jest ponizej normy to nie jest źle, gorzej jak jest za wysoka ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2014, 17:23

    Cigaretta lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a bo ja glupia naczytałam sie o niedoczynnosc przysadki:( bo prl mam ponizej normy a tsh mimo brania lekow rosnie w gore:(

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale prl masz poniżej normy bo zbiłaś lekami a nie tak samo z siebie. Nie czytaj takich rzeczy - szkoda nerwów ;-)

    Anatolka lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania, zrobisz jak uwazasz, ale ja, i wyglada na to, ze dziewczyny tez, wiedza, ze odstawiac sie nie powinno. Czasem, ale bardzo rzadko, bardzo, bardzo i najczesciej po wielu latach leczenia, prl daje sobie spokoj i nie rosnie (lek normuje ja na dobre). Po kilku miesiacach nie ma co na to liczyc.

    Sprawdzalam na sobie, podobnie jak Livia.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a po jakim czasie dziewczynom udaje się zajść od brania tabletek normujących PRL?

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy jak jest podwyższona i jaka dawkę masz. U mnie bardZoo szybko była w normie bo w ciagu 1cyklu już na poziomie 14 norma do 25, w tym tez cyklu udało sie zajść w ciaze i natychmiast musiałam odstawić bromka

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocia, nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na Twoje pytanie. Prl normuje sie dosc szybko i jesli okazuje sie, ze to byl jedyny problem to szybko zachodzi sie w ciaze. Sa tez takie przypadki, ze dziewczyny maja prl w normie a ciazy brak - wtedy szuka sie przyczyny dalej i ciazy wcale szybko nie ma.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ