Proszę o radę endometrium
-
Witam w tym cyklu miałam monitoring i byłam na Usg i mam endometrium 6 mm i pytałam się lekarza czy nie potrzebuje leków żeby moje endo było jeszcze grubsze ale lekarz stwierdził ze nie potrzebuje leków bo tylko zaburza mi cykl i ze moje endo jest ok ale te 6 mm to takie minimum jak myślicie ??Aneciulka1989
-
Nie czuję się na siłach, by powiedzieć, czy taka grubość endometrium jest OK, ale zastanawiam się, czy byłaś u endokrynologa? Robiłaś jakieś badania hormonów? Kiedy u mnie w badaniu wyszło cienkie endometrium, to ginekolog odesłał mnie właśnie do endo, a ona zleciła badania LH, FSH, Estradiol 3-5 dc. Myślę, że przed ewentualnym braniem leków, które mogą zamieszać z hormonami, koniecznie trzeba wybadać temat.
Jak u Ciebie z dietą? Jesz odpowiednio dużo kalorii, odpowiednio dużo białka, a poza tym witaminy C, E, czy ogólnie odżywiasz się odżywczo? -
Hormony miałam robione i mam ok tarczyca tez a dietę myśle ze odżywiam się zdrowo jem dużo łososia szpinaku awokado migdały orzechy biorę Olę z wiesiołka pije ojca stoki na I i II fazę i pije czerwone wino biorę kwas foliowy wit e . Przez tyle miesięcy moje endo max było 4,4 mm nigdy nie miałam jak terazErdene wrote:Nie czuję się na siłach, by powiedzieć, czy taka grubość endometrium jest OK, ale zastanawiam się, czy byłaś u endokrynologa? Robiłaś jakieś badania hormonów? Kiedy u mnie w badaniu wyszło cienkie endometrium, to ginekolog odesłał mnie właśnie do endo, a ona zleciła badania LH, FSH, Estradiol 3-5 dc. Myślę, że przed ewentualnym braniem leków, które mogą zamieszać z hormonami, koniecznie trzeba wybadać temat.
Jak u Ciebie z dietą? Jesz odpowiednio dużo kalorii, odpowiednio dużo białka, a poza tym witaminy C, E, czy ogólnie odżywiasz się odżywczo?Aneciulka1989 -
Według mnie 6 mm to jest mało. Dla przykładu transfer zarodka nie jest wykonywany jeśli endometrium ma mniej niż 8 mm. Spytaj lekarza o globulki z viagra, viagra polepsza przepływ krwi przez endometrium, dzięki temu tkanki stają się lepiej ukrwione, odżywione i lepiej wzrastają. Nie wpływa no na hormony, ani na owulację.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2023, 18:15
5 lat walki o nasz cud 🌈
11/2021 9/12 tc 💔
🔸 IVF: 03/2024
14/05 (N) I FET ❄️ cb ?
15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
13/08 (S) III FET ❄️ 5/7 tc 💔
30/12 (S) IV FET ❄️ nieudany
09/06 (S) V FET ❄️
6 dpt ⏸️ zostań z nami 🌈🍀
17 dpt bhcg 5633
24 dpt CRL 5,7 mm i bijące ❤️
7+0 CRL 8,1 mm i ❤️
9+6 CRL 2,91 cm bobisia 🥹
12+5 prenatalne i NIPT prawidłowe, CRL 6,9 cm 🐥
19+6 połówkowe prawidłowe 342 g💕
27+0 1180 g 🐹
29+5 1763 g 🐷, wielowodzie + cukrzyca
33+0 2261 g 🐼
35+0 2965 g 🐻
37+1 3500 g 🐮
Czekamy na Ciebie 💖

-





