X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Psycholog, psychiatra, terapia - warto?
Odpowiedz

Psycholog, psychiatra, terapia - warto?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Carried Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 27 lutego 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak krótko - czy warto? Czy próbowaliście? Czy pomoże? Czy te emocje, które są w Was - uspokoi? Choć trochę?

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 27 lutego 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mi pomaga. Jest mi lżej. Psycholog daje wskazówki jak się zrelaksować. Mindfulnes i trening Jacobsona działa cuda.
    Ale warto się najpierw skonsultować, bo wiadomość nie na każdego zadziała.

    Pia88 lubi tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 27 lutego 2021, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomaga. Bardzo. Tylko trzeba dać sobie czas, nie odpuszczać po 3 sesji. Mi to zajęło 1,5 roku, widzę inną jakoś życia. Jakoś nawet lepiej przechodzę trudne sytuacje. Akceptuję swoje uczucia, a zawsze je tłumiłam. Mogłabym w samych superlatywach mówić o psychoterapii, ale pamiętaj że to też trudna praca. Trzeba się zaangażować, nie ma gotowych rozwiązań. A często błędne schematy myślenia powodują, że błahe rzeczy wydają się być wspinaczka na K2. Po to jest terapeuta żeby wesprzeć, choć nie zawsze to co mówi może Ci się spodobać. Ale nigdy nie krytykuje, nie ocenia. Wspiera, a to bardzo mobilizuje do pracy nad sobą 🙂 jak się zastanawiasz to najlepiej idź na konsultacje. Choć ja myślę, że każdemu choć kilka sesji w życiu przydałoby się, bo nie mamy edukacji w szkole, która by uczyła "umienie" w życie 😉 polecam profil na IG zdrowa głowa, profil edukacyjny, wiele cennych wskazówek, opisywane są metody psychoterapii, jak wygląda sesja i inne, dzięki którym może łatwiej będzie Ci podjąć decyzję 🙂

    Pia88 lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Psycholog, terapeuta - WARTO! Tylko trzeba znalec dla siebie idealnego psychologa. Nie mozna zrazać się jak pierwszy nam nie pomoze, po prostu warto znalezć kogoś lepszego dla nas, gdzie czujemy ze to ta osoba, która nas rozumie. Ja chodziłam na terapię bardzo pomogło mi to, dalej chcę chodzić ale ostatnio nie miałam mozliwosci do mojej terapeutki.
    Co do psychiatry, do niego się idzie jak potrzebujemy leków, on nam raczej nie pomoze tak jak terapia. Nie ma co tez od razu iść do psychiatry, bo moze leki w ogóle nie będa potrzebne.

    Pia88 lubi tę wiadomość

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 1 marca 2021, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy tak naprawdę jak się czujesz. Ja miałam na tyle już za dużo (oprócz starań nawarstwiły się problemy w pracy), że nie dawałam już sama rady. I trafiłam najpierw do psychiatry, dostałam leki, które mnie wyciszyły i po pół roku trafiłam na terapię.
    Leków od września nie biorę gdyż już nie były mi potrzebne :) natomiast terapię kontynuuję jeszcze. Wiem na pewno, że teraz mam inne podejście. Nie przejmuje się wszystkim i napewno stres jest mniejszy niż wtedy.
    Ja trafiłam na psychologa, który specjalizuje się w terapii poznawczo-behawioralnej i nie mogłam trafić lepiej.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • silesia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 29 lipca 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sięganie po wykwalifikowaną pomoc psychologiczną i korzystanie z takich usług jak psychoterapia to w obecnych czasach standard. Jeśli są sytuacje z którymi nie potrafimy sobie poradzić to sięgnięcie po pomoc specjalisty wydaje się być oczywiste.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca, 18:50

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ