X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Prolaktyna zbyt niska po leczeniu!Proszę POMÓŻCIE!
Odpowiedz

Prolaktyna zbyt niska po leczeniu!Proszę POMÓŻCIE!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,

    Miałam podejrzenia, że mam zbyt wysoką prolaktynę, więc zrobiłam badania 29.12.2014r. no i miałam rację wyszła ponad 55 (przy normie do 25) tego samego dnia poszłam do ginekolog i przepisała mi bromergon, zaczełam go brać jeszcze od tego samego dnia 1 tabletkę dziennie (pół przed spaniem, pół rano), jednak Pani ginekolog kazała mi powtórzyć badanie prolaktyny z obciążeniem. Wykonałam to badanie w piątek tj. 02.01.2015r. i jakie było moje wielkie zdziwienie jak dzisiaj odebrałam wyniki (z tego samego laboratorium) i wyszło, że prolaktyna spadła mi całkowicie i jest poniżej normy! Wyszła mi 0,5ng/ml, a po obciążeniu 3,44ng/ml. Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć o co kaman? Jak to jest w ogóle możliwe, że po 4 dniach brania tabletek prolaktyna się tak obniżyła??
    Bardzo proszę o pomoc osoby, które mają trochę wiedzy na ten temat, ponieważ nie wiem co teraz robić?Brać dalej tabletki?zmniejszyć dawkę?A jestem za granicą i niestety nie mogę się poradzić lekarza...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy naprawdę nikt nie może mi w tym temacie pomóc :( to dla mnie ważne...

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zrobila jeszcze raz badania,bo to malo mozliwe by w takim tempie spadla.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sensie,ze az o tyle

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się również, że to po prostu nie możliwe! ale laboratorium chyba też to strasznie zdziwiło, że mam taki mały wynik, bo jest napisane pogrubionymi literami, że to sprawdzali jeszcze raz...
    Teraz jestem za granicą, więc nawet nie mogę powtórzyć badania, a nie wiem jak dawkować dalej ten bromergon..bo wyjściowa prolaktyna strasznie mała, ale po obciążeniu jednak wzrost ponad 6-krotny.
    Czy tabletki bromergon mają wpływ na wynik?Może żeby zrobić takie badanie powinno się je na pare dni odstawić?
    Ja miałam pobieraną krew jakieś 8 godz. po wzięciu tabletki bromergon (pół tabletki)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze nie bralam dzien przed badaniem tabletki. Ona dziala okolo 12 godzin.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm.. ale to możliwe żeby ta tabletka zbijała prolaktynę prawie aż do zera? przekopałam chyba cały internet i nie bardzo znalazłam takie przypadki :( a jakie miałaś dawkowanie tego leku?
    bo przecież 1 tab, którą ja biorę to nie taka duża dawka chyba?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam przez 3 miesiace 1 tabletke, a wczesniej 4 miesiace pol tabletki,ale niestety mi nie pomogly. Moja prl sie nie ruszyla.
    Dlatego na twoim miejscu bym zrobila jeszcze raz, ale moze w innym labolatorium

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam poniżej normy 2,12 a norma chyba od 4,79 bromka brałam ponad pół roku i endo jak to zobaczył to kazał nadal brać po 1 tab bo prl nie jest do niczego potrzebna a lepiej żeby była za niska niż za wysoka przy staraniach. A też jak zobaczyłam wynik to się przerazilam bo z moim tsh które po 2 miesiącach leczenia wzrosło dr Google stwierdził że to niedoczynność przysadki! A endo nic o takim czymś nie wspomniał.

    Martoszka lubi tę wiadomość

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może byłą niska a jak robiłaś pierwszy raz badania to się spieszyłąś denerwowałaś itp a to mocno wpływa na wynik.

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed badaniem nie mozna wspolzyc, piescic sie, ani denerwowac, niestety to wszystko wpływa na podwyzszenie wyniku. Nie bierz tego i zbadaj po dwoch dniach z zachowaniem 2-3 dniowej wsztrmiezliwosci seksualnej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2015, 13:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka jakie fajne podobne zdjęcie do mojego ;)
    dzięki Dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :*

    Tak jak pisałam na razie nie mogę powtórzyć badania, bo nie jestem w PL...postanowiłam dalej przyjmować bromergon, myślę, że to on zafałszował wyniki, ale nie jest możliwe żeby aż tak się obniżyła przez 4 dni..
    a podwyższoną myślę, że miałam i 1 wyniki jest prawidłowy (ewentualnie może lekko byłam poddenerwowana) ale niestety miałam objawy podwyższonej prolaktyny, a teraz jak biorę bromergon to jak ręką odjął (odpukać :P) a właśnie przed 2 badaniem kochaliśmy się z Mężem ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koalka wrote:
    aszka jakie fajne podobne zdjęcie do mojego ;)
    dzięki Dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :*

    Tak jak pisałam na razie nie mogę powtórzyć badania, bo nie jestem w PL...postanowiłam dalej przyjmować bromergon, myślę, że to on zafałszował wyniki, ale nie jest możliwe żeby aż tak się obniżyła przez 4 dni..
    a podwyższoną myślę, że miałam i 1 wyniki jest prawidłowy (ewentualnie może lekko byłam poddenerwowana) ale niestety miałam objawy podwyższonej prolaktyny, a teraz jak biorę bromergon to jak ręką odjął (odpukać :P) a właśnie przed 2 badaniem kochaliśmy się z Mężem ;)
    zawsze mozna powtorzyc i sprawdzic. Tak zdjecie cool :D

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim sama nie odstawiaj bromergonu, jednak to hormony i nie można ich brać jak witaminy kiedy się ma ochotę. Druga sprawa - nie powinnaś przed wyjściem na badania brać bromergonu, tak jak pisała któraś z dziewczyn on działa 12 h wiec ostatnia tabletka przed badaniem to wieczorna dawka (ewentualnie przerwa 24H). Ja miałam podobnie jak Ty, dostałam bromergon 3 x 1/2 tabletki, po miesiącu wynik spadł do ok 1, czyli sporo poniżej normy. Lekarz zlecił zmniejszyć dawkę do 2 x 1/4 tabletki. Od jakiegoś czasu mam innego lekarza i okazuje się że na moja prolaktynę przepisał mi ziołowy lek - Cyclodynon (bez recepty) stosuje raz dziennie i pięknie wyregulował mi prolaktynę. Wyjściowa miałam około 40, po obciążeniu rosła ponad 10 razy. Teraz utrzymuje się na poziomie 8-10 wiec książkowo.
    Ja na Twoim miejscu zmniejszyłabym dawkę do 1/4 i jak już będzie okazja to powtórz badania, leku nie odstawiaj bo wtedy prolaktyna szybko wróci do wyjściowego poziomu, z bromergonem niestety jest tak ze trzeba go brać do momentu zajścia w ciąże...

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja np, teraz na własną rękę kupiłam od dziewczyn z ovu dostinex, biorę najmniejszą dawkę i w lutym zobaczę czy coś pomógł. Też sie zastanawiałam nad tym cyclodynonem.

    M&M
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bromergon to nie hormony.

    Bromergonu sie nie odstawia przed badaniem, bo badaniem spawdza sie jak lek dziala.

    Zbyt niska prl nie ma sie co przejmowac. Rowniez mialam ponizej normy i powiedzili mi tak 2 ginowie i endo. Ona poki sie nie karmi piersia to nie jest specjalnie potrzebna

    Bromergonu nie odstawia sie nawet jak wynik jest zadowalajacy, bo to lek trzyma prl w ryzach i jak sie odstawi to b.szybko wzrosnie. Bierze sie do ujrzenia II kresek na tescie.

    Dawke mozesz sobie zmniejszyc jesli bardzo Cie to niepokoi np. w jeden dzien cala, a w drugi polowke, ale niekoniecznie.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Ja np, teraz na własną rękę kupiłam od dziewczyn z ovu dostinex, biorę najmniejszą dawkę i w lutym zobaczę czy coś pomógł. Też sie zastanawiałam nad tym cyclodynonem.

    Martoszka a jak wysoką masz prolaktynę? Dziwne, że na Ciebie w ogóle bromergon nie podziałał, a na mnie od razu i to chyba, aż za mocno...w życiu się tego nie spodziewałam, chociaż zależało mi na szybkim zbiciu tej prolaktyny, to w życiu nie pomyślałabym że może być taki wynik już po 4 dniach.
    Ja przed wyjściem na badanie nie brałam bromergonu, tylko dzień wcześniej przed położeniem się spać, jednak 12 godz. od wzięcia tab. do badania nie mineło, tylko myślę jakieś 9 godz.

    Ale dzięki Waszym pomocnym odpowiedzią jestem już spokojna :)
    Dziękuje bardzo :*

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po przeliczeniu mam w granicach 31-34 z normą do 24,8. Teraz jeszcze 4 tygodnie i zbadam sobie prl na dostinexie. Zobaczymy czy pomógł.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Ja po przeliczeniu mam w granicach 31-34 z normą do 24,8. Teraz jeszcze 4 tygodnie i zbadam sobie prl na dostinexie. Zobaczymy czy pomógł.
    To w sumie nie masz teoretycznie, aż tak dużo przekroczonej, widzisz ja miałam 55 to wyobraź sobie moje ogromne zdziwienie po 2 badaniu!
    No,ale to potwierdza stwierdzenie, że każdy organizm jest inny..
    Czytałam w internecie takie zdania dziewczyn, że bromergon na nie, nie podziałał, a dostinex tak, więc głowa do góry ;)

    gosska lubi tę wiadomość

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dlatego zdecydowałam się zaryzykować sama i kupić go od dziewczyn :) Ja wiem, że pomoże, tylko kwestia dawki, teraz biorę 1/4 tabletki i zobaczę, jak nie będzie ładnie to zacznę brać 1/2 tabletki :)
    Ale wiesz ja może nie miałam tak podwyższonej, ale miałam mlekotok i gdyby nie on to ja bym nawet o prolaktynie nie pomyślała, bo robiłam inne badania odnośnie chorób autoimmunologicznych :)

    M&M
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ