X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przerost endometrium!?
Odpowiedz

Przerost endometrium!?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • JagnaaJankowskaa Znajoma
    Postów: 28 11

    Wysłany: 25 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Napiszę bez ogródek, bo kto jakkolwiek, ale Wy będziecie wiedziały o co chodzi.
    Od jakiegoś czasu mam bardzo obfite miesiączki. Towarzyszy im wyplyw nie skrzepow krwi, ale wydaje mi się, że kawałków błony, endometrium. To są takie wielkie kawałki mięsa, jak wątróbka. Dziś przez całą noc biegalam do toalety i cały dzień. Ginekolog mi przypisal cyclonamine na obfite miesiączki ale mam wrażenie, że tu jest jakiś problem.
    1. Czy powinnam zrobić badania hormonów!?
    2. Jeśli tak to jakie i na przestrzeni cyklu w jaki dzień!?
    3. Czy któraś z Was tak miała?

    Po malpie chce iść do gina na kolejną konsultacje, ale do tego czasu szału dostanę...
    Dziękuję z góry zaodpowiedzi.

    Problem męski: Oligoasthenozoospermia wrzesien2018.

    Oligoasthenoteratospermia grudzień2018
  • JagnaaJankowskaa Znajoma
    Postów: 28 11

    Wysłany: 25 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Problem męski: Oligoasthenozoospermia wrzesien2018.

    Oligoasthenoteratospermia grudzień2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Zdarzył mi sie przerost endo, ale to bylo w zeszłym roku. Nic na to nie dostałam, to było moze ze 2x. Co do hormonów, to na pewno estradiol warto zbadać ok.3-4dc i w tym samym czasie mozesz rowniez testosteron, andostendion, shbg i dheas (te dwa ostatnie daja obraz jajnikow, czy komorki jajowe są wartosciowe). W tych dniach mozesz tez zbadac prolaktyne, aczkolwiek wielu lekarzy juz radzi, by badac ja w nie krwawe dni.
    Mialas kiedys takie badania? No i pytanie: czemu lekarz nie zlecił Ci zadnych badan tylko pytasz na forum? :) Nie pytałaś go?
    Kolejna sprawa, ze biopsja endometrium potrafi tez sporo o nim powiedziec (o ile nie najwiecej), mozna je zbadac wtedy pod kazdym kątem: histopatologicznym i mikrobiologicznym. Zleca to lekarz na nfz, albo mozna zrobic prywatnie.
    Wiem, ze pomagaja czesto rozne zioła do picia na takie problemy. Sa rozne mieszanki, ja jednak nie probowałam, pije od jakiegos czasu za to pokrzywe, rumianek, miete i czasem kurkumę i zauwazyłam, ze @ są duzo lzejsze bolowo i nie bardzo obfite, mało tez widzę frg.endo oraz skrzepów

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

  • JagnaaJankowskaa Znajoma
    Postów: 28 11

    Wysłany: 25 listopada 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej
    Zdarzył mi sie przerost endo, ale to bylo w zeszłym roku. Nic na to nie dostałam, to było moze ze 2x. Co do hormonów, to na pewno estradiol warto zbadać ok.3-4dc i w tym samym czasie mozesz rowniez testosteron, andostendion, shbg i dheas (te dwa ostatnie daja obraz jajnikow, czy komorki jajowe są wartosciowe). W tych dniach mozesz tez zbadac prolaktyne, aczkolwiek wielu lekarzy juz radzi, by badac ja w nie krwawe dni.
    Mialas kiedys takie badania? No i pytanie: czemu lekarz nie zlecił Ci zadnych badan tylko pytasz na forum? :) Nie pytałaś go?
    Kolejna sprawa, ze biopsja endometrium potrafi tez sporo o nim powiedziec (o ile nie najwiecej), mozna je zbadac wtedy pod kazdym kątem: histopatologicznym i mikrobiologicznym. Zleca to lekarz na nfz, albo mozna zrobic prywatnie.
    Wiem, ze pomagaja czesto rozne zioła do picia na takie problemy. Sa rozne mieszanki, ja jednak nie probowałam, pije od jakiegos czasu za to pokrzywe, rumianek, miete i czasem kurkumę i zauwazyłam, ze @ są duzo lzejsze bolowo i nie bardzo obfite, mało tez widzę frg.endo oraz skrzepów

    Moj gin twierdzi ze to zaden problem i nie proponował zadne
    Ych badan. Ja to z tych co maja wiele pytam a jak jestem w gabinecie to pustka w glowie a strach w oczach...
    Dziękuję Ci za bardzo wyczerpujaca odpowiedź:* :)

    Selina lubi tę wiadomość

    Problem męski: Oligoasthenozoospermia wrzesien2018.

    Oligoasthenoteratospermia grudzień2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JagnaaJankowskaa wrote:
    Moj gin twierdzi ze to zaden problem i nie proponował zadne
    Ych badan. Ja to z tych co maja wiele pytam a jak jestem w gabinecie to pustka w glowie a strach w oczach...
    Dziękuję Ci za bardzo wyczerpujaca odpowiedź:* :)
    Oczywiscie, zdanie gina jest cenne. Jednak ja po chodzeniu przez ponad 2 lata od drzwi do drzwi (odwiedziłam mnostwo lekarzy zostawiajac tam gore pieniedzy) biore juz ich zdanie przez pol. Czasem człowiek czuje w czym jest problem i czy w ogole jest. Ja to czułam od poczatku, wiedziałam juz dawno, ze bedziemy miec problem z zajsciem i ze ten problem jest we mnie.
    Zrobisz oczywiscie jak uwazasz :) czy sie bedziesz badać czy też nie
    Pozdrawiam!

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 27 listopada 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    przede wszystkim zbadać grubosc endo na USG- przed miesiaczka i tuz po (czy dobrze sie złuszcza?)

    a nastepnie biopsja endo w 2 fazie cyklu.

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 62 44

    Wysłany: 13 lutego 2023, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem świeżo po zabiegu histeroskopii z abrazja, z powodu przerostu endometrium. Od zawsze miałam bardzo obfite i długie miesiączki. Na USG w endo w 5 DC 7mm, po owulacji zdarzało sie 21 mm, niby trójliniowe, ale u każdego lekarza u jakiego byłam budziło wątpliwości. Na histeroskopii uwidocznione na przedniej scianie obszary o dużym unaczynieniu, przerośnięte. Jamą macicy została wyłyżeczkowana. Będziemy sie starać już w tym cyklu. Szukam dziewczyn o podobnej historii, ciekawa jakie były efekty zbiegu…

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    03.22 IUI 🙅‍♀️
    06.23 IUI (3 pecherzyki, aromek+fostimon) 🙅‍♀️

    Toczeń - ASP - ANA1 -ujemny

    trombofilia: obniżone białko S [50%]
    TSH < 2 – Letrox 150
    Kariotyp -ok
    Immunologia zbadana
    02.23 histeroskopia z abrazja endo-mikropolipy, przerost prosty
    CD138 - ok

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 640 267

    Wysłany: 13 lutego 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek2 wrote:
    Cześć, jestem świeżo po zabiegu histeroskopii z abrazja, z powodu przerostu endometrium. Od zawsze miałam bardzo obfite i długie miesiączki. Na USG w endo w 5 DC 7mm, po owulacji zdarzało sie 21 mm, niby trójliniowe, ale u każdego lekarza u jakiego byłam budziło wątpliwości. Na histeroskopii uwidocznione na przedniej scianie obszary o dużym unaczynieniu, przerośnięte. Jamą macicy została wyłyżeczkowana. Będziemy sie starać już w tym cyklu. Szukam dziewczyn o podobnej historii, ciekawa jakie były efekty zbiegu…


    Nie byłaś czasem badana pod kątem endometriozy?

  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 62 44

    Wysłany: 13 lutego 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Nie byłaś czasem badana pod kątem endometriozy?
    Miałam laparoskopię diagnostyczna, nie uwidoczniono endometriozy. Dlaczego takie podejrzenie? :)

    water lubi tę wiadomość

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    03.22 IUI 🙅‍♀️
    06.23 IUI (3 pecherzyki, aromek+fostimon) 🙅‍♀️

    Toczeń - ASP - ANA1 -ujemny

    trombofilia: obniżone białko S [50%]
    TSH < 2 – Letrox 150
    Kariotyp -ok
    Immunologia zbadana
    02.23 histeroskopia z abrazja endo-mikropolipy, przerost prosty
    CD138 - ok

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 640 267

    Wysłany: 13 lutego 2023, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek2 wrote:
    Miałam laparoskopię diagnostyczna, nie uwidoczniono endometriozy. Dlaczego takie podejrzenie? :)

    Tak z ciekawości pytam, skądś ten przerost endometrium musi się brać i raczej wątpię, że "taka uroda" może warto wybrać się do takiego specjalisty z endometriozy, nie każdy lekarz ginekolog potrafi to zdiagnozować.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ