X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przeziębienie
Odpowiedz

Przeziębienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kiniejka Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 15 października 2013, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się jak w każdym cyklu ale w tym dopadło mnie przeziębienie - kaszel, katar. Wyczytałam gdzieś, że nawet jeżeli zajdę teraz w ciążę to leki nie będą miały wpływu na dziecko, że przez pierwsze 2tygodie jest bezpieczne poonieważ nie jest jeszcze z Nami bezpośrednio połączone.
    Czy słyszałyście cos na ten temat? a może macie jakieś sprawdzone pomysły jak pozbyć się choróbsko domowymi sposobami.
    Ps. brałam ostatnio Aspirin C, Rutinoskrobin i dziś wzięłam Fervex.

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 15 października 2013, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno jest tak jak piszesz - że dziecko jest chronione przez jakiś czas przed szkodliwymi czynnikami. Dlatego nawet jeśli kobieta piła alkohol nie wiedząc, że jest we wczesnej ciąży, to nic mu nie grozi. Myślę, że podobnie jest z takimi lekami.

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 15 października 2013, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno do 5 tygodnia.... no ale różnie bywa.
    Nie polecam polopiryn, ibuprofenów, aspiryn, ani pseudoephydryny czy kodeiny.
    Najlepsze są paracetamole. I właściwie tylko paracetamol.
    W aptece można kupić Bronchisan - zestaw ziół do parzenia w nieżytach górnych dróg oddechowych. Albo lipa, rumianek, szałwia do płukania gardła albo woda z solą też do płukania. Na ból gardziołka można dostać ziołowe pastylki do ssania.
    Poza tym miodek, czosnek, cebula, sok z malin, z czarnego bzu, z dzikiej róży, cytrynka, imbir i maluteńka szczypta chili do jedzonka....no i witamina C i wapno.
    Do nosa sól fizjologiczna albo woda morska.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Kiniejka Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 15 października 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

    Rozważam pujście na zolnienie do końca tygodnia żeby się wygrzać w domu.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 15 października 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pewnie! :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 15 października 2013, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez przeziębiona . Byłam dzisiaj u lekarza i powidziałam że się staram i czekam w tej chwili na testowanie. Lekarka przepisała mi apap 2xdz, a na katar i zatoki Sinupret, moge tez Rutinoscorbin i wodę morską. Powiedziała że więcej nic nie da bo nie wolno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2013, 16:12

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 15 października 2013, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA wrote:
    Ja tez przeziębiona . Byłam dzisiaj u lekarza i powidziałam że się staram i czekam w tej chwili na testowanie. Lekarka przepisała mi apap 2xdz, a na katar i zatoki Sinupret, moge tez Rutinoscorbin i wodę morską. Powiedziała że więcej nic nie da bo nie wolno.

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • izabelka04 Autorytet
    Postów: 1649 1605

    Wysłany: 15 października 2013, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja bylam dzis u lekarza i mi dala antybiotyk bo mam obustronne zapaleie uszu pytala czy jestem w ciazy?ja jej powiedzialam ze nie wiem. powiedziala ze w ciazy mozna duomox

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2013, 17:43

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    <3 WOJTUŚ <3 moje słodkie słodkości <3

    7v8rw1d340v3rocf.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 15 października 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duomox to czysta amoxycylinka więc bezpieczna. Wystrzegałabym się amoxycyliny w połączeniu z kwasem klawunalowym np. augmentinu, amoclanu, amoksiklavu.

    Jak już antybiotyk, to z grupy penicylin czy cefalosporyn.
    No i koniecznie do tego coś osłonowego, jakieś probiotyki. żeby grzybka nie załapać:)

    ulek lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 15 października 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia jesteś niesamowita! Twoja wiedz jest - wow! Dzięki że się z nami nią dzielisz :)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 16 października 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, teraz taki sezon, że wszystkich łapie :/ Mnie tez coś rozkłada i dwa dni pod rząd piłam Aspirin C, ale widzę, że lepiej nie??

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 16 października 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No lepiej nie:) ale 2 dni nie powinno sprawić problemu. Aspiryna jest dyskusyjna. Jedni zalecają ją podczas procedury in vitro (75 mgna dobę) po podaniu zarodka dla zwiększenia szansy na zagnieżdżenie. Wg badań szanse wzrastają o 30%. Inni lekarze wzbraniają się przed aspiryną. W ciąży nie jest ona wskazana. Co do starań to mam mieszane uczucia.
    Nie ma jednak się czym martwić :)

    Veri lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Karolcia223 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 20 lutego 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze doradzę Wam stosować domowe sposoby: raz, że są często skuteczniejsze od lekarstw, a drugie, że nie ma wtedy żadnych obaw o dzidziusia. Wszelkie rosoły, miodki, warzywa i owoce działają najlepiej. No może tylko na ból gardła lepiej jest wziąć pastylki do ssania (np. http://fiorda.pl). Tylko przy gorączce najlepiej iść od razu do lekarza i niech on radzi, bo z gorączką nie ma żartów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 15:43

    Już nie mogę się doczekać maluszka :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ