X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 5 września 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się podoba Przemek albo Olaf, a mojemu mężowi Antek.
    Tyle że my z wyborem musimy się wstrzymać ;)

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • Sagasigrun Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 5 września 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już dawno wymyśliliśmy imiona. Jeśli byłaby dziewczynka to Daria, jeśli chłopiec to Igor lub Wiktor. Ale póki co nie ma kogo nazywać

    Staramy się 12 długich lat...
    Starania z OF od sierpniowego cyklu 2017

    1827e1c62a226bdb038b241abe9abfae.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeszcze nazwiecie swoje szkraby :)

    Nam się też podobają imiona raczej proste, takie jak kiedyś się nazywało, a nie Dżesika czy Brajan. Nie to, że są brzydkie, ale ja zawsze wolałam inne imiona.

    Swoją drogą jest nawet taki żart:

    Pani w szkole krzyczy do dzieci:
    - Dżesika, Brajan, Kewin, Pamela - nie śmiejcie się z Jasia, że ma dziwne imię!

    :D :D :D

    Sagasigrun lubi tę wiadomość

  • morowa Ekspertka
    Postów: 185 98

    Wysłany: 6 września 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki!

    Byłam wczoraj na pierwszej wizycie po której się pobeczałam strasznie. U lekarza jak w jakimś barze mega szybkiej obsługi. Badanie jak z torpedy. Wyobrażacie sobie że nawet dwóch pytań nie mogłam zadać? Masakra. Na dzień dzisiejszy na zdjęciu usg jest pęcherzyk ciążowy 5 hbd. Wg kalendarza zaczął mi się 6 tydzień (5tydz 0dni). Wiem że to wcześnie i ze na tym tapi na usg może być widać tylko sam pęcherzyk. Ale nawet nie wiem czy zrobił jakieś powiększenie, czy próbował się czegoś dopatrzeć i nie mógł, czy rozmiar pęcherzyka w normie, czy dobrze zagnieżdżony. Kompletny brak rozmowy. A ja się martwię bo przecież ta beta duża i przyrost też i progesteron w dodatku > 60. A on ze to nie ma znaczenie i co ma być to będzie. No masakra jakaś. Nie wytrzymam dwóch tygodni do następnej wizyty bo zejdę na zawał albo jakąś silną schizę chyba.

    3jgxj44jwujjucca.png
    3jgxf71x04ty3zd3.png
    <3 Aniołek <3 6/7tc 21.01.2019 [*]

    99a49ce0de7932d8a83fb9de34765b1f.png[/url]
  • Angie38 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 6 września 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morowa, rozumiem Twoje rozczarowanie spotkaniem z lekarzem. Dla nas te wyczekiwane dwie kreseczki to wielkie szczęście. Od razu do tego podchodzimy jak do ciąży, mocno to przeżywając.
    Ale niestety lekarze inaczej do tego podchodzą. Wiem, bo sama to przeżyłam. Pamiętam jak strasznie szybko chciałam iść do lekarza, jak tylko zobaczyłam 2 kreseczki. Może i na szczęście nie udało mi się w ciągu dwóch dni dostać, byłam mniej więcej ok. 6 tygodnia i 2 dni... Jakoś tak. Na szczęście było już serduszko. A i tak wtedy lekarz był zachowawczy. Oni już tak mają (a powiem Ci że byłam u lekarza, który ma same baaardzo dobre opinie na znanylekarz.pl, w rozmowie super podejście, taktowny, szarmancki i z dużym doświadczeniem).
    Postaraj się nie denerwować i po prostu cieszyć się swoim stanem.
    Kochana, najważniejsze jest to jak Ty się czujesz.
    Jest cudownie - JESTEŚ W CIĄŻY!!!!! :-))))))))

    21-07-2017 [*] 9 tc
  • Angie38 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 6 września 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że po pierwszej wizycie też się popłakałam, czułam się niedopieszczona przez lekarza.
    Gubi ich chyba rutyna. Ale oni z drugiej strony nie są od głaskania, ważne żeby był dobrym specjalistą.

    21-07-2017 [*] 9 tc
  • morowa Ekspertka
    Postów: 185 98

    Wysłany: 6 września 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie38 wrote:
    Dodam, że po pierwszej wizycie też się popłakałam, czułam się niedopieszczona przez lekarza.
    Gubi ich chyba rutyna. Ale oni z drugiej strony nie są od głaskania, ważne żeby był dobrym specjalistą.

    Masz rację, w pełni się zgadzam ze najważniejsze żeby był fachowcem. Ale nie ma prawa zapominać że pacjentem jest człowiek który nie ma wykształcenia medycznego i ma prawo zadawać pytania. A jego ignorancja tylko wywołuje stres który w tej sytuacji jest wręcz ryzykowny.

    3jgxj44jwujjucca.png
    3jgxf71x04ty3zd3.png
    <3 Aniołek <3 6/7tc 21.01.2019 [*]

    99a49ce0de7932d8a83fb9de34765b1f.png[/url]
  • Angie38 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 6 września 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz całkowitą rację.
    Przyznam Ci się, że sama jestem na etapie szukania nowego lekarza. Najgorsze, że szukając i czytając opinie na znanylekarz czytałam relacje kobiet, którym zdarzało się być podobnie potraktowanych. A pomyśl, ile kobiet w ogóle nie zamieszcza tam opinii.
    Lekarze pracują w kilku miejscach, latają od przychodni, do przychodni, do prywatnej praktyki.
    Wiesz co mi mój powiedział, jak prosiłam o skierowania na badania? Chciałam tylko oznaczyć kwas foliowy i b12. Niby nic wielkiego. Pracuję kilkanaście lat, praktycznie nigdy nie chorowałam. Mówię mu, że od tylu lat płacę składki, nigdy nic nie chciałam a teraz potrzebuję więc powinnam móc liczyć na ledwie parę badań. A on mi na to, że może i pracowałam tyle lat, ale za miesiąc już mogę nie pracować i nie płacić tych składek....

    21-07-2017 [*] 9 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, żal.pl z tymi lekarzami. Teraz jak chcesz przynajmniej godnego traktowania to wszędzie prywatnie. Tylko za co my płacimy te składki? Echhh
    Morowa, na usg to trochę za wczesnie. W 5tc to sam pęcherzyk jeszcze jest. Najlepiej wybrać się 6-7 tc to widoczny jest już zarodek z akcją serduszka.
    A czemu niepokoją cię wyniki bety i progesteronu. Beta rośnie wraz z wiekiem i możesz mieć już nawet kilkaset tysięcy bhcg, a progesteron ok 60 jest super!

  • morowa Ekspertka
    Postów: 185 98

    Wysłany: 6 września 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renieczka wrote:
    A czemu niepokoją cię wyniki bety i progesteronu. Beta rośnie wraz z wiekiem i możesz mieć już nawet kilkaset tysięcy bhcg, a progesteron ok 60 jest super!

    Ten progesteron jest sporo powyżej normy. A czytałam że szybki i duży przyrost bety i wysoki progesteron jest powiązany z tym pustym jajem płodowym i zaśniadem groniastym i dlatego się martwię

    Angie38 Normalnie nóż sie w kieszeni otwiera....wrrrrr

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2017, 10:21

    3jgxj44jwujjucca.png
    3jgxf71x04ty3zd3.png
    <3 Aniołek <3 6/7tc 21.01.2019 [*]

    99a49ce0de7932d8a83fb9de34765b1f.png[/url]
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 6 września 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morowa a jaki ten przyrost bety masz ze się tak martwisz?ja miałam 3,5krotny i naprawdę nie polecam czytania forow, bo polowa to głupoty.Beta ma duży rozstrzal, u każdej indywidualnie inaczej rośnie.Serduszko zobaczysz w 6-7 tyg spokojnie :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Sagasigrun Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 6 września 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki do tej pory myślałam, że mam obecnie cykl bezowulacyjny (w końcu ta temp na to nie wskazywała). Ale dziś rano jak zmierzyłam temp. i naniosłam na OF to mi wskazało owulację na zeszłą niedzielę 22dc.
    Poczytałam FAQ i doczytałam, że mogłam mieć ją jednak w innym terminie, bo dwa z 4 wskażników nie potwierdzały owu jedynie temp. Z resztą ja nawet nie czułam się, że mam owu, bo mnie charakterystycznie jajnik nie bolał, tego kłucia nie było, śluz kremowy.

    Według mnie owu miałam w 14dc czyli tak jak statystyki pokazywały, bo i śluz był rozciągliwy, i jajnik tak zakuł, że aż sie zgięłam, i od tamtej pory jajniki mnie pobolewają.

    Z tym, że nie pamiętam, czy tak miałam w poprzednich cyklach, że po owu jajniki mnie ciągnęły, chociaż wydaje mi się, że nie bo bym pamiętała i teraz potraktowała to jako coś normalnego.

    Miałyście może podobnie, czy to może wynika tylko z tego, że ja pierwszy mieśiąc zaczęłam obserwować swoje ciało, a OF po prostu wyznacza według jakiegoś algorytmu i nie zawsze musi pokazać stan faktyczny.

    Przepraszam za ten elaborat, ale ja po prostu cały dzień dziś w pracy o tym myślałam ;)

    Oczywiście zrobiłam wczoraj test, ale pewnie za wcześnie, poczekam do miesiączki w przyszłym tygodniu a nie tak jak pokazuje OF.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2017, 15:19

    Staramy się 12 długich lat...
    Starania z OF od sierpniowego cyklu 2017

    1827e1c62a226bdb038b241abe9abfae.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morowa pierwsze słyszę o takiej zależności. I Kasia dobrze radzi, nie czytaj internetów bo tam tylko nowotwory, żylaki i trądzik!

    Sagasigrun interpretując twój wykres to po temperaturach raczej wykluczam owu w 14dc. Mało tego, myślę, że jak dodasz jutro kolejną wyższą temperaturę może ci przesunąć ją nawet o dzień w przód. Nie masz własnie odniesienia, bo to twój pierwszy cykl z obserwacją. No i powiem Ci, że mi ovu zawsze w punkt wyliczało (potwierdzone z usg) owulację. Czekamy i zobaczymy co tam w trawie piszczy.

  • Sagasigrun Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 6 września 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sagasigrun wrote:
    interpretując twój wykres to po temperaturach raczej wykluczam owu w 14dc. Mało tego, myślę, że jak dodasz jutro kolejną wyższą temperaturę może ci przesunąć ją nawet o dzień w przód. Nie masz własnie odniesienia, bo to twój pierwszy cykl z obserwacją. No i powiem Ci, że mi ovu zawsze w punkt wyliczało (potwierdzone z usg) owulację. Czekamy i zobaczymy co tam w trawie piszczy.

    No właśnie wszystko to ta temperatura ;) No zobaczymy co z tego wyniknie :)

    Staramy się 12 długich lat...
    Starania z OF od sierpniowego cyklu 2017

    1827e1c62a226bdb038b241abe9abfae.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 7 września 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2020, 15:28

    renieczka, kasiarzyna, Sagasigrun, ania8306 lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, cudnie, ale z klasą Ewa te chrzciny robisz :* A Olivka jest cudna <3 zacałowałabym <3 <3 <3

    U nas niestety choroba się panoszy w domu. Zaczęło się ode mnie bo bolało mnie gardło i katar, zaraziłam Marysię i od wczoraj gorączkuje do 39 i ma okropny gęsty zatykający katar, do tego założone gardło :( Dostała antybiotyk i leżymy w łóżku :(

    Objawów ciązy brak :(

    Evaa lubi tę wiadomość

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 7 września 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super Ewcia mała królewna :-)
    Ja w niedziele ide na 3 urodziny chrzesniaka.
    Renia kiedy testujesz ?

    Evaa lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, wczoraj robiłam test to już nie ma ovitrellu. Pewnie zrobię jutro i w poniedziałek :D Betę powinnam zrobić w środę, ale mam tyle sikańców w domu, że będę robić co 2 dni. A co mi tam, juz pewnie się nie przydadzą więcej :P

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 7 września 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2020, 15:29

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 września 2017, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówisz o piesku ? :D

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
‹‹ 432 433 434 435 436 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ